Vincent van Gogh krijgt van de regisseur een goddelijk aura 6 Vrouwelijke regisseurs zijn nog steeds schaars in Hollywood, actrices die achter de camera plaatsnemen zijn nog zeldzamer Elizabeth Banks (45) is een uitzondering Top 5 in de bioscoop 1 (1) Bohemian Rhapsody €157.000 2 (-) Green Book €147.000 3 (-) Instant Family €127.000 4 (2) Glass €101.000 5 (5) Creed II €59.000 Nu in de bios Green Book FILMNIEUWS Spielberg: onbekende in hoofdrol Mission Impossible deel 7 en 8 At Eternity's Gate De belangrijkste scène uit de film At Eternity's Gate van regisseur Julian Schnabel over Vincent van Gogh is als de schilder (gespeeld door Wil lem Dafoe) op bezoek gaat bij een priester. In hun gesprek, dat meer lijkt op een therapiesessie, vergelijkt Van Gogh zich met Jezus, die ook pas na zijn dood erkenning kreeg. De ontmoeting heeft vermoedelijk nooit plaatsgevonden, maar het film moment typeert wel de zeer per- soonlijke visie van Schnabel, zelf een gerenommeerd schilder, op Van Gogh. Hij geeft zijn grote voorbeeld een bijna goddelijk aura, iemand die het dagelijks leven en de bijhorende beslommeringen niet aankon, maar wel werkte voor de eeuwigheid. Die benadering, vol twijfelachtige speculaties, maakt At Eternity's Gate wel tot een intrigerende biografische speelfilm. De film wordt vooral ge dragen door de voortreffelijke vertol king van Willem Dafoe die hiervoor een Oscarnominatie kreeg. At Eternity's Gate - de titel verwijst naar een bekend schilderij van Van Gogh, Op de drempel van de eeuwig- heid dat in het Kröller Müller Mu seum hangt - klopt op veel fronten niet, maar Schnabel heeft vooral een impressionistische film gemaakt, ge heel in de geest van de werkwijze van de echte Van Gogh. - A.Z. The Hate U Give Werk ohne Autor lizabeth Banks is zon der meer een van de meest veelzijdige filmmakers in Holly wood. De Ameri kaanse filmster ac teert, regisseert, schrijft, produceert en spreekt ook geregeld stemmen in. Zij regisseerde onlangs de nieuwe Charlie's Angels film, maar is ook een begaafd stemac- teur, zoals ze bewijst in de tweede legofilm. Daarin keert zij terug als de stoere Lucy, een actieheldin die niet zou misstaan in een avonturenfilm als Mad Max, waarnaar in de vervolg film diverse keren wordt geknipoogd. ,,Lucy is een vrouw naar mijn hart", verklaart Banks tijdens een in terview in Londen. ,,Zij is initiatief rijk, gelooft in de liefde en is voor niemand bang. Maar ja, om haar nu als een rolmodel voor jonge vrouwen neer te zetten, vind ik eerlijk gezegd wat overdreven. We praten wel over een legopopje in een familiefilm." Banks relativeert nog meer als zij praat over het inspreken van de stem van Lucy. ,,We kunnen er heel ingewik keld over doen, maar het inspreken van zo'n stem is vooral een kwestie van lol trappen. Zeker als je haar al eerder hebt ge speeld. Zwaar werk? Laat me niet lachen. Werken in een mijn is loodzwaar. Maar dit niet." Om daar lachend aan toe te voegen: ,,Laat je door mijn collega's niets wijsmaken." Het is zonneklaar dat deze in- spreekklus voor de blonde Ameri kaanse maar een tussendoortje is. Veel ingrijpender was haar meest re cente opdracht: de regie van de nieuwe Charlie's Angels-film, een her start van de gelijknamige tv-serie met een nieuwe cast, onder wie Kris- donderdag 7 februari 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week DRAMA Viggo Mortensen speelt een blanke chauffeur die in de jaren 60 een zwarte pianist kriskras door Amerika vervoert. De twee zijn elkaars tegen polen, maar gaandeweg krijgen de twee, vooral door het racisme van de buitenwacht, steeds meer begrip voor elkaar. MUSICALFILM Voor de nieuwe versie van West Side Story kiest regisseur Steven Spiel berg een ac trice die amper ervaring heeft. De rol van Maria wordt gespeeld door de Rachel Zegler (17) die alleen nog op haar middelbare school acties is geweest op het toneel. Zegler werd gekozen uit 30.000 audi- tanten. ACTIEFILM Regisseur Chri stopher McQuarrie - verantwoorde lijk voor deel 5 en 6 van Mis sion Impossible, Fallout (2018) en Rogue Na tion (2015) - maakt ook deel 7 en 8 uit de Mi serie. Het is de bedoeling dat de films in 2021 en 2022 ver schijnen. Tom Cruise zal eer der te zien zijn in Top Gun: Ma verick. DRAMA Regie: Julian Schnabel. Hoofdrollen: Willem Dafoe en Oscar Isaac. Willem Dafoe in zijn voortreffe lijke vertolking van Vincent van Gogh. FOTO THE SEARCHERS Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week DRAMA De 16-jarige zwarte scholiere Starr is getuige als een jeugdvriendin door een blanke agent wordt doodgescho ten. Vervolgens komt zij onder druk te staan: wel of niet naar buiten komen als getuige van deze schietpartij. Ge baseerd op het gelijknamige boek van Angie Thomas. GENRE Dit Duitse drama volgt het leven van een kunstenaar die zowel de nazitijd als de DDR-periode meemaakt. Vooral zijn relatie met zijn schoonva der (Sebastian Koch), een gynaeco loog die vrouwen liet steriliseren, be paalt de keuzes die de jongen maakt. Ab Zagt Actrice Eliza beth Banks leent haar stem aan Lego-karakter Lucy. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50