UIT THUIS 3 Forever 27 Cd Beirut The Specials SPECIAI Ut0ya 22. Juli 'In onze beginperiode speelden we regelmatig op Zeeuwse schoolfeesten' Boek Cd m Dvd TERUGBLIK snappen, bewonderaars bena drukken de verrassing en het diepzinnige. Eén ding is zeker, Boeijen zingt in beelden en blijft graag dichtbij zichzelf. Het gevolg: er is geen tussenweg, je houdt van zijn muziek of niet. ,,Daar ben ik alleen maar blij mee. Wat moet je ermee als mensen zeggen, 'dat klinkt wel aardig? Of je van iemands liedjes of van iemands stem houdt, is heel persoonlijk. Ik heb de no dige mensen het huis uit ge jaagd met liedjes van Neil Young, Lou Reed of Tom Waits. Ze vonden het verschrikkelijk, terwijl ik groot fan was. Het ul tieme wat je kunt bereiken, is zijn uitgebracht over vier decennia, dus de muziek omschrijft verschil lende periodes in mijn leven." Voor Boeijen is het vanzelfspre kend dat hij elke nieuwe theatertour verrassend uit de hoek komt. Samen met pianist Ton Snijders maakte hij een nauwkeurige selectie van num mers en volgorde. Enkele nieuwe en bekende liedjes zijn in speciale ar rangementen gestoken, klein en breekbaar, dan weer groots en mee slepend. ,,Ik hou van grote contras ten bij een optreden. Zowel qua dy namiek, volume, als sfeer zijn we daar wat mij betreft weer in ge slaagd. Zo spelen we het nummer De Verzoening als ballade met alleen pi ano als begeleiding. Het is mooi als je je liedjes terug kunt brengen naar de oorsprong." Verlangen Boeijen kijkt al maanden reikhal zend uit naar de theatertour met als ontknoping een tweetal optredens in zijn geboortestad. ,,De voorbije maanden hebben we relatief weinig opgetreden, uitgezonderd enkele festivals afgelopen zomer. Als het een tijdje rustig is, krijg ik weer het verlangen om op een podium te staan. Het geeft een enorme boost om samen met de band muziek te maken." Blijft er slechts één vraag over: Ligt de tuin van de 61-jarige zanger nog steeds vol met jonge meiden die hem adoreren? ,,Nee, dat dateert van lang geleden. Dat is maar goed ook, privé moet privé blijven. Mensen die meer van me willen weten, adviseer ik naar mijn muziek te luisteren. De teksten vertellen mijn compléte ver haal." dat mensen vertellen dat jouw liedjes veel voor hen betekenen. Een mop is maar één keer leuk, omdat je daarna weet hoe hij af loopt. Bij een liedje moet altijd iets te raden overblijven, zeker wanneer je in het Nederlands zingt." Afgelopen vrijdag startten Boeijen en zijn band de theater tour langs meer dan vijftig schouwburgen en theaters in Nederland en België. Tijdens de optredens maakt hij een reis door de tijd en door zijn inmid dels achtentwintig albums tel lende oeuvre. ,,Het concert is als een fotoalbum, ik zie mezelf door alle jaren heen. De albums donderdag 7 februari 2019 GO FOREVER 27 De meeste beroemde mu zikanten overlijden zo rond hun 56ste, zo ontmythologi seert Godfried Nevels de 'Club van 27' in het begin van Forever 27. Maar het rij tje popartiesten dat op 27- jarige leeftijd is heengegaan, liegt er niet om: Robert Johnson, Brian Jones, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Kurt Cobain en Amy Winehouse. Ze krijgen al lemaal een plek in dit boek. Verschenen bij De Vrije Uitgevers. Het optreden van Bei rut, komend voorjaar in Utrecht, was in een mum van tijd uitverkocht. De weemoedige balkanpop van deze Amerikaanse band rondom Zach Condon trekt een groot publiek. Condon liet zich tijdens een reis door Europa beïnvloeden door Itali aanse folk en feestmuziek uit de Balkan, en dat hoor je terug op Gallipoli, het zesde album van zijn band. Is verschenen bij 4Ad/Warner Bros. Sinds de reünie van de legendarische skaband The Specials tien jaar geleden, zijn vier band leden opgestapt of overleden. De vraag is wat resteert van de energieke formatie die verantwoordelijk was voor nummers als Gangsters en Ghost Town. Dat kun je beoordelen als je de nieuwe songs op Encore vergelijkt met de liveopnames van hits op de bonus-cd. Is verschenen bij Island. Slechts 72 minuten duurt deze film. In diezelfde hoe veel tijd doodde Anders Breivik in 2011 69 jonge mensen die op zomerkamp waren op het Noorse eiland Utoya. Zeker 110 mensen raakten ge wond. Over die waargebeurde horror maakte regisseur Erik Poppe deze aan grijpende film, waarin een fictief meisje, Kaja, met haar zusje op de vlucht slaat voor het meedogenloze kwaad. Is verschenen bij Sony Pictures. Frank Boeijen: ,,Het concert is als een fotoalbum, ik zie mezelf door alle jaren heen.'' FOTO KAROLY EFFENBERGER nog regelmatig herin nert aan zijn schoolop- tredens. „Mensen die me aanspreken, 'ik heb je voor het eerst gezien op school'. Het was de tijd dat nog vrijwel nie mand mij kende. Bijzon der dat de scholieren van toen nog steeds mijn optredens bezoe ken." Frank Boeijen: zaterdag, Stads schouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. 'Een prachtige stad', zo definieert Frank Boeijen Middelburg. Zaterdag treedt hij op in Zeeland, de provincie waaraan zijn meest dier bare herinneringen da teren van bijna veertig jaar geleden. ,,In onze beginperiode speelden we regelmatig op Zeeuwse schoolfees ten. Aula's of gymzalen vol met jonge scholie ren. Voordat ik zelf op de bühne stond, vond ik het geweldig zulke op tredens te bezoeken. Op mijn school zag ik bijvoorbeeld voor het eerst een concert van de Golden Earring." Tijdens bezoekjes aan Zeeland wordt Boeijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47