14 INTERVIEW DJ DANNIC Daan Romers (33) uit Breda, bekend als dj Dannic, staat op de grootste festivals ter wereld. Morgen wordt de nieuwe track van hem en dj Hardwell, Chase the Sun, gelanceerd. Een paar vragende blikken als hij voorbij loopt. Even twij felen twee meiden en dan lopen ze door. In Breda wordt de wereldberoemde dj Dannic, Daan Romers, niet lastiggevallen. ,,Soms vragen mensen een handteke ning of foto. Maar over het algemeen kan ik hier gewoon naar buiten zon der na te denken. Als ik door Azië tour is dat wel anders, daar proberen ze in je te klimmen", aldus Romers. Taiwan, Japan en China. Zijn tour schema houdt in: hard werken, wei nig slaap en veel vlieguren. ,,Bij KLM heb ik de hoogste status. Toch vlieg ik niet altijd businessclass. Belachelijke prijzen. Ik zit net zo prima achter in het vliegtuig. Wanneer ik wel busi- nessclass vlieg, zie je mensen raar naar mijn joggingpak kijken. Soms vragen ze of ik wel in de goede rij sta. Of ze vragen of ik een sporter of dj ben. Zijn blijkbaar de opties als je in die rij staat." ,,Kijk", zegt hij terwijl hij naar de haven wijst. ,,Dit is voor mij thuisko men. Breda heeft zoveel leuke plek ken. De Grote Markt, het Ginneken en nu ook de nieuwe Nieuwe Vest. Leuk om te zien dat er steeds weer zaakjes bijkomen." Op de Havermarkt kijkt hij even op naar café Bruxelles. ,,Hier draaide ik als 17-jarige en is alles begonnen. Dj Ser-V, Servie Voesenek uit Breda, leerde mij plaatjes draaien en al snel werd ik daarna ook op andere locaties gevraagd." Een van zijn beste vrienden is Rob bert van de Corput, de eveneens we reldberoemde dj Hardwell uit Breda. ,,Ik weet niet of er hier iets in het wa ter zit. Misschien komt het omdat hier veel kroegen zijn." Romers blijft even staan. ,,Dit bedoel ik, hier opent wéér een nieuwe. Ze schieten uit de grond." ,,Ik heb er wel eens vaker over na gedacht. Het komt denk ik voorna melijk door de Brabantse mentaliteit. We helpen elkaar. Dj Tiësto hielp Hardwell en hij hielp mij weer op weg. Zelf ben ik nu ook nieuwko mers aan het coachen." Of we ze gaan zien in de DJ Mag Top 100, oftewel dé lijst van beste dj's r ter wereld, kan Romers niet zeggen. Zelf stond hij in 2013 voor het eerst in de lijst. Op nummer 74. In de jaren daarna op klom hij door naar plek 26. ,,Die lijst gaat om perceptie. Vorig jaar stond ik er niet in, terwijl ik het ieder jaar beter doe. Meer shows, meer muziek, meer views. Afgelopen jaar had ik op mijn eigen stream 8 miljoen kijkers en meer dan honderd shows bijvoorbeeld. Daar wordt niet naar gekeken. Alleen naar stemmen. De wedstrijd is niet transparant. Te gelijkertijd moet je altijd uitleggen waarom je niet op nummer 1 staat of wanneer je, zoals ik nu, er niet in staat. Eerlijk is eerlijk: de top 20 klopt wel aardig. Maar er staan namen tus sen die ik niet ken of tegenkom in de scene. Ik kijk er niet meer naar. Vroe ger voelde ik die druk wel." Druk is een terugkerend thema bij Romers. ,,Mensen denken ik alleen maar met m'n handen in de lucht sta. Beetje springen en meejuichen met het publiek. Dat is maar enkele uren per week. Daarnaast is het hard wer ken. In the picture blijven. Als je een keer nee zegt, hebben ze binnen een minuut al een ander gebeld. Je moet continu presteren en doorgaan. Je bent zo succesvol als je laatste num mer of show." Na het overlijden van dj Avicii be sloot Romers het rustiger aan te doen. ,,Twee jaar eerder ben ik al eens in het ziekenhuis beland: uitge droogd en uitgeput. Daarna ging het iets beter, maar iedere keer als er een berichtje binnenkwam schoot mijn hartslag omhoog. Kreeg kleine pa niekaanvallen. Dus gooide ik de rem erop." Nu heeft hij twee shows per week en toert hij twee keer per jaar meer dere weken achter elkaar. ,,Dan is het knallen. Mijn tourmanager is een goede vriend van me. Hij zorgt er voor dat ik het volhoud. Iedere dag een ander land, ontelbare interviews en optredens." Optredens zijn volgens Romers 'het cadeautje'. ,,Het harde werken zit in deadlines: nieuwe tracks ontwik kelen en de marketing eromheen verzorgen. Mijn eigen platenlabel, Fonk Recordings, neemt veel tijd in beslag. Ik heb mensen in dienst en die moeten betaald worden. Daar naast ben ik veel tijd kwijt met reizen en interviews. Eigenlijk gaat het werk 24/7 door. Als hij vrij is, is hij dan ook het lief ste thuis. ,,Lekker op de bank hangen, koken, muziek maken en met mijn vriendin op pad. We gaan graag ou derwets wandelen in het Mastbos. Daarna een tosti eten tussen de ge pensioneerden. Heerlijk om even sa men te zijn. Zij kende mij al voor mijn succes. Bij haar kan ik mezelf zijn." Toekomstplannen? ,,Mijn privéle- ven hou ik voor mezelf. Mijn ouders en vriendin hebben niet gekozen voor deze bekendheid. Maar ik heb nog niet zo lang geleden een huis ge kocht in Breda. Dicht bij mijn ouders en het centrum. Levensloopbesten- dig zeg maar. Ik weet een ding zeker: Al proberen ze me te slepen, weggaan uit Breda zal ik nooit doen PASPOORT al proberen ze me te slepen, weggaan uit Breda zal ik nooit doen." Of hij komend jaar ook voor zijn hometown een show weggeeft, laat hij nog even in het midden. ,,Komende zomer sta ik veel in Azië op grote fes tivals. Maar ik maak ook zeker tijd en ruimte vrij om in Nederland mijn muziek te laten horen." Vanaf morgen is zijn nieuwe track te beluisteren. „Robbert (Hardwell) en ik zijn ouderwets samen de studio ingedoken. Het resultaat hoor je vrij dag. Chase the Sun, de titel zegt ge noeg. De zon staat voor rust en ont spanning. Dat willen we nastreven. Het wordt een nummer met een ver haal. Een meezinger." donderdag 7 februari 2019 GO 'Als ik door Azië tour, willen ze het liefst in me klimmen Cobine van der Louw Breda Daan Romers op de Havermarkt in zijn eigen, vertrouwde Breda. foto rené SCHOTANUS/PIX4PROFS Daan Romers (33) uit Breda Romers professionele carrière begon met het winnen van de Dance- tour contest in 2009. In 2010 kreeg hij een contract bij Revealed Recordings (platenlabel van Hardwell) aangeboden. Sinds 2013 heeft Romers zijn eigen wekelijkse radioshow: Fonk Radio. Met miljoenen luisteraars wereldwijd. In 2016 begon hij zijn eigen label, Fonk Recordings. Zijn muziekstijl: groovy house, melo disch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42