'Boca' en 'Gala' in mei naar Breskens hoofdklasse ontgroeid II 'Zondag wordt een indicatie van waar ik sta' ZEELAND 13 De Walcherse zwemvereniging staat in de hoofdklasse op een degradatieplaats. Zondag is er een thuiswedstrijd. Dan kan de club weer rekenen op Irina de Ridder en Bridget de Bat, die beiden recent met tegenslag kampten. seizoen. Zij miste de eerdere twee ontmoetingen vanwege een knieblessure. ,,Het heeft best lang geduurd voordat ze er achter waren wat het was. In het ziekenhuis van Vlissingen dach ten ze dat het iets met mijn knieschijf was. Toen ben ik naar Antwerpen gegaan en daar zagen ze dat er iets mis was met het kraakbeen. Ze hebben er bij een kijkoperatie losse stukjes uitgehaald. Sindsdien ben ik weer aan het trainen, maar ik zit nog niet op mijn oude niveau." De Vlissingse wil desondanks zondag meedoen. ,,Voor mij is het een indicatie van waar ik sta." Bovendien wil ze graag een mooi resultaat neerzetten. ,,Ik denk dat ik toch wel een aardige 200 vlinder kan laten zien, ook al is het een zwaar onderdeel." Behalve de club uit Buenos Aires - die sterren als Diego Maradona en Carlos Tevez heeft voortgebracht - komen ook jeugdteams van het Turkse Galatasaray, het Spaanse Espanyol en voormalig Champions League-winnaar Nottingham Fo rest uit Engeland naar Breskens. ,,Ik ben trots'', sprak Johnny van den Berg namens de organisatie. De vier ploegen zijn voor de eer ste keer in Breskens. Sparta en NAC zorgen voor de Nederlandse in breng. Het deelnemersveld wordt gecompleteerd door Club Brugge en Royal Antwerp FC, ook een de butant. Op 13 april is de loting. Het toernooi wordt gehouden op 25 en 26 mei. ,,Dat zijn de data van de laatste competitiedagen in het amateur voetbal. Breskens speelt die zondag thuis tegen Meto. We hebben ge probeerd de thuiswedstrijd om te zetten in een uitwedstrijd, maar dat wilde Meto niet. We hopen dat ze instemmen om zondagmiddag na afloop van het toernooi te spelen. Zaterdagavond is ook nog een op tie'', meende Van den Berg. Volgens de organisator, die sa men met Fred van Hasselt aan de wieg stond van de Esad Osman- ovski Memorial Cup, worden alle ploegen ondergebracht in hotels in Breskens, Aardenburg, Sluis en Schoondijke. ,,De ploegen worden opgehaald en teruggebracht met een bus. Nottingham Forest komt met eigen vervoer. Boca Juniors, Galatasaray en Espanyol worden opgehaald van de vliegvelden Schiphol en Zaventem.'' het niveau van Zeeland ontgroeid. Hopelijk wordt Animo ook in de landelijke competitie bij ons inge deeld. Dat scheelt in ieder geval een verre uitwedstrijd. Bovendien hebben we nog iets recht te zetten van vorig jaar, toen we niet op ons sterkst stonden in Terneuzen. Dat verlies zijn we nog niet vergeten", vertelt non-playing captain Wesley Claerhoudt van Sjef. Zijn team bestaat uit de Vlaamse 2-spelers Yuri Soberon, Mathieu Loosvelt, Gert-Jan Demuynck, Steven Raes en Thomas Heyse. Dominique Coene uit Maldegem is zelfs A-speler geworden. Verder beschikt de Aardenburgse coryfee Remy Scherbeijn over speelsterkte 3. „Waarom denk je dat al die Bel gen bij ons spelen? Vanwege de passie. Sjef is een vriendelijke ver eniging. En net als Animo hebben we ieder jaar een groot toernooi, We hebben nog iets recht te zetten. Dat verlies zijn we nog niet vergeten met ook een volwaardig 2- schema", zegt Claerhoudt. Bij Animo hebben aanvoerder Jeroen Alliët, Kevin de Rooij, Ruud Martens en Bjarne Van Der Herten allen de 2-status. Kenny de Rooij (speelsterkte 3) is na een langdurige polsblessure ook weer van de partij. ,,Jeroen is vanuit de regio Utrecht verhuisd naar Breda. Dat maakte het voor hem wat makkelijker om in Terneuzen mee te trainen. Ook Kenny traint na zijn blessure weer volle bak mee. We doen en laten veel voor het tennis en zijn fitter dan ooit", zegt Kevin de Rooij. Tijdens thuiswedstrijden wil Animo netwerkevenementen voor sponsors organiseren. ,,We zijn onlangs bij Michel van Leuven (ei genaar van hoofdsponsor Nouvall) geweest om één en ander te be spreken. Een beetje het sponsori dee zoals in de voetballerij." Dat maakt handhaving nu moei lijk, één jaar na de promotie vanuit de A-klasse. ,,Andere clubs in de hoofdklasse kunnen beschikken over zwemmers die bij een Regio naal Trainingscentrum zitten", weet De Ridder. ,,Die zetten echt snelle tijden neer. Wij hebben niet van die uitschieters ertus sen." Irina de Ridder en Bridget de Bat (14) kunnen misschien tijdens de thuiswedstrijd van zondag wel iets extra's. Beiden zijn namelijk op de weg terug na een moeilijke tijd. ,,Ik verwacht dat ik nu echt wel snellere tijden kan zwemmen dan in de voorgaande twee ron des", aldus De Bat. De zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) moeten vrezen voor degradatie uit de hoofdklasse, het hoogste niveau van Nederland. Na twee van de vier competitieron des staat de Walcherse club op de vijftiende plaats. Het gat met de veilige veertiende plek is groot. ,,Maar we gaan er alles aan doen om het te voorkomen", zegt de vijftienjarige Irina de Ridder. Zondag verwelkomt DZK twee andere hoofdklasseclubs in het Vrijburgbad voor de derde ronde. Dat zijn Hier- onymus uit Roo sendaal en De Columbiaan uit Voorhout. De zwemmers van DZK zouden liefst 90 seconden - verdeeld over alle nummers - moeten inlopen op Hieronymus om een plaats te stijgen. Zoiets is heel lastig. De selectie van DZK is niet al te breed. Nadat hoofdtrainer Marcel Kort in 2017 stopte, namen ook di verse zwemmers af scheid van de club. donderdag 7 februari 2019 GO verzuipen voor DZK Naam: Irina de Ridder Leeftijd: 15 jaar Woonplaats: Vlissingen Zwemt zondag: 200 vlinder Voor Irina de Ridder wordt de wedstrijd van zondag haar eer ste competitie-optreden van dit De organisatie van de Esad Os- manovski Memorial Cup heeft voor de dertiende editie de Ar gentijnse topclub Boca Juniors gestrikt. Het jeugdtoernooi, ver noemd naar de in 2004 overle den voetballer Esad Osman- ovski uit Breskens, is sterk inter nationaal getint. Aector Dooms Breskens Kevin de Rooij (links, nestor van TC Animo) en Wesley Claerhoudt (non-playing captain van TC Sjef). foto peter nicolai - Wesley Claerhoudt, captain Sjef Roeland van Vliet Vlissingen 11 nici- ioo- De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41