O 0 O Animo en Sjef zijn Zeeuwse 12 ZEELAND Derde seizoen voor Tahapary bij ZSC'62 Weer wildcards Wanty en Roompot Baronie-Zeeuwen uit districtsbeker Van Goethem moet zijn kopman missen ZWEMMEN HOOFDKLASSE J ohn Tahapary gaat voor een derde seizoen bij ZSC'62. De oefenmeester uit Goes heeft zijn verbintenis bij de zaterdag-derdeklasser uit Scharendijke met één seizoen verlengd. ZSC'62 en Tahapary kunnen tot nu toe terug kijken op een goede samenwerking, gezien de resultaten. In het eerste seizoen onder de trai ner promoveerde de Schouwse ploeg via de nacompetitie van de vierde naar de derde klasse. Afgelopen seizoen werd directe hand having op de laatste speeldag definitief veilig gesteld. Ook dit seizoen staat ZSC'62 er onder Taha pary redelijk voor met het oog op directe handhaving in de derde klasse. De organisaties van de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen hebben gisteren de zeven wildcards voor hun wedstrijden verge ven. Twee Zeeuwen komen daardoor mogelijk in actie tijdens die koersen: Marco Minnaard en Nick van der Lijke. Minnaards ploeg Wanty-Groupe Gobert en Roompot-Charles, waar Van der Lijke voor rijdt, kregen een wildcard voor beide koersen. Vorige week kregen de twee ploegen al een uitnodiging voor de Vlaamse klassieker Om loop Het Nieuwsblad. Wanty kreeg eerder ook al een startbewijs voor de Tour de France. Voor het Zeeuws getinte Baronie was de vierde ronde van het toernooi om de districts beker dinsdagavond het eindstation. De ploeg van de uit Middelburg afkomstige trainer Jur- riaan van Poelje, die bij de zondag-hoofdklas ser uit Breda de beschikking heeft over het voormalig Kloetinge-trio Aart Veldhof, Bjorn Quartel en Mark Schuit, verloor op eigen veld met 0-1 van Sliedrecht, de nummer twee van de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Er zijn nu nog zestien clubs over, die Goes kunnen opvolgen als bekerwinnaar. Daarbij zitten ook SSV'65, Kloetinge, Philippine en Serooskerke. Bij die laatste club vindt zaterdag de bekerloting plaats. In de krant van gisteren stond abusievelijk vermeld dat wielrenner Brian van Goethem gisteren (woensdag) zou starten aan de Ster van Bessèges. De vierdaagse wielerkoers in Frankrijk gaat echter vandaag pas van start. Van Goethem en zijn ploeg Lotto-Soudal moeten het in Frankrijk doen zonder de aan gewezen kopman Tim Wellens. De Belg gold als één van de favorieten voor de eindzege, maar is ziek geworden en kan daardoor niet in actie komen. Abali Kerkhove Bridget de Bat zwom eerst bij De Schelde in Terneuzen. Zo'n drie jaar geleden maakte ze de over stap naar De Zeeuwse Kust. ,,Daar kon ik meer trainingsuren maken. Bovendien was er meer tegenstand, er zijn meer meiden van mijn leeftijd." Het liefst komt ze uit op de rug slag of de vrije slag. De school- en vlinderslag zijn niet zo aan haar besteed. ,,Maar tijdens de wisselslag doe ik het wel ge woon, hoor." De Zeeuws-Vlaamse zegt be nieuwd te zijn naar wat ze zon- dag kan laten zien. ,,Ik kom na melijk langzaam weer terug op niveau. Ik heb een tijdje geleden een longontsteking gehad. Ik heb in die periode wel steeds kunnen zwemmen, ook in de competitie, maar mijn tijden waren niet zo snel. Ik ben nu weer twee maanden heel hard aan het trainen en we zullen wel zien wat het oplevert." Tot nu toe kwamen beide forma ties uit in de Zeeuwse hoofdklasse (die al een week eerder aanvangt). Hierin werd het ieder jaar een felle strijd om de titel tussen Animo en Sjef, waarbij de overige teams slechts figuranten waren. De KNLTB heeft dit jaar de com petitie flink op de schop gegooid, maar pas in maart wordt duidelijk waar Animo en Sjef worden inge- Tijdens de landelijke titelstrijd kwamen we twee keer tot de halve finale deeld. Vermoedelijk in het district Rotterdam/Den Haag. Of de naam eredivisie of topklasse wordt, zal Kevin de Rooij (Animo) en We sley Claerhoudt (Sjef) een zorg zijn. ,,Als Zeeuws kampioen hebben we ons de afgelopen jaren kunnen meten met de top van Nederland'', aldus Kevin de Rooij, die met zijn 30 jaar de nestor is van Animo. ,,Tijdens de landelijke titelstrijd voor districtskampioenen kwa men we twee keer tot de halve fi nale. In de Zeeuwse hoofdklasse hebben we vorig jaar alles met 6-0 gewonnen, behalve tegen Sjef. Toen werd het 4-2. Allemaal gezel lig, tegen die Zeeuwse teams. Maar we misten de sportieve uitdaging. Alleen tegen Sjef is er altijd een gezonde rivaliteit." Beide Zeeuws-Vlaamse teams hebben duidelijk stelling geno men richting de KNLTB. ,,We zijn donderdag 7 februari 2019 GO VOETBAL WIELRENNEN De ploeg van Nick van der Lijke kreeg gis teren twee wildcards. foto ernesta verburg VOETBAL WIELRENNEN 1-3 De Vlissingse voetbalster Ilham Abali heeft gisteren met het Neder lands elftal voor meisjes tot zeventien jaar gewonnen van de leef tijdsgenoten van België. In Tubize werd het 1-3 voor de Oranje-talen ten. Bij rust ging Nederland al ruim aan de leiding: 0-2. In de tweede helft werd het eerst 0-3, waarna de Belgen ook nog trefzeker waren. 11. Tennisster Le sley Kerkhove komt vandaag voor de tweede keer in actie tij dens het 25.000 dollar- toernooi in het Franse Greno ble. Om 11.00 uur treft ze de 22-jarige Britse Eden Silva. De wedstrijd staat als eerste partij op baan 3 ge pland. De Zie- rikzeese Kerk- hove plaatste zich maandag voor de tweede ronde. Ze ver sloeg de Kroa tische Lea Bos- kovic met 7-5 6-4. a (O Het is pompen of Naam: Bridget de Bat Leeftijd: 14 jaar Woonplaats: Terneuzen Zwemt zondag: 400 wissel, 100 vrij, 4x100 vrij Ze hebben lang op de landelijke deur van tennisbond KNLTB ge klopt, maar eindelijk is het dan toch zover. De teams van het Terneuzense Animo en het Aar- denburgse Sjef stromen door naar het hoogste niveau van Ne derland in de districtscompeti tie, die 6 april start. Henk van de Voorde Terneuzen - Kevin de Rooij, speler Animo FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40