MIJN FOTO ZEELAND 11 Het is een van haar dierbare bezittingen. De foto van Lady en haarzelf op het strand. Het canvas hangt dan ook op een prominente plaats in de woonkamer van Anne Mil uit Oosterland. Toen Lady oud werd en ik wist dat de tijd kwam dat ze er niet meer zou zijn, heb ik deze foto laten maken", zegt Anne van Mil uit Oosterland. De foto is gemaakt op het strand, een plek waar Anne van Mil graag en vaak met haar naar toe ging. Lady leefde zich dan uit. ,,Dat was helemaal haar ding. Alleen werd ze op het laatst doof en zag ze vol gens mij ook niet meer zo goed. Dan liep ze achter vreemde men sen aan. En gek genoeg was ze dan ineens weer heel snel." Ze hebben bijna zestien jaar veel lief en leed gedeeld, eindeloos veel wandelingen gemaakt en van el kaar genoten. Maar wat Lady extra speciaal maakte, is de manier waarop ze in Anne's leven is geko men. Want de hond is bij haar ge komen in de laatste weken van het leven van haar zoontje. ,,Een le vend cadeau van hem voor mij. Zo voelde het." Het was voor Anne van Mil geen gemakkelijke keuze om een hondje in huis te halen. Natuurlijk wilde ze heel erg graag Jessie's diepe wens om een hondje te hebben in vervulling laten gaan, maar ze wist ook dat hij er niet lang meer van kon genieten en dat zij er daarna voor moest zorgen. Jessie was toen al heel ernstig ziek. Grote oren ,,Toch hebben we nog redelijk veel met haar kunnen doen. Samen naar buiten gaan en ik hoor hem nog lachen. Spaniëls hebben van die grote oren en als ze rende struikelde ze daar vaak over." Ei genlijk wilde Jessie liever een Dal- matiër, geïnspireerd door de des tijds razend populaire tekenfilm 101 Dalmatiërs. Maar dat zag zijn moeder niet zo zitten ('Dalmatiers zijn vrij zenuwachtig'), en dus haar schouder. ,,Het was een hondje die je stemming goed aan voelde. Ze kon als een baby op je schoot zitten." ,,Hoe ik aan deze foto kwam is ook een apart verhaal", zegt Anne van Mil. ,,Ik werkte voor de inwo nerskrant, net als Peter Noorder- meer. Hij heeft de foto gemaakt. Het gekke was dat ik na die tijd maar geen foto kreeg opgestuurd. En toen ik de volgende keer bij de redactievergadering kwam, kreeg ik de canvasafdruk van het hele team. Hebben ze met z'n allen be taald. Dat was zó bijzonder, zó lief." werd het een spaniël. Ze zijn hem samen gaan ophalen in België en Jessie heeft haar uitgekozen uit een nest met allemaal vrolijke, roodkleurige bolletjes haar en oren. En zo kwam Lady in huis. „Genoemd naar Lady van Lady en de Vagebond, een van zijn favoriete tekenfilms", vertelt ze. Toen Jessie negen weken later overleed op vijfenhalfjarige leeftijd werd Lady een grote troost voor Anne. Ze kroop bij haar op schoot als ze ver drietig was of legde een poot op donderdag 7 februari 2019 Een levend cadeau van hem Melita Lanting Anne van Mil met hond Lady. FOTO PETER NOORDERMEER REPRODUCTIE DIRK-JAN GJELTEMA A Anne van Mil. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39