Vlissingse school helpt scholen in Suriname aan computers 6 Conflict tussen campinghouder en Veere A M Jan de Korte van minicamping Mariekerke en de gemeente Veere botsen al jaren over de ondergrond voor safaritenten. Laten liggen of weghalen? Meliskerke Minicampinghouder Jan de Korte uit Meliskerke gaat opnieuw het ju ridisch gevecht met de gemeente Veere aan. De eigenaar van mini- camping Mariekerke vindt dat hij het recht heeft de vlonders voor zijn safaritenten buiten het seizoen te la ten liggen.Het dagelijks bestuur van de gemeente stelt opnieuw aan de gemeenteraad voor dat te verbieden. Het vindt dat ze buiten het seizoen weg moeten. Strikt genomen zijn het kampeermiddelen, aldus het college, en die mogen net als tenten niet blijven staan. De Korte en de gemeente ruziën al jaren over die vlonders. Ze dienen als ondergrond voor de safaritenten die de boer sinds enkele jaren ver huurt aan zijn gasten. Dat is volgens hem een groot succes. „Gelukkig maar, het is een heel goed concept waar veel belangstelling voor is." Hij verankert de vlonders op een dusda nige manier dat ze na het seizoen niet zijn op te pakken en op te ber gen. Hij moet ze slopen om ze weg te krijgen. De ondernemer vindt dat hij daardoor onnodig op kosten wordt gejaagd. Gevolgen De gemeente stelt dat De Korte na het seizoen gewoon al zijn kam peermiddelen moet verwijderen en maakt voor de vlonders geen uit zondering. Het doet dat niet omdat de grens tussen minicampings en 'grote' campings anders steeds va ger wordt. Minicampings of kam peren bij de boer, is in de gemeente Veere aan een aantal regels gebon den. Eén daarvan is dat na het sei zoen alle kampeermiddelen uit het zicht verdwijnen. ,,De permanente aanwezigheid van vlonders leidt tot een aantasting van het open Zeeuwse landschap, buiten het sei zoen en doet afbreuk aan de aard van het kleinschalig kamperen", schrijft het college in een notitie aan de gemeenteraad. Het meldt ook dat als het toestaat ze te laten liggen, dat grote gevolgen heeft. Dan zullen ook andere minicam- pinghouders af willen wijken van de regels. ,,Dit zal een uitholling van de betekenis van het kampeer- seizoen en een wildgroei aan per manente bouwwerken in het bui tengebied tot gevolg hebben." Molenaar De Korte is ervan overtuigd dat hij in het gelijk staat. Volgens hem zijn vlonders geen 'kampeermiddelen'. ,,Je kunt ook best zonder die vlon ders in een safaritent kamperen." Hij wijst er ook nog eens op dat oud-wethouder René Molenaar ooit gezegd zou hebben dat die vlonders geen probleem zijn. Mo lenaar zelf heeft dat altijd ontkend. Maar de minicampinghouder blijft erbij dat dat wel degelijk is gezegd. Hij is dan ook van plan opnieuw de juridische strijd aan te gaan en 'uit eindelijk zal Molenaar moeten ge tuigen'. De Theo Thijssenschool steunt al jaren goede doelen. In 2016 ging het geld naar een schoolbibliotheek op de Molukken en in 2017 naar een doveninstituut in Paramaribo. Vo rig jaar kwam de Stichting Kinde ren van Nieuw Aurora in beeld, ver telde directeur Rob Geljon. ,,Onze prioriteit is dat we met onze spaar actie kinderen het gevoel geven dat ze concreet iets bijdragen en dat ze kunnen zien waar hun geld naartoe gaat." Daarom kwam oprichter Pim van Kampen namens de stichting al een keer op school vertellen wat Kinde ren van Nieuw Aurora wil bereiken. Leerlingen met de cheque van 2500 euro. foto lex de meester Sommige kinderen waren zo en thousiast dat ze ook zelf acties op touw zetten, zoals een rommel markt en een collecte. Gisteren kwam Pim van Kam pen terug, om het geld op te halen en de kinderen te bedanken voor hun vrijgevigheid. ,,We kunnen hiervan zes computers kopen. In de zomer zorgen we voor zonne panelen op het dak van één van de twee scholen en daar komt ook het computerlokaal. Allebei de scho len gaan daarvan gebruikmaken." De Theo Thijssenschool is een grote school, met ruim vierhon derd leerlingen. ,,Dus ook met kleine beetjes komen we ver", zegt Geljon. „Daarom gaan we graag verkennen wat we nog meer kun nen doen voor de kinderen in Nieuw Aurora." Van Kampen kan meer geld goed gebruiken. Nieuw Aurora ligt mid den in de jungle van Suriname. ,,We hopen uiteindelijk tien tot twintig computers te kunnen ko pen, zodat zelfs scholen in de hele regio naar het computerlokaal kunnen komen." IN DE REGIO Zeeuws breiwerk Vierhandig pianospel Inspiration MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 7 februari 2019 WA Vlonderruzie woekert voort Emile Calon Jan de Korte bij de vlon ders die volgens de ge meente Veere weg moeten. ARCHIEFFOTO LEX DE MEESTER Een jaar lang stopten kinderen van de Theo Thijssenschool in Vlissingen geld in spaarbuizen in hun klas. De 2500 euro die ze spaarden, gaven ze gisteren aan Stichting Kinderen van Nieuw Aurora. Die gebruikt het geld voor computers en zonnepane len voor twee scholen in het Su rinaamse dorp. Maurits Sep Vlissingen ARNEMUIDEN Zaterdag om 14.00 uur geven Anja Gel dof en Stefanie Hui- bregtse, van Stich ting Zeeuwse Vis serstruien, een pre sentatie in Museum Arnemuiden over 'Het Beddengoed van Tante Zoet'. Dit is een Zeeuws brei werk van meer dan twee eeuwen sa mengevat in een woondeken. Ook kan er van 11.00 tot 16.00 uur aan 'het Beddengoed' ge breid worden in de Wolwinkel aan de Markt. Kaartjes voor de presentatie kosten 3,50 euro en zijn te koop via visserstruien.eu. MIDDELBURG De Quatre-Mains- groep Zeeland geeft zaterdag een concert in Verplee ghuis Willibrord in Middelburg. De groep zal vierhan dig pianospel ten gehore brengen, dit bevat werken van onder andere Gershwin, Joplin, Ikeda, Rubinstein, Schubert en Mo zart. Het concert begint om 14.30 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. OOST-SOUBURG Het gospelkoor In spiration geeft za terdag om 20.00 uur een concert in de Historische Kerk Souburg. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijg baar voor 12,50 euro. Vrienden be talen elf euro en aan de zaal kosten kaarten vijftien euro. Ze zijn onder andere verkrijgbaar bij de Primera in Vlissingen en de Kanaalstraat in Oost-Souburg en via historischekerk- souburg.nl of kaar- ten@historische- kerksouburg.nl. KOUDEKERKE Appeltaart en bloemen waren er gisteren voor klanten van de nieuwe Jumbo in Koudekerke. De win kel, tot voor kort een Emté, was 2,5 week dicht om verbouwd te worden tot Jumbo. Wethouder Schot bezocht de vernieuwde winkel. Dat deed hij ook in Oostkapelle en Zoutelande, waar sinds gisteren de klanten ook terechtkunnen in nieuwe Jumbo's. De wethou der vertelde dat hij erg onder de indruk is dat het is gelukt om in ruim twee weken tijd die winkels compleet te verbou wen. ,,Een topprestatie op het gebied van logistiek." FOTO LEX DE MEESTER BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloop ochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen GRIJPSKERKE Nimmerdor, 09.30-10.30 uur: Beweegpro- gramma SeniorenKracht voor ouderen die actief en vitaal wil blijven; Dorpshuis, 09.30-11.30 uur: Handwerkclub MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koers- bal MIDDELBURG Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zeeland; Kruitmolen, 14.00 16.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'Roma'; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Cabaretshow Bri gitte Kaandorp OOSTKAPELLE De Halve Maan, 09.30-10.30 uur: Be- weegprogramma SeniorenBa lans; Kantine Voetbalvereni- ging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandel tocht over afstanden van 5 tot 10 kilometer OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym RITTHEM Klein Theater de Verwachting, 20.15 uur: Caba retshow Javier Guzman VEERE Kerkstraat 6, 10.00 12.00 uur: Wekelijks evene ment 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te brengen VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcentrum De Burgerij, 11.00-12.00 uur: Sport- en spelactiviteit voor 50+; Gym zaal De Houttuijn, Slangen burg 1, 16.00 uur: Kleutergym; De Herberg, 20.00 uur: Avond met videoverhalen door Anne- gien Heij WESTKAPELLE De Kreek, Krekepad 37, 09.30-10.30 uur: Beweegprogramma Senioren- Stabiliteit voor ouderen. HEROPENING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34