II 5 549,pp Nee, nee: dit zijn geen gewone kopieën maar zeer nauwkeurige reproducties. De schetsboeken zijn bijna niet van het origineel te onderscheiden: kleur, materiaal, beschadigingen, vlekken, vou wen, kreukels, zelfs het uitgerekte elastiek eromheen is tot in detail gereproduceerd. Uitgeverij Komma, die dit project samen met het Van Gogh Museum heeft geïnitieerd, heeft twee van de drie papiersoorten speciaal laten namaken. Maar liefst 25 vooraan staande bedrijven en ambachts lieden zijn daarbij betrokken ge weest. Bovendien zijn het niet al leen de schetsboeken. Het kabinet is een kubus van roestvrijstaal met walnotenhout, in modern design. Bovenop ligt een boekwerk waarin de studies uit de schetsboeken van Van Gogh staan - voor onder meer Zonnebloemen en De Aardappel eters. Ernaast de kunstwerken zoals we ze kennen en uitleg over de periode waarin ze zijn ge maakt. Daar zie je het verband tussen voorstudie en resultaat. Aan de zijkanten van de kubus zijn met vilt beklede lades, waarin naast de schetsboeken ook twee schriften liggen met te keningen, een wissellijst van walnotenhout en tekenbeno digdheden zoals Van Gogh die zelf gebruikte. uit het kabinet. fotos lex de meester Mogen mensen er foto's van maken? Ze aanraken? Nee. Daarvoor zijn de facsimiles te kostbaar. Die schetsboekjes durf je bijna niet zonder hand schoenen vast te pakken, zo echt zien ze er uit. Het is allemaal handwerk. Daarom staat het échte kabinet ook op een geheime plek! Serieus geïnteresseerden kunnen hier in de winkel een zichtexemplaar bekijken. De schetsboeken zijn kopieën van de kopieën. De catalogus is een dummy, met blanco pagina's. Maar uiterlijk verschillen ze niet. Het zijn zeg maar proefballonne tjes: net niet helemaal af, maar ge noeg om een goede indruk te krij gen. Ik zie nog geen rij in de winkel. Het is iets van lange adem. Leuk om in de winkel te hebben. Als boekwinkel moet je toch een be- De schetsboeken zijn bijna niet van het origineel te onderscheiden paalde statuur hebben om dit te mogen presenteren. Ik laat het mensen graag zien: kijk eens wat we hebben! Want dit kun je waar schijnlijk maar één keer in je le ven zien. Twee weken geleden kwamen ze te koop, nu zijn er al meer dan tweehonderd verkocht, hoorde ik van de uitgever. Niet al leen aan mensen met veel geld, maar ook verzamelaars, beleggers én gewone mensen. Echte lief hebbers die er desnoods een le ning voor af sluiten. Hier hebben we nog geen koper ge had, maar ik twijfel er niet aan dat alle duizend stuks binnen afzien bare tijd weg zijn. Ik vind het prachtig. Heel knap gedaan. Maar nee, zo'n meu bel zet je niet zomaar in een hoekje, dat moet bijna in een hei lige, aan Van Gogh gewijde ruimte staan. Je hart moet zo vol zijn van de schilder dat je er niet om heen kan om dit te kopen. neemt je mee Kijk snel op nrv.nl/privereizen-sale of bel 070 30 76 700 neemt je mee donderdag 7 februari 2019 GO 'Dit zijn geen gewone kopieën' De originelen kosten 200 mil joen euro per stuk en liggen in een kluis bij het Van Gogh Mu seum. Maar een facsimile uit gave van de vier bewaard geble ven schetsboeken van Van Gogh, is nu te koop bij onder meer boekhandel De Drukkerij in Middelburg. Het betreft een eigentijds kabinet dat, naast de schetsboeken, een brief, cahiers en een catalogus bevat. Ver vaardigd in een gelimiteerde op lage van 1000 stuks. Prijs: 5950 euro. Vijf vragen aan Jan de Vlieger, directeur van De Drukkerij. Ondine van Vleuten Middelburg Maar liefst 5950 euro voor een paar kopietjes! Kon dat niet goedkoper? Wat zit er dan nog meer in dat ladekastje? Jan de Vlieger toont de boeken -Jan de Vlieger, directeur De Drukkerij Gaat u er ook een kopen? 218 pnvereizen al vanaf Zuid-lndia Compleet Privéreis 21 dagen, alvanaF Ontdek Bangalore, ruïnestad Hampi, het Periyar Nationaal Park en het strand van Kovalam OliFanten, Cultuur DolFijnen Privéreis 16 dagen, al vanaF Natuur met wildparken, tropische stranden en traditionele steden: BeleeF Sri Lanka! Hoogtepunten van het Westen Privéreis 16 dagen, al vanaF Van San Francisco naar LA en onderweg genieten van de overweldigende natuur Costa Rica Panama per 4WD Privéreis 18 dagen, al vanaF Ontdek regenwouden, stranden, hooglanden en ervaar het 'bounty gevoel in Bocas del Toro Prijs incl. korting. Excl. reserve ringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. Twee gezichten van Marokko Privéreis 8 dagen, al vanaF Een individuele reis van het levendige Marrakech naar de ongerepte binnenlanden Kaapstad, Kruger Swaziland Privéreis 15 dagen, al vanaF Met een comFortabele huurauto door Zuid- AFrika volop cultuur, natuur en saFariparken Onze 218 wereldwijde privéreizen zijn populair. Boeiende reisroutes, inspirerende ontmoetingen, prima hotels, veel (optionele) excursies en altijd een scherpe prijs. Nog voordeliger bij 4 oF meer personen. Ook in de schoolvakanties. Kies voor een privéreis van de rondreisspecialist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33