II 'Geld halen met Kerst voor de deur' 'Een groot schandaal' ZEELAND 3 Werk, bid bewonder tigd. ,,Het pand is altijd goed afge sloten geweest", verzekert direc teur Coby Traas van Ter Weel. Traas riep direct nadat ze door deze krant op de hoogte werd ge steld van de vondst het crisisteam bij elkaar. Ook stelde ze een onder zoek in. „Daaruit is gebleken dat het oud archiefmateriaal van de Stich ting Instelling voor Bejaardenzorg Yerseke betreft, dat voor de fusie met Zorggroep Ter Weel in 2005, in het pand gevestigd was." Volgens Traas stonden enkel stukken die bestemd waren voor vernietiging nog in de kelder. ,,Het grootste deel bestaat uit uit oude fi nanciële stukken van de boekhou- Bewoners van wie nog een dossier in de kelder stond, zijn al overleden ding." Volgens haar waren alle be woners van wie nog een dossier in de kelder stond, ten tijde van de verhuizing al overleden. Hoe het heeft kunnen gebeuren dat ze bij de verhuizing in 2010 vergeten zijn, weet Traas niet. ,,Zelf was ik toen nog geen directeur." Desondanks biedt ze Minnaard en andere nabestaanden van de oud-bewoners van Vredelust excu ses aan. Ook heeft Traas de cliën tenraad van Moerzicht (de opvolger van Vredelust) op de hoogte gesteld en melding gemaakt bij de Autori teit Persoonsgegevens. ,,De risico beoordeling wijst uit dat er géén nadelige gevolgen zijn voor de be trokkenen", stelt ze. Het archief, dat woensdag is op gehaald, wordt alsnog grotendeels vernietigd. Een aantal dossiers met historische waarde wordt nader on derzocht en aangeboden aan de ar chivaris van de gemeente Reimers- waal. Zijn maat, de 36-jarige O. A. uit uden, was minder vrolijk over de acht jaar cel die tegen hem was ge ëist. De twee mannen worden ver dacht van een gewelddadige wo- ningoverval aan de Slikkenburg- weg in Breskens op de avond van 20 december 2017. Bij die overval werden ruim 6500 euro en een horloge buitgemaakt. Daarnaast werden beide mannen verdacht van poging tot doodslag op twee agenten. Op het moment dat de bewoner thuiskwam, werd hij prompt over vallen en met een vuurwapen op zijn hoofd geslagen. Badend in een plas bloed lieten de twee hem voor de voordeur liggen. Zijn vrouw hoorde een klap, deed de deur open en daarop werd ook zij met een vuurwapen geslagen, mishan deld en bedreigd. De twee minder jarige kinderen hadden zich achter een gordijn verstopt. Op het moment dat een politie wagen voor het hek stopte, kwam er vanaf de woning een auto aan- racen. Die stoof dwars door het hek en ramde de politieauto. De agen ten konden tenauwernood het vege lijf redden door uit de auto te Overvaller hoort acht jaar tegen zich eisen en verlaat lachend de rechtbank springen. Ze trokken hun vuurwa pen en losten meerdere schoten op de auto en de inzittenden. M. raakte gewond en kon worden aangehouden. A. nam de benen en kon eind mei vorig jaar in Uden worden aangehouden. Al bij de eerste verhoren weigerde M. te vertellen wie de tweede man was. Zijn motivatie voor de overval was: 'geen geld, Kerstmis voor de deur en ergens geld halen'. A. beriep zich tijdens de behan deling van de zaak op zijn zwijg recht, hield vol onschuldig te zijn, maar weigerde verder ook maar enige uitleg te geven over bijvoor beeld waar hij die avond dan wél was geweest. Ook hoe ze bij de wo ning waren gekomen, werd niet duidelijk. Een afrekening werd overigens niet uitgesloten. De slachtoffers en A. kenden elkaar en in het verleden zou A. een relatie met de vrouw hebben gehad en haar 4000 euro hebben afgeperst. John Minnaard: ,,Het is te gek voor woorden.'' foto lex de meester VLISSINGEN John Minnaard ontdekte de dossiers van zijn grootouders in het onbe heerde archief. ,,Het is te gek voor woorden. Een groot schan daal." Die harde woorden heeft John Min- naard uit Vlissingen over voor Zorggroep Ter Weel, nadat hij er achter kwam dat honder den dossiers waaronder die van zijn grootou ders, onbeheerd in de kelder van voormalig bejaardenhuis Vredelust in Yerseke lagen. Via zijn kleinzoon, die geregeld op bezoek komt bij één van de anti-kraakbewoners, hoorde Minnaard over het vergeten archief. ,,Nadat ze uit dat gebouw zijn vertrokken, hebben ze verzuimd de dossiers weg te halen. Iedereen die binnenkomt, kon de kelder in om er in te krauwen. Ik heb aan mijn klein zoon gevraagd of hij de dossiers van mijn grootouders er ook uit wilde halen. Die heb ik hier nu thuis liggen." Volgens Minnaard betreft het niet alleen privacygevoelige informatie van zijn in de ja ren negentig overleden opa en oma. ,,Gege- vens van nabestaanden, die betrokken waren bij de opname in het huis, staan er ook in." Tot zijn verbazing, trof hij ook zijn eigen naam en contactgegevens aan in het dossier. Privacy Minnaard: ,,Ter Weel zegt de privacy hoog in het vaandel te hebben. Op hun site hebben ze er zelfs een hele pagina aan gespendeerd. Maar dit is wel onder hun toezicht gebeurd." Hij zocht bewust de publiciteit. ,,Anders wordt het in de doofpot gestopt en is het de volgende keer weer prijs." donderdag 7 februari 2019 dossiers in kelder pand -Coby Traas, Ter Weel Wie een gevangenisstraf van acht jaar tegen zich hoort eisen, heeft weinig reden tot la chen. Behalve dan de 28-jarige Terneuzenaar P. M. Die verliet gisteren lachend en grappend naar zijn matties op de publieke tribune de rechtszaal van de Middelburgse rechtbank. Ad Roos Middelburg Uitspraak: 20 februari. T/M 2 6 MEI 2019 DORDRECHTS MUSEUM Een nieuwe kijk op kunst en calvinisme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31