Menina Deel tunnelweg heeft mogelijk constructiefout Breda wordt de poort naar Randstad voor Zeeuwse treinreiziger 2 WILLEM VAN DAM Column Altijd gedacht dat mijn me ning er weinig toe doet. En toch: ik kan tegenwoordig mijn kont niet keren of ik word verzocht mijn mening te geven over 't een of 't ander. Heb ik een nachtje in een hotel geslapen, plop, de volgende dag al ploft er een e-mailtje in mijn brievenbus. Afzender: de hotelmeneer of-me vrouw. Of ik zo vriendelijk wil zijn verslag uit te brengen van mijn bevindingen; of er veren uit mijn matras staken, of ik remspo ren in de toiletpot of spermavlek- ken in de lakens had aangetroffen - dat soort dingen willen ze kenne lijk graag weten. valt een mailtje in je box; of alles naar genoegen is geweest. Dan be kruipt mij uit balorigheid de nei ging om te melden dat de monteur uit pure onkunde mijn cavia heeft geëlektrocuteerd, dat hij hoogno dig iets aan zijn winderigheid moet doen en meer van dat soort ongein. Dat doe ik natuurlijk niet, je wilt zo'n man niet in de proble men brengen. Toch? En daarom flikker ik al die onderzoekjes in de prullenbak. Een tandpastafabri kant die informeert hoe zijn tand pasta poetst? Weg er mee! Een wc- borstelverkoper die wil weten of zijn borstels fijn borstelen? Don der op! DE STELLING Vandaag: Elke klimaatmars is zinvol Meer korting Tol eerder weg Toos Henk Paul Kusters TOETS A Dode man lag al maand in woning Wietkwekers lopen tegen de lamp Man gewond bij val van tankwagen Het gaat om de rechterrijstrook van de weg naar Terneuzen. Over een lengte van zo'n 4 kilometer moeten 36 plekken worden gerepareerd. Het gaat daarbij soms om fikse gaten. In de nacht van dinsdag op woensdag is een groot deel van de schade her steld. Maar in de nacht van donder dag op vrijdag moet de rest van het werk gebeuren. Althans, dat is de planning. Dat hangt ook af van het weer, waar schuwt directeur Harald Schoenma kers van de NV Westerscheldetun- nel. De schade aan het asfalt is vol gens hem ontstaan door vorst. ,,De winter is de gevaarlijkste periode voor asfalt. Een beetje vorst en dan weer ontdooien is erger dan dat het een week lang vijf graden vriest." Maar het is hem ook opgevallen dat het niet de eerste keer is dat er schade ontstaat aan de rechterrij- strook. ,,Voor de kerst zijn nog repa- raties uitgevoerd aan dit deel van de weg." Dat de rechterrijstrook het zwaar der te verduren heeft door vracht verkeer, is volgens hem geen slui tende verklaring. ,,Op de rest van de rechterrijstrook naar Terneuzen zijn er niet zulke problemen. En ook op de weg van Zeeuws-Vlaanderen naar de Bevelanden zijn niet zulke grote noodreparaties nodig." Schoenmakers vermoedt dan ook dat er fouten zijn gemaakt bij de aanleg van de weg tussen het tol- plein en de tunnel. Hij is erover in Voor de kerst zijn nog reparaties uitgevoerd aan dit deel van de weg gesprek met de aannemer. ,,Eerst kijken we naar de oorzaak waarom dit deel van de weg zo vaak gerepa reerd moet worden. Dan zoeken we een oplossing, één die ook goed is voor het rijcomfort en de uitstraling van de weg. Op basis daarvan bekij ken we of de noodreparaties af doende zijn of dat de weg alsnog he lemaal aangepakt zal moeten wor den." Dat staat in de nota Contouren Toe komstbeeld OV 2040 die staatsse cretaris Stientje van Veldhoven (D66, Infrastructuur en Water staat) gisteren naar de Tweede Ka mer heeft gestuurd. Zeeland moet een snellere ver binding krijgen met Breda, een van de knooppunten in het druk be zette netwerk waar de ene na de an dere trein vertrekt naar de Rand stad, Eindhoven en Antwerpen. In de nota staat verder dat er tussen Breda en Utrecht hoogwaardig openbaar vervoer moet komen als oplossing voor deze ontbrekende schakel in het nationale OV-net. Twintig jaar Andere knooppunten in het metro achtige netwerk zijn Amsterdam, Zwolle, Arnhem-Nijmegen, Eind hoven, Breda, Den Haag-Rotter- dam en Utrecht. Vanuit Vlissingen, Maastricht, Enschede, Leeuwarden, Groningen en Alkmaar lopen over twintig jaar snelle verbindingen naar het dichtstbijzijnde knoop punt. Het idee van de snelle verbindin gen vanuit de randen van het land naar het centrum zijn in lijn met het pleidooi van ProRail-directeur Pier Eringa, vorige week in deze Met voorrang werk maken van de snelle verbindingen met de Randstad krant. Eringa wil met voorrang werk maken van de snelle verbin dingen, onder meer vanuit Zeeland, met de Randstad. ProRail, de beheerder van het spoorwegnet, was betrokken bij het opstellen van deze nota van het mi nisterie. Verder zaten de twaalf pro vincies, de metropoolregio's Am sterdam en Rotterdam-Den Haag, Nederlandse Spoorwegen en de an dere openbaar vervoerbedrijven aan tafel. zoeksbureau mij mee te werken aan een enquête over veiligheid; of ik bang ben voor inbrekers en ter roristen; hoe ik over de politie denk; of ik weleens ben opgelicht. De beantwoording van de hele trits vragen zou een half uur in be slag nemen en als beloning voor mijn inspanningen werd mij een cadeaubon van 5 euro in het voor uitzicht gesteld. VIJF euro voor een half uur noeste arbeid! Altijd al geweten, dat mijn mening wei nig waard is. monteur van het telecombedrijf over de vloer gehad omdat het in ternet niet werkte. De man heeft na gedane zaken de deur nog niet achter zich dichtgetrokken en ja wel, je kan er op wachten, pling, er De volgende dag al ploft er een e-mailtje in mijn brievenbus donderdag 7 februari 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Moet het tunnel tarief nu naar be neden of moet de tunnel twee jaar eerder tolvrij worden? 5699 reacties TELEFONISCH contact STEEbS VAKER GEAUTOMATISEERD BIEDT DE RELATIETHERAPIE NIET HET GEWENSTE RESULTAAT I OOST-SOUBURG Een 53-jarige man die zondag dood werd aan getroffen in zijn woning in Oost-Souburg heeft daar vermoedelijk zeker een maand gelegen. Dat heeft de politie beves tigd. De man zou voor de kerstdagen voor het laatst zijn gezien. Toen zondag in de Spaarne- straat poolshoogte werd genomen bij het huis van de slachtoffer, bleek hij te zijn overleden. Uit onderzoek van de af deling Forensische Op sporing van de politie bleek dat er sprake was van een natuurlijke doodsoorzaak. 'S-GRAVENPOLDER Twee inwoners van 's-Gravenpolder zijn dins dagavond aangehouden omdat ze in de garage van een woning aan de 's-Gravenstraat bezig waren met het opzetten van een hennepkwekerij. De huurder ontdekte de kwekerij in aanbouw tij dens een inspectie van het huis. Hij zag dat ach terin de garage drie nieuwe ruimtes waren gebouwd. Twee daarvan werden ingericht als hen nepkwekerij. De politie heeft een vrouw (25) en een man (26) uit Polen aangehouden. Ze zijn in de cel gezet en zitten nog vast. Ritthem Bij een bedrijf in Ritt hem is een man gister middag ernstig gewond geraakt bij een val van een tankwagen. Het ongeluk gebeurde rond 15.40 uur in de truckwash aan de Marie Curieweg. Het is nog on duidelijk wat de val heeft veroorzaakt. Het slachtoffer werd met spoed per ambu lance overgebracht naar het Erasmusziekenhuis in Rotterdam. Er was een traumahelikopter opgeroepen, maar daar is niet op gewacht. De Inspectie SZW (ar beidsinspectie) is in kennis gesteld. Opnieuw zijn er problemen met de weg tussen het tolplein en de Westerscheldetunnel. Door noodreparaties moeten wegge bruikers deze week rekening houden met files en vertraging. De NV Westerscheldetunnel ver moedt dat er sprake is van fou ten bij de aanleg van het asfalt en overlegt met de aannemer. Jeffrey Kutterink Vlissingen - Harald Schoenmakers, directeur Westerscheldetunnel Zeeland moet een snellere spoorverbinding met Breda krij gen. De Zeeuwse reiziger kan daar verder reizen via het metro-achtig netwerk van trei nen in het centrum van Neder land. Theo Giele Vlissingen Kortgeleden vroeg een onder Nog een voorbeeld. Je hebt de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2