9 TeamNL nog maandje vol te houden 21 In de hotseat vandaag goud te pakken op de teamsprint T^L KALENDER Schaatsen, WK afstanden 7-10 februari Judo, Grand Slam 9-10 februar| Wintersporten bij het EYOF 9-16 FEBRUARI Tennis, ABN Amro-toernooi 11-17 februari BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG Kjeld Nuis was vorig jaar met goud op1000en 1500 meter koning van de Winterspelen. Bij de WK afstanden is hij dit jaar opnieuw een topfavoriet. ven. Kramer: ,,Ik had niet gedacht dat het al zo snel beter zou gaan." Blik weer vooruit: ,,Ik hoop het nu nog even een maandje vol te kun nen houden." Want zijn rugproblemen die zijn voorseizoen ernstig belem merden, maken het rijtje wedstrij den waar Kramer zijn zinnen op heeft gezet korter dan anders. Klaar Begin maart rijdt hij nog het WK allround in Calgary, waar hij hal verwege februari naartoe gaat. Daarna is het seizoen voor Kramer klaar. Dan heeft hij tijd om zijn rug weer te ontzien, wat makkelijker lukt buiten het winterseizoen. Dat hij onvoldoende punten heeft om een week na het WK all- round de wereldbekerfinale te rij den in Salt Lake City, doet hem weinig. Kramer: ,,Iedereen ver wacht er altijd megaveel van daar. Er zal ook gigantisch hard worden gereden, wereldrecords, maar ik kan je vertellen: als je om de eerste plek op het WK allround rijdt, heb je vijf dagen later geen wereldre cordbenen. Ik ben er niet heel rou wig om." Eerst en vooral Inzell. De plaats waar hij al sinds zijn eerste komt, als zoon van twee ouders die schaatsten. Op de baan die hem ligt. ,,Korte bochten en lange rechte stukken, ik vind het een lekkere baan." Kramer komt in principe slechts twee keer in actie: vandaag op de 5000 meter en morgen op de ploe- genachtervolging. Tenzij er een af melding komt voor de 1500 meter. ,,Ik had tegen het team gezegd: doe mij vrijdagavond maar een vlucht naar huis. Maar toen vertelden ze me dat ik reserve voor de 1500 me ter was. Dus ik moet nog even blij ven." Aarzelend Of hij nu fysiek beter is dan tijdens het Ek in Collalbo? Aarzelend lachje. Hij kijkt weg. En alsof hij het eigenlijk niet wil toegeven, zegt hij vervolgens: ,,Eh, ik denk het wel." Destij ds ging het nét wat beter. Nu gaat het al langer beter. ,,Maar het blijft fragiel. Daarom vind ik het ook moeilijk om te zeg gen: nu gaat het goed. Het kan in een keer weer minder zijn." een powerpointpresentatie hield voor de drie mannen. Nuis vindt het vooral een 'heel gaaf onderdeel, waar snelheden van rond de 61 kilometer per uur worden gehaald. Sneller dan Nuis alleen op de baan haalt (,,dat idee is ook supervet''). Als hij de kopposi tie krijgt in de bocht nadat hij op hoge snelheid is aangetrokken, komt er een soort katapulteffect. Van onderlinge haat en nijd is bij de teamsprinters geen sprake. Een paar weken geleden bij de EK sprint, na de diskwalificatie van Nuis, vertelde Verbij in een andere kleedkamer te zijn gaan zitten, om dat hij zich geïntimideerd voelde door Nuis. Verbij nu: ,,Dat werd groter gemaakt dan het is. Bij Kjeld merk je het als hij blij is, maar ook als hij boos is, ik zat daar als enige van mijn team tussen alleen maar mensen van zijn team en besloot naar een rustiger plekje te gaan.'' Als Nuis morgen de baan be treedt, zegt hij gedag en meent hij het ook. Nuis: ,,Dan zeggen we: kom op gasten, we gaan dit echt even samen doen.'' Vertrouwen In die laatste opmerking schuilt het vertrouwen waar Verbij het eerder over had. De Europees kampioen sprint is ervan overtuigd dat Nuis met een sterke laatste ronde voor de winst kan zorgen. ,,Maar dan moet ik niet denken: kijk eens hoe goed ik ben, ik ga Kjeld lossen. Dat is niet handig. Dan kan hij het ver schil niet maken in de laatste ronde. Hij moet op mij vertrouwen, ik moet niet helemaal voluit, want we willen gewoon winnen.'' Geksche rend: ,,En ik wil ook geen boze Kjeld achter me aan.'' WK AFSTANDEN Programma Verbij roemt het feit dat Nuis de 'derde man' wil zijn. ,,Vaak haken zij af. Het heeft nogal wat impact op het lichaam als je de derde ronde rijdt.'' Mulder, explosief, rijdt de eerste ronde, Verbij komt vervol gens op kop en een ronde later maakt Nuis het af. Verbij: ,,Maar Kjeld rijdt twee dagen later weer een 1000 meter en de dag daarna een 1500 meter. Dan mogen wij hem niet kapotmaken in de voor gaande rondes.'' donderdag 7 februari 2019 t NEDERLANDSE "loterij Heinekeri Rabobank TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of U EchtTeamNL. Het grandslam- toernooi van Pa rijs is een van de meest prestigi euze judotoer nooien van het jaar. Michael Kor rel won vorig jaar goud in de cate gorie tot 100 kilo. TeamNL is er met 18 judoka's. De wintereditie van het European Youth Olympic Festival is in Sarajevo. Talent TeamNL bestaat uit vier shorttrackers, een kunstrijdster en een alpineskister. Voor de 46ste keer toptennis in Ahoy' Rotterdam. Robin Haase doet mee in enkel- en dubbel spel. Matwé Middel koop en Jean-Julien Rojer zijn toppers bij het dubbelen. Ook de rolstoeltennissers komen in actie. De langebaan- schaatsers strij den in de niet- olympische jaren om de wereldti tels op de indivi duele afstanden. TeamNL verdedigt deze week in het Duitse Inzell acht wereldtitels. Vandaag 16.00 uur Teamsprint (v/m) 16.45 uur 3000 meter (v) 17.54 uur 5000 meter (m) Morgen 16.15 uur 500 meter (v) 16.53 uur 500 meter (m) 17.31 uur Teamachtervolging (v/m) Zaterdag 13.15 uur 5000 meter (v) 14.06 uur 1000 meter (v) 15.04 uur 1000 meter (m) 15.49 uur 10.000 meter (m) Zondag 14.30 uur 1500 meter (v) 15.25 uur 1500 meter (m) 16.21 uur Massastart (v/m) De teamsprinters in actie tijdens de wereldbeker in Obihiro. MAX AICHER ARENA, INZELL (DUI) FOTO AFP SilvotioSupport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21