\0 Kramer hoopt het 20 Verbij en Nuis moeten op elkaar vertrouwen om Ze zijn rivalen, maken deel uit van dé twee sprintformaties van Nederland, maar vandaag op dag 1 van de WK afstanden moeten ze samenwerken voor goud: Kjeld Nuis (29) en Kai Verbij (24). Kort Van der Poel blijft winnen Mathieu van der Poel (foto) blijft ook na het binnenhalen van de wereldtitel winnen. De Nederlandse veldrijder was gisteren weer de beste, nu in Maldegem. Een versnelling van Van der Poel was de concurrentie te mach tig. De Belg Michael Vanthourenhout ein digde als tweede, voor zijn landgenoot Toon Aerts. Lars van der Haar moest met de vierde plek genoegen nemen. Verlies Nantes wil geld zien De Franse voetbalclub Nantes wil van Car diff City geld zien voor Emiliano Sala. Het gaat om ruim 17 miljoen euro. De Argentijn maakte vorige maand de overstap van Nan tes naar Cardiff. De club uit Wales betaalde niet direct en wilde wachten totdat alle do cumenten in orde waren. Voordat dat zover was, stortte Sala's vliegtuig in Het Kanaal. Als het geld over tien dagen niet binnen is, onderneemt de Franse club juridische actie. AFC ASIAN CUP Verbeek verlaat Oman Pim Verbeek (foto) is niet langer bonds coach van het nationale voetbalteam van Oman. De 62-jarige Nederlander heeft zijn ontslag ingediend, meldt de voetbalbond van Oman. Onder leiding van Verbeek be reikte Oman vorige maand bij de Azië Cup de achtste finales. Daarin was Iran met 2-0 te sterk. Verbeek startte in december 2016 bij Oman. In januari 2018 won de Rotterdam mer met zijn elftal de Golf Cup. Flitsen Quote van de dag 'Ik kan nog makkelijk mee in Premier League' a Fifa Afscheid Vrienden hoeven ze niet te zijn, denkt Kai Verbij. ,,Maar je moet wel op elkaar vertrouwen om een goede teamsprint te rijden.'' Vandaag staat het onderdeel voor het eerst op het programma van de WK af standen. En Verbij weet ook: gelet op de uitslag van de 1000 meter van afgelopen weekeinde bij de wereld beker - een geheel oranj e podium - is Nederland de grote favoriet. Ver bij: ,,Maar de praktijk is lastiger.'' Landgenoot of niet, voorafgaand aan een wedstrijd zegt Kjeld Nuis, naast Ronald Mulder de andere teamsprintschaatser voor Neder land, niks tegen tegenstanders. Of hooguit: ,,Succes.'' Zijn concurrent kijkt hij op zo'n moment echter nauwelijks aan. ,,En je meent er geen snars van als je al wat zegt'', aldus Nuis. De flam boyante schaatser van Jumbo- Visma moet nu in Inzell juist sa menwerken met één van zijn grootste concurrenten: de meer be dachtzame Verbij, uitkomend voor Reggeborgh. Andere types, het zelfde doel. De regels: drie rondes, elke ronde valt een sprinter af. Het snelste team wint. De teamsprint is het tweede niet-individuele onderdeel in het langebaanschaatsen. Het broertje van de ploegenachtervol- ging - al jaren olympisch. Trots Dat betekent ook dat gevaar op de loer ligt. In het verleden was de ploegenachtervolging voor Neder land bij de mannen onder meer door miscommunicatie, gekrenkte trots en wisselende belangen ook vaker een mislukking. Met als diep tepunt reserve Jorrit Bergsma, die zich tijdens de Olympische Spelen van Sotsji terugtrok. Hij voelde zich niet serieus genomen. ,,Ik zal zeker tegen problemen aanlopen, dat zal niet uitblijven'', zegt de onlangs aangestelde bonds coach Jan Coopmans. ,,Maar in de vijf weken dat ik nu actief ben, valt het me erg mee. Iedereen is en thousiast. Trainers werken mee.'' In het Nederlandse schaatsland- schap met verschillende commer ciële teams, hebben veel schaatsers een afwijkend trainingsschema. In het leven van een topsporter is een schema leidend. Concessies wor den nauwelijks gedaan. Volgens Verbij heeft Nederland een achter stand, doordat er minder vaak sa men wordt getraind dan in andere landen. ,,Teams die altijd samen trainen kunnen er zo veel meer uit halen.'' Regelmaat Bondscoach Coopmans ziet een belangrijk verschil tussen team sprint en ploegenachtervolging. Bij het laatstgenoemde onderdeel is het volgens de bondscoach noodza kelijker om met enige regelmaat sa men te trainen. Om zo aerodyna- misch mogelijk over de baan te gaan. ,,De teamsprint heeft uiter aard ook baat bij samen trainen, maar is vooral: de juiste schaatser op de juiste plek. De gesprekken die daarbij horen zijn misschien wel belangrijker dan heel vaak samen op de baan staan'', zegt Coopmans, die twee dagen geleden in Inzell Van Sven Kramer komt geen en thousiasme, twee weken na de winst van zijn EK-allroundtitel. De opmerking dat hij met een goed ge voel Collalbo moet hebben verla ten, wordt tijdens een persbijeen komst voor de WK afstanden op bijna zakelijke toon beantwoord: ,,Ik ga daar altijd wel met een goed gevoel weg. Maar dit was een, eh, fijn weekeinde." Geen glimlach. Geen trotse blik. Gewoon, een me dedeling. Kramer kijkt liever alleen naar voren. Naar de confrontatie van vandaag op de 5000 meter, onder anderen met teamgenoot Patrick Roest. Met wie hij al het hele jaar strijdt. Kramer bestempelt hem als de grote favoriet. ,,Laten we eerlijk zijn, Patrick heeft gewoon de meest snelle tijden gereden dit seizoen. Zo simpel is het. Hij heeft al zijn 5000 meters buiten Thialf onder de 6.10 gereden. Ik niet één keer." Maar de overwinning van Kra mer destijds in Italië was 'mis schien zelfs' onverwachts voor Ne derlands grootste schaatser die in een neerwaartse spiraal leek te zit ten en zelfs al eens was afgeschre- donderdag 7 februari 2019 GO VELDRIJDEN 42 Basketballer LeBron James heeft de groot ste nederlaag in zijn NBA- loopbaan gele den. De ve dette verloor met Los Ange les Lakers van Indiana Pacers met 136-94. Nooit eerder verloor James met 42 punten verschil. VOETBAL VOETBAL Feyenoord wijst het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van 15.000 euro boete en een leeg Vak S tijdens een competitieduel af. De straf was een gevolg van het afsteken van vuurwerk tegen PSV. Borussia Dortmund is aanvoerder Marco Reus mogelijk lang kwijt. De middenvelder kampt met een bovenbeenblessure. FC Emmen kan maanden niet beschikken over Nicklas Pedersen. De spits liep tijdens de training een zware knieblessure op. 1 Op 5 juni wordt Gianni Infan- tino in Parijs herkozen als president van de wereldvoet balbond FIFA. De Zwitser Infantino is de enige kandi daat die zich beschikbaar heeft gesteld. 15 Zenith, het paard waar mee Jeroen Dubbeldam zowel wereld als Europees kampioen werd, gaat op 17 maart met pensioen bij de Dutch Masters in Den Bosch. -Oud-Unit ed voetballer Wayne Rooney (33) speelt nu in Amerika Lisette van der Geest Inzell Sven Kramer vindt Patrick Roest de grote favoriet op de 5000 meter. foto anp Sven Kramer is beter dan een paar weken geleden, toen hij Europees kampioen werd. Maar hij ziet zichzelf niet als dé favoriet voor de winst op de 5000 meter, vandaag bij de WK afstanden. Lisette van der Geest Inzell Boze Kjeld achter me aan, dat wil ik niet'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20