Nieuwe Stijn de stakingsleider uis Migranten die worstelen met opvoeding sturen puber naar land van herkomst JOL Walcheren Niet van echt te onderscheiden 1 ■im Klimaatspijbelaars vaker op de barricaden P7 Vwo-leerling: doorgaan tot ze luisteren' P8 Het aantal meldingen bij het Lan delijk Knooppunt Huwelijksdwang en Achterlating (LKHA) over ach tergelaten kinderen, steeg van 23 in 2015 naar 39 vorig jaar. Om hoeveel kinderen het daadwerkelijk gaat, is niet bekend. Schattingen lopen uit een van 170 tot 800 per jaar. Achterlating van minderjarigen in het buitenland is eerder een ge volg van opvoedproblemen en slechte communicatie dan van eer- gerelateerd geweld, blijkt uit onder zoek van Kennisplatform Integratie Samenleving (KIS) en het LKHA, dat vandaag verschijnt. Sommige ouders met een mi grantenachtergrond vrezen dat hun kind in Nederland te veel verwes tert. De kinderen zijn hier geboren, spreken beter Nederlands, zijn mondiger, vrijer en zelfstandiger en leren andere omgangsvormen. ,,De kloof is soms te groot'', zegt KIS-onderzoeker Eliane Smits van Waesberghe. „Ouders botsen dan met hun kinderen over normen en waarden. Ze weten vaak niet wat hun kind buiten schooltijd doet en voelen zich machteloos, omdat ze hun kind niet in het gareel kunnen houden.'' Zeker in de puberteit zorgt dat voor grote problemen. Uit angst de grip te verliezen, worden de kinde ren - vaak tijdens de zomervakan tie - onder valse voorwendselen meegenomen naar het land van herkomst. Daar worden ze zonder Ouders voelen zich machteloos omdat ze hun kind niet in gareel kunnen houden paspoort, geld en telefoon achterge laten bij familie. Ouders hopen dat hun kind daar de 'juiste manieren' leert die passen bij hun cultuur en geloof. ,,Zij zien achterlating als een tijdelijke oplossing voor de proble men thuis of als positieve vorm van heropvoeding", zegt Diny Flierman van het LKHA. ,,Voor jongeren heeft dat vaak ernstige gevolgen.'' De onderzoekers adviseren om ouders beter te ondersteunen bij opvoeding, met voorlichting in buurthuizen en op scholen. Hulp verleners moeten eerder in gesprek met ouders van pubers. PU donderdag 7 februari 2019 Nieuwsmedia £3 ct ZT^teeaWstere n eo kifkeo ^'gelicht Mannen "an 7ï],-i| Uittips Seroemd stemme fe. W Ucpfflm Televisie Weer Kind achterlaten uit onmacht Tientallen kinderen zijn vorig jaar tegen hun wil door hun ou ders in het buitenland achterge laten. Meestal omdat ouders worstelen met de opvoeding, blijkt uit onderzoek. Als de situ atie thuis onhoudbaar is, laten ze uit onmacht de puber achter in het land van herkomst. Des kundigen pleiten voor steun. Tonny van der Mee Den Haag/Utrecht - Eliane Smits van Waesberghe, onderzoeker De dag start regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1