mensen met een arbeidshandicap 'Met deze baan ging ik er 1000 euro op vooruit' Hoeveel verdien je? 19 Verdient Marco genoeg? 'Ik voeg iets toe' 'Vast snel een baan' „Maandelijks verdien ik bruto 3368 euro. Dat is netto zo'n 2330 euro. Met m'n bedrijf verdien ik jaarlijks 5000 euro bruto, met alle belastingen er vanaf, houd ik daar 3000 euro van over." ,,Ja, op zich wel. Afgelopen maart heb ik promo tie gemaakt. Ik was eerst medewerker financiële administratie en nu junior financial controller. Het is een functie hoger en het sluit meer aan bij mijn opleiding. Ik leer veel, maar ik hoef het niet voor het financiële plaatje te doen, want ik krijg maar een verhoging van 75 euro bruto." ,,Toen ik vier jaar geleden binnenkwam bij dit bedrijf heb ik niet onderhandeld over m'n salaris. Ik ging er namelijk 1000 euro op vooruit in ver gelijking met m'n vorige baan." ,,Ik ging zelfs minder werken. Van 40 uur naar 32 uur. Ik kreeg netto wat ik eerst bruto verdiende. Bij mijn vorige werkgever stond ik al een paar jaar stil. Vanwege de crisis, zeiden ze." ,,Niet precies. Het is sowieso in Nederland een taboe. Met vrienden heb ik het er wel over. Door erover te praten, weet ik hoe ik in de markt sta. Bij m'n vorige werkgever had ik wel door dat ik minder betaald kreeg dan mensen in die sector. Daarom ben ik ook wat anders gaan zoeken. Nou, eigenlijk waren er twee drijfveren. Het was ook te rustig op kantoor, het was heel saai eigenlijk." ,,Ik zou het leuk vinden om ooit eens in m'n leven een ton te verdienen, maar daar ben ik nu niet echt mee bezig. Het zou leuk zijn om binnen vier of vijfjaar op de 4000 euro bruto te zitten. Waarom? Ja, gewoon een mooi rond bedrag. Dat is het lastige aan salaris. Het is eigenlijk nooit genoeg. Uiteindelijk gaat het toch allemaal op." werk moest krij gen. In 2017 switchte ik naar Onbeperkt aan de Slag. Het UWV wilde me in eerste in stantie niet aan de gang helpen, 23 jaar geleden, omdat mijn spierziekte pro gressief is. Ik dacht, zoek het lekker uit. Wer ken geeft sociale contacten, je kunt meedoen in de maatschappij en ik voel me volwaardig on derdeel. Ik merk dat veel mensen met een beper king huiverig zijn om te zeggen wat ze wel kun nen. Dat komt omdat je bij in stanties altijd moet uitgaan van je slechtste dag om voorzienin gen te krijgen. Dat motiveert niet om positief te kijken naar wat mensen wel kunnen." donderdag 7 februari 2019 GO Vandaag: Marco (28), werkt 36 uur als junior finan cial controller voor een wo ningbouwcorporatie in Den Haag. Hij volgt daarnaast een hbo-opleiding Bedrijfs economie en hij heeft een eigen administratiebureau. Wat verdien je? Blij mee? Heb je ooit met succes over je salaris onder handeld? 1000 euro verschil? Weet je wat je collega's verdienen? Waar wil je financieel heen? BABETTE RIJKHOFF Opleidingsniveaumbo FunctieController Branche: Overige overheid not for profit Werkervaring: 1 jaar Volgens het Salariskompas is het gemiddelde salaris voor zijn functie 2955 euro bruto. ,,Het is hoger dan ik had verwacht. Maar dat wist ik eigenlijk ook wel. Want soms word ik via LinkedIn benaderd door een recruiter en wat me wordt aangeboden zit altijd onder mijn huidige salaris." Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl Michele de Vries (51) werkt bij Onbeperkt aan de Slag en helpt mensen met een beperking bij het vinden van een baan. ,,Ik ben rolstoel gebonden, door een spier- en ze nuwaandoening, maar verder mankeert er niets aan mij. Ik kan mijn werk doen en durf zelfs te zeggen dat ik bij deze functie meer toevoeg dan iemand zonder een beperking. Ik heb hiervoor heel lang bij de Rabobank ge werkt, in allerlei rollen. Daar was ik de eerste rol stoeler binnen de afdeling, later zat ik zelf op een functie waar ik binnen de bank mensen aan het FOTO DOLPH CANTRIJN Peter Kurvers (48) is service monteur elektro techniek en op dit moment op zoek naar een nieuwe baan. ,,Ik werk het liefst alleen. Door mijn autisme is het voor mij soms moeilijk om samen te werken met collega's. Geluk kig kun je als monteur veel werk zelfstandig doen. In de bui tendienst bezoek je bijvoorbeeld klanten en heb je maar sporadisch contact met colle ga's. Als ik samen met een groep collega's een klus moet doen en dat in combinatie met werkdruk, gaat het niet. Via het UWV heb ik sinds 2017 een vermel ding in het doel- groepregister. Dat helpt veel. Als ik werk heb, wordt er beter rekening met me gehou den. Ik wil graag werken, bezig zijn en iets nuttigs doen. Ik heb er veel vertrouwen in dat ik binnenkort weer een nieuwe baan vind. Ik ga naar de 'meet greets' van Onbe perkt aan de Slag. Dan kun je speed- daten met bedrij ven die geïnteres seerd zijn in men sen met een ar- beidsbeperking. Ik doe ook vrijwilli gerswerk en ik ben goed in het bedenken van op lossingen. Thuis heb ik, binnen bij de voordeur, een tankje met water op kamertempe ratuur staan. Dat gooi ik over mijn auto heen als het koud is, dan hoef ik niet meer te krabben. Dat soort handige ideetjes heb ik tijdens mijn werk ook."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19