Bond getergd, ruzie pensioen duurt voort 12 NIEUWS TRUMP STATE OF THE UNION 8- of 15-daagse zonvakantie Chalkidiki incl. vlucht auto President Trump predikt eenheid in zijn State of the Union, maar zijn opponenten in het Congres vallen niet voor het charmeoffensief. Trump ondergaat wel vaker een gedaanteverwisseling zodra hij een officiële toespraak voorleest - deze keer veranderde de poli tieke straatvechter bij vlagen in een gentleman die opriep tot hof felijkheid. ,,We moeten de politiek van wraak, verzet en vergelding af wijzen, en het grenzeloze potenti eel van samenwerking, compro mis en het algemeen welzijn omarmen", zei Trump. Maar zijn opponenten in het Con gres voelen daar weinig voor, ook niet na een relatief goed ontvan gen speech. Het was de beste uit zijn presidentschap, oordeelden sommige commentatoren. Kijkers reageren positief: uit peilingen van onder meer CBS News blijkt dat zo'n driekwart vond dat Trump een goed verhaal vertelde. De sta tistieken geven overigens ook aan dat veel kijkers Republikeinen en Trump-aanhangers waren. Ameri kanen die hem niet kunnen uit staan zetten de tv vaak niet aan. Democraten vragen zich vooral af hoeveel ze van het charmeoffen sief moeten geloven. Tijdens de State of the Union toonde Trump zich de afgelopen jaren altijd van zijn vriendelijkste kant, om daarna gewoon weer meedogenloos uit te halen naar critici met verdachtma kingen en vervelende bijnamen. Kort voor de speech kwam naar buiten dat hij enkele uren eerder een van de leiders van de Demo craten, Chuck Schumer, een 'nasty son of a bitch', een smerige kloot zak, had genoemd in een lunch met tv-presentatoren. Trump is ook de man die vorige maand tij dens de shutdown weigerde een compromis te sluiten over zijn grensmuur. Deal Hij leek nu wel een aanzet te geven tot een deal: het gaat hem niet om een muur van kust tot kust, maar een stalen barrière in gebieden waar de grenswacht hem het hardst nodig heeft, benadrukte hij. Maar tegelijk herhaalde Trump de door Democraten zo veraf schuwde, inktzwarte retoriek over illegale immigranten die dood en verderf zouden brengen. Zelfs de enige Trumplievende Democraat, senator Joe Manchin uit West Vir ginia, vond dat hij dat gedeelte be ter 'weg had kunnen laten'. Het is dan ook niet waarschijn lijk dat de speech samenwerking tussen de partijen daadwerkelijk dichterbij brengt. ,,De woorden Koolmees' voorstellen om toch be weging te krijgen in het vastzit tende pensioendossier werden af gelopen vrijdag ijzig ontvangen. Bonden spraken van een 'mes in de rug'. Gisteren liepen zij uit pro test weg tijdens het pensioendebat in de Tweede Kamer. Vooral het plan om ondanks de impasse in het polderoverleg op eigen houtje verder te werken aan de afschaf fing van de doorsneepremie, ver oorzaakte veel woede. Die maatregel zorgt ervoor dat jonge werknemers niet langer te veel premie betalen en oudere te weinig. Omdat vooral veertigers hier financieel nadeel van zullen ondervinden, moeten zij vanuit pensioenbuffers of uit premiever hogingen worden gecompenseerd. De rekening loopt in de tientallen miljarden euro's. Koolmees gaat nu uitzoeken hoe groot de reke ning voor pensioenfondsen zal zijn. Vakbonden gaat dit echter Toscane en Rome ^9 maaskant maaskant veel te snel. Zij willen de afschaf fing van de doorsneepremie na melijk alleen slikken als er aan de andere kant eindelijk uitzicht komt op indexatie van pensioe nen. Maar daartoe heeft Koolmees geen voorstel gedaan. De D66-minister vindt de reac ties overtrokken en vindt dat zijn plannen niet goed zijn gelezen. Hij spreekt zelf van een 'uitgestoken hand' en stelt dat hij slechts voor bereidingen treft om een aantal Ik kan niet op mijn handen blijven zitten. Dit probleem is te urgent zaken uit te werken. Volgens hem zijn er een aantal 'open eindjes' die kleven aan de afschaffing van de doorsneepremie, die hij alvast in kaart brengt. Op die manier gaat er geen kostbare tijd verloren zolang kabinet en sociale partners er sa men niet uitkomen. Koolmees zegt nog steeds te hopen op een pensioenakkoord, maar zegt niet langer te kunnen wachten. ,,Ik kan niet op mijn handen blijven zitten. Dit probleem is te urgent", aldus de minister. Linkse partijen zijn echter bang dat Koolmees de afschaffing van de doorsneepremie wil doordruk ken, ook als er helemaal geen pen sioenakkoord komt. In dat geval zou het huidige stelsel blijven gel den, waarin indexatie voor veel ge pensioneerden al jarenlang niet of nauwelijks aan de orde is. Grote fondsen, zoals die in de metaal, dreigen volgend jaar zelfs te moe ten korten. Noodgrepen om kortingen te voorkomen, zoals verhoging van de rekenrente waardoor fondsen op papier opeens wél aan vereiste buffers voldoen, ziet Kool mees niet zitten. Zo'n maat regel leidt volgens hem al leen maar tot meer wan trouwen in het pensioen stelsel, vooral bij jonge ren die vrezen dat de potten leeg zijn als zij met pensioen gaan. maaskantreizen.nl/0412 4828 28 i loli Village Hotel V 7 of 14 overnachtingen in een studio V Verblijf o.b.v. logies (ontbijt tegen bijbetaling) V Vlucht naar Thessaloniki en v.v. V Huurauto tijdens gehele verblijf V Hotel ca. 5 min. lopen van strand $5 hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 donderdag 7 februari 2019 GO Oppositie hoont hoffelijke speech Karlijn van Houwelingen Washington Minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken (D66) probeert verdere escalatie van het debat over de pensioenen te voorko men. De harde kritiek van vak bonden en oppositiepartijen noemt hij 'heftig en niet te recht' en hij roept hen op men sen 'geen angst aan te praten'. Laurens Kok Den Haag Vanaf 10-daagse busreis 14-daagse busreis Sicilië, Sardinië en Corsica Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Costa Smeralda, Taormina, Siracusa, Bonifacio en Ajaccio! 8-daagse busreis Romantisch Wenen 12-daagse busreis De ontdekking van Apulië Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Lecce, Bari, Alberobello, Matera, Trani e.a.i Data: 23 maart, 6 april, 4,18 mei, 8 juni e.a. Data: 24 mrt, 28 apr, 12,26 mei e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Wienerwald, Schönbrunn, stadstour, Hofburg en Salzburg. Data: 23 mrt, 27 april, 8 juni e.a. Per Comfort-Class touringcar stadswandeling in Lourdes, internationale mis en middagtocht Pyreneeën! Data: 31 mrt, 18,28 apr, 12 mei e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Pisa, Siëna, Lucca, Florence, Assisi en Rome. Data: 21 mrt, 12,26 apr, 23 mei e.a. - minister Wouter Koolmees Er is nagenoeg altijd een opstapplaats in uw regiol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12