HWS-zaak niet terug naar af Carla Doorn nieuwe wethouder Middelburg 2 JAN VAN DAMME Column r Ooit gehoord van de Stavan- ger-verklaring? Ik ook niet. Maar ik heb het opgezocht. De verklaring gaat over digitaal le zen. Op onze telefoon, onze iPad. Afgelopen weekend las ik dat een internationale club wetenschap pers zich vier jaar lang heeft ver diept in het beeldschermlezen. In het Noorse Stavanger presenteer den ze hun bevindingen. Hopelijk heeft een zekere opiniepeiler het bericht gelezen. En alle - ook Zeeuwse - schoolleiders die met veel tabletgeroffel leerlingen dach ten te trekken. Ze waren niet te houden, de iPad-adepten, alle boe ken en schriften konden zo door de papierversnipperaar. Eindelijk, ein-de-lijk een niet met losse flodders geladen wapen te gen digitale verdwazing. Het op snuiven van de geur van een vers uit de drukkerij afgeleverd boek, het uit de bus plukken van een nog open te vouwen krant - altijd is daar weer het pakketje vol ver wachting dat vraagt om ontdekt te worden. eerste boekhandel. Een mooie zaak was het, met een bovengalerij waar je op je gemak kon grasdui nen. Alle verhalen van Edgar Allen Poe kwam ik er tegen. Van de le vend ingemetselde vrouw tot de man in een cel, waar een aan een slinger bevestigde zeis steeds lager zwiept. Na een halve eeuw ben ik die schemerduistere wereld zon der schaduwen niet vergeten. Poe knipoogt met een inmiddels ver kleurde rug nog altijd naar me vanuit de boekenkast in onze woonkamer. Ik mag weer vrolijk worden van gedrukte letters. In Stavanger heb ben ze het in niet mis te verstane bewoordingen geconcludeerd: ar tikelen en verhalen op papier wor den beter begrepen en blijven lan ger hangen dan teksten die je op op een beeldscherm leest. Boven dien, zeggen ze in het hoge noor den, een stuk tekst langer dan pak weg twee alinea's vraagt om een papieren ondergrond. omslaan van de pagina als u dit stukje hebt gelezen. Het ritselen. Het mag weer. Met dank aan Sta- vanger. Verhalen op papier worden beter begrepen DE STELLING Vandaag: Moet het tunneltarief nu naar beneden of moet de tunnel twee jaar eerder tolvrij worden? Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters 6R0TE VERBAZING OVER WE6STÜREN PIET PAULUSMA BIJ SBS6 15 maart Zeeuwse klimaatmars Sandra de Blaeij wint Media Award Terneuzen Robèrt steekt oven paar uur eerder aan Eind 2015, vier jaar na de start van het onderzoek naar het bedrijf Hoogwerker Service Zeeland (HWS), besloot de Middelburgse rechtbank dat justitie dusdanig grove fouten had gemaakt dat de zaak niet voortgezet kon worden. De belangen van de, toen nog 29 verdachten, waren te zeer geschaad door het achterhouden van infor matie door justitie. Het Openbaar Ministerie werd niet-ontvankelijk verklaard. Het OM ging in hoger beroep. Met 22 verdachten werd een schik king getroffen. Justitie liet hen vrij uit gaan op voorwaarde dat de ver dachten geen schadevergoeding zouden eisen. Zeven verdachten weigerden te schikken. Het ge rechtshof in Den Bosch besloot in mei vorig jaar dat het onderzoek weliswaar slordig was uitgevoerd, maar dat de fouten niet zodanig ernstig waren dat het OM niet-ont- vankelijk moest worden verklaard. De rechters van het hof legden de zaak terug op het bordje van de rechtbank. Gisteren was de eerste zitting in de zaak rond HWS. Deze regiezit ting ging over de voortgang van het proces. De discussie draaide giste ren om de vraag op welk punt de rechtszaak moet worden heropend. De gezamenlijke verdediging vroeg de rechtbank om getuigen, onder wie officieren van justitie, weer op te roepen. De advocaten willen op nieuw aantonen dat de fouten in het onderzoek wel groot genoeg waren om hun cliënten vrijuit te la ten gaan. Die kans werd hun door Uitspraak van het hof maakt einde aan de discussie over de ernst van de fouten de uitspraak van de rechtbank in Middelburg in 2015 ontnomen. Vol gens de officier van justitie, Wilfred Suijkerbuijk, heeft de uitspraak van het gerechtshof juist een einde ge maakt aan de discussie over de ernst van de fouten en kan de in houdelijke kant van de zaak nu aan de orde komen. Geen nieuwe feiten De rechtbank volgde de redenering van de officier van justitie. Sinds de uitspraak van het gerechtshof heb ben zich geen nieuwe feiten voor gedaan die een nieuw onderzoek naar de ontvankelijkheid van het Openbaar Ministerie noodzakelijk maken, aldus de rechtbank. De zaak tegen HWS in Kapelle dateert van 2011. Doorn is sinds 2010 raadslid voor de LPM. Ze werkt nu nog parttime als docent maatschappijleer op scholengemeenschap Nehalennia. Als wethouder neemt ze alle porte feuilles van Lodder over. ,,En zijn lijn is mijn lijn: ik wil met en voor mensen werken", zegt Doorn. Cees Lodder had een zwaar ta kenpakket, waarin hij zich vooral op mensen kon en wilde richten: zorg en welzijn, kunst en cultuur, burgerparticipatie, communicatie, personeel en het plan voor een be drijventerrein aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland waar in woners fel op tegen zijn. Zijn partij, de LPM, had al tijdens de verkiezin gen zwaar ingezet op deze onder werpen. Lodder was ook de forma teur van het Middelburgse college en haalde deze portefeuilles binnen voor de LPM. Fractievoorzitter Piet Kraan is ondanks het verlies van Lodder tevreden met de aanstelling van Doorn. Zij was onze eerste keus." Carla Doorn wordt 28 fe bruari geïnstalleerd en begint haar werk op 1 maart. 2 of 3 dagen Brabant in het oudste hotel van Nederland woensdag 6 februari 2019 Ha, nu is daar Stavanger. Pieters in Oostburg was mijn Sssst, luister, het geluid van het Maak uw keuze op pzc.nl Gisteren: Ik controleer de telefoon van mijn kind ook wel- eens 249 reacties WIE IS t>E MOL f MIDDELBURG In vervolg op de lande lijke klimaatmars in Am sterdam op 10 maart is er op vrijdag 15 maart in Middelburg een klimaat mars Zeeland. Ira von Harras, directeur van de Zeeuwse Milieufederatie, organiseert de demon stratie samen met een aantal jongeren. Begin punt van de mars is het Abdijplein. De demon stratie begint om 15.00 uur. ,,Het moet een vreedzame betoging wor den voor een rechtvaar dig en ambitieus klimaat beleid. Wij zijn klaar met vage beloften en halve maatregelen en willen concrete afspraken", aldus de organisatoren. KAPELLE Sandra de Blaeij uit Ka- pelle, initiatiefnemer van Kleine Porties, heeft de Zeeuwse Media Award 2018 gewonnen. De Blaeij heeft zich volgens 47 procent van de stem mers het beste in de media geprofileerd. Ze wordt geroemd om haar pionierswerk voor kleine porties in restaurants en om voedselverspilling en overeten tegen te gaan. Politieagente in opleiding, Merel Joziasse, werd tweede en Marga Ver- mue, voorzitter Vereni ging Zeeuwse Gemeen ten, derde. De award sti muleert vrouwen zicht baar te zijn in de media. De voorstelling Bij Ro bèrt ...van Beekhoven die zaterdagavond 9 maart zou plaatsvinden in het Scheldetheater in Terneuzen wordt ver plaatst van 20.00 uur naar 14.00 uur. Precies op de dag dat de be kende meester patissier in Terneuzen zijn 'thea trale foodexperience' zou spelen, is de finale van het televisiepro gramma Wie is de Mol? waaraan Van Beckhoven meedoet. Alle deelne mers moeten bij die fi nale aanwezig zijn. Ro bèrt wil de voorstelling toch graag spelen, wat in de middag wel kan. De rechtbank in Middelburg ziet geen aanleiding om het proces tegen zeven verdachten in de Kapelse drugs- en witwaszaak helemaal van voren af aan te be ginnen. Het verzoek van de ver dediging om de handelwijze van politie en justitie opnieuw te be kijken, wees de rechtbank af. De zaak kan nu inhoudelijk behan deld worden. Theo Giele Middelburg -Wilfred Suijkerbuijk, officier MIDDELBURG Carla Doorn is de nieuwe wethouder van Middel burg. Zij volgt Cees Lodder op, die twee weken geleden onverwacht overleed. hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Grand Hotel en Residence De Draak 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Ontvangst met een welkomstdrankje Vrij gebruik van fitness en wellness V Upgrade naar suite mogelijk V Hotel in centrum Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2