7 PIET PAULUSMA VERTREK Weerman Piet Paulusma legt aan het eind van dit jaar, na 23 jaar in dienst te zijn geweest, gedwongen zijn werk bij SBS6 neer. Eind 2019 klinkt op die zender voor de laatste keer oant moam, tot morgen. Vertrek past in het beleid van De Mol Harlingen Het was een drukte van jewelste gistermiddag aan de Franekertrek- vaart in het Friese Harlingen, bij en in de woning van Piet Pau lusma. Cameraploegen reden af en aan, vrienden, familie en kennis sen liepen binnen, waar de tele foon roodgloeiend stond. ,,Mijn zus doet de mailtjes, ik heb drie te lefoons aan mijn oor'', reageerde zoon Kees. „Mensen zijn verbaasd, ze snappen het niet.'' Het nieuws dat de bekendste weerman van Nederland aan het einde van dit jaar moet stoppen bij SBS 6 reikte tot ver buiten Fries land. ,,Heel Nederland leeft mee, dat doet me zo goed'', reageerde Paulusma. ,,De site is ontploft, alle radio- en televisiezenders hebben gereageerd en elke talkshow heeft een aanvraag gedaan, maar daar kom ik echt niet aan toe.'' Niet verlengd Op 2 januari werd Piet Paulusma (62) in Amsterdam ontboden in de directiekamer van SBS 6. Eigenlijk voelde hij het al aankomen. ,,Van alle kanten hoorde ik dat de zen der bezig was met veranderingen, maar ik werd nergens bij betrok ken. Dan denk je: oei, wat gaat er gebeuren? Nou, dit dus: mijn con tract werd niet verlengd. Ik kwam de kamer uit en zei tegen Edo (Zijlstra) mijn eindregisseur: het is gebeurd.'' Het nieuws sloeg in als een bom. Piet Paulusma, de man die het weer presenteert op zo'n beetje alle plekken in Nederland. In T- shirt op, pak 'm beet, een camping in Eersel, onder een paraplu bij Neeltje Jans of in een polonaise tij dens de carnaval in Baarle-Nassau, overal zag Nederland Piet opdui ken, bijna 23 jaar lang en met de traditionele afsluiter oant moam, Fries voor 'tot morgen'. „Ze (SBS 6) wil len het weer op een andere ma nier gaan doen en hebben mij niet nodig. Ik had ge hoopt de 25 jaar vol te maken en mijn pensi oen te halen. Het zit er niet in." Fons van Westerloo ziet hem nóg binnen komen. De toenmalige SBS 6-baas werd door zijn collega's vreemd aangekeken toen hij Paulusma aanwees als weerman in 1996. „De ene vrouw was nog mooier dan de ander op al die tapes die we kregen opgestuurd. En toen zag ik Piet, die werkte als marketingman bij de PTT en deed het weer er voor Omrop FrieslSn een beetje bij. Het was een redelijk onverstaan bare man, maar wel een ka rakter. Iedereen riep: die Fons is knettergek ge worden." Dus niet. Paulusma groeide uit tot dé weerman van Nederland. De Fries moet nu plaats maken voor Dennis Wilt en Amara On wuka die in het spoor van co ryfeeën als Linda de Mol, Wendy van Dijk, Gordon en Johnny de Mol overkomen van RTL. Van Westerloo: De site is ontploft. Alle talkshows willen me. Heel Nederland leeft met me mee. Dat doet me zo goed -Piet Paulusma, weerman ,,Blijkbaar willen ze SBS 6 ver nieuwen en ergens snap ik dat ook wel. Maar zo lekker gaat het daar niet qua kijkcijfers en dan is Piet Paulusma wel nog een belangrijk anker. Ik had het als SBS-baas nog even niet gedaan. Veel weerman nen vonden hem maar een ama teur, maar de grap was: Piet had het wel heel vaak bij het rechte eind.'' Toekomst De toekomst van Paulusma? „Af wachten", zegt de Fries die wel be nadrukt dat 'Piets weer' blijft be staan. „Die ga ik sowieso online doen. We zijn bezig met het bouwen van een nieuwe website, een nieuwe app. Ik hou alle op ties open." Met het afscheid van Piet Paulusma zet John de Mol een volgende stap in het definitief afbreken van 'het oude SBS 6', of 'de cam pingzender' zoals vaak wordt geroepen. De Mol heeft een brede familie zender voor ogen en haalt om die reden ook RTL- presentatoren als Gordon, Wendy van Dijk en zijn zus Linda de Mol binnen. ,,Ik hoorde van mensen om hem heen dat John de Mol zelfs neerkijkt op het oude SBS 6 én de bestaande SBS 6-kijker'', zegt tv-criticus Angela de Jong van deze krant. ,,Die vindt hij maar tokkies met bierbuiken. Ik ben benieuwd of Hart van Nederland ook moet wij ken, want dat is ook old- skool SBS 6." Volgens insiders heeft De Mol een hekel aan Hart van Nederland en is het een kwestie van tijd voor hij de SBS-klassieker de nek om draait. Oud SBS-baas Fons van Westerloo: „Die ver halen hoor ik ook steeds meer. Terwijl het nog goed scoort. Ik zou er met mijn vingers van afblijven." Voormalig SBS 6-zender- baas Tina Nijkamp: „De Mol wil af van het cam pingzenderimago, iets waar ik trots op was." Angela de Jong adviseert de fans een Piet-itie te be nnen om hem te behou- len. „Hij is de Frans Bauer onder de weer mannen: laagdrem pelig, hardwerkend en een beetje kneu terig. Precies waar wij Nederlanders dol op zijn. Maar ik sluit niet uit dat Jan Slagter Paulusma al heeft ge beld." Slagter gaat inder daad met de weerman in gesprek, bleek gisteravond, om hem naar omroep MAX te halen. - Gudo Tienhooven dinsdag 5 februari 2019 GO küelvik 'Ik werd nergens meer bij betrokken' Dennis Jansen Piet Paulusma blijft weerman, zegt hij. „Piets weer ga ik sowieso online doen. We bouwen een nieuwe website en een nieuwe app." fotoanp Piet Paulusma's handelsmerk was dat hij het weerbericht presenteerde vanaf wis- peerders in het midden van het land, de andere dag bij het Glazen Huis of was hij bij selende plekken in Nederland én met publiek. De ene dag stond hij tussen de kam- de jeugd in Leerdam of op een ijsbaan in Amsterdam. fotos pim ras, hans roest, anp hh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7