ZEELAND 11 CHOCOLATE NATION BELGISCHE CHOCOLADE OP EEN VOETSTUK tólEÈii iWasBm -j iiiiü Zuiderburen Chocolate Nation stelt zich voor als het grootste museum ter wereld over chocolade. JiiiiiBi a 55 -iiÜSünii SHSsi»K5BSSSBHS JMSS ■■■HE55**uSS5SSS91 aquarium een chocolademuseum maken, dat lijkt niet simpel. ,,De mensen die vroeger Aquatopia be zochten, herkennen daar niets meer van. Waar nu de smaakhe mel is, zwommen vroeger de haaien. Maar alles is met de grond gelijk gemaakt. Nee, deze locatie is voor ons echt perfect. We zijn niet alleen blij met de ligging tegen over Antwerpen-Centraal. Ook de Chinese wijk als buur vinden we een meerwaarde." Sjakie En wat blijft tijdens een bezoek vooral bij? De tocht van cacao vanaf de plantage tot de haven van Antwerpen beleef je vanuit een scheepsruimte via een filmpje dat wegdrijft van saaie school-tv. De machinekamer doet wat aan die van Willy Wonka denken uit Sja kie en de Chocoladefabriek. In een winkel uit vroegere tijden ver neem je onder meer alles over Le- onidas Kestekides. Een Griek die via de Verenigde Staten in 1910 op de wereldtentoonstelling van Brussel arriveerde en daar met zijn snoep furore maakte. Of er is het verhaal van Octave Callebaut, een telg uit een brouwersfamilie die het met chocolade wilde proberen. Het restaurant van Chocolate Na tion kreeg niet voor niets de naam Octave. En Callebaut is nog meer aanwezig in het museum. Er is een ruimte vrijgemaakt voor Cocoa Horizons. Dat is het project van Callebaut dat ijvert voor vrouwen rechten en strijdt tegen kinderar beid in de cacaolanden Ghana en Ivoorkust. Het is mooi dat Chocolate Na tion hier ook plaats voor maakt, wat naast het bankje waarop For rest Gump het leven vergeleek met een doos chocolade. En hoe proefde de smaakhemel? Waar je met een lepeltje van vloeibare chocolade mag genieten. Het spijt me, maar ik heb in die hemel wel even gevloekt. Te verdomd lekker. Aquatopia Klinkt veelbelovend, toch nog even dit. Van een stads- Chocolate Nation ligt aan het Koningin Astridplein, pal te genover het station Antwerpen-Centraal. Tussen het Radisson Blu-hotel en de Chinese pagodepoort vond je tot januari 2017 Aquatopia, waar ook plaats was voor zee schildpadden. Waarom daar nu een chocola demuseum ope nen? Ook omdat de stad al een resem be faamde cho colatiers telt. Catherine Stuyck, ver antwoorde lijke communi catie, legt het even uit. ,,Hier vertellen we de hele geschiedenis van de Belgische chocolade. Bijna overal in het buitenland is de Bel gische chocolade bekend. Maar nergens in het land is er een plek waar die chocolade echt op een voetstuk wordt gezet. Ik denk dat we hier in dat opzet zijn geslaagd. De buitenlandse bezoekers zijn vol lof. En we betrekken ook alle bekende, Antwerpse chocolatiers bij dit verhaal. We doen wel meer dan wat uitstallen in een vitrine en daar dan een woordje uitleg bij. We bieden echt een belevenis aan. Je bezoekt verschil lende ruimtes, het zijn er veertien in totaal. Van alle uit leg over de ca cao boon over een machinekamer tot pralines proeven van onze hui schocolatier. Want we maken ook onze eigen creaties. Het einde van de tour ligt dan in de smaakhe mel." dinsdag 5 februari 2019 Haaien wijken voor smaakhemel MUI -—«■■■lik In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: Choco late Nation in Antwerpen. De machinekamer doet wat aan die van Willy Wonka denken uit 'Sjakie en de Chocoladefa briek'. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS Chocolate Nation in Antwer pen. Chocolate Nation, Koningin Astridplein 7. Volwassenen beta len 16,50 euro. De toegang voor kinderen bedraagt 11,50 euro. Gratis toegang voor chocoholics jonger dan 3 jaar. 15 euro voor studenten, 67+ en tieners jonger dan 17. www.chocolatenation.be Dominique Piedfort Antwerpen Louis Van der Gucht geeft een demonstratie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55