Bouw in Sportlaan kan beginnen na vals bomalarm 260 mensen leverden ontwerp voor icoon Hoek krijgt monument op rustige plek 6 De ideeënbus voor de ontwerpwedstrijd voor een Terneuzense uitkijktoren is gesloten. Zo'n 260 mensen leverden bijdragen voor wat het icoon van de stad moet worden. IN DE REGIO Lezing Rouwzorg Bijeenkomst over toekomst onderwijs Theaterlezing Maarten van Rossem MIJN DORP, MIJN STAD De oogst na twee maanden is di vers. Van aandoenlijke kinderteke ningen tot doordachte plannen. Vooral de begin deze eeuw ge sloopte watertoren komt vaak terug in de voorstellen. ,,Dat viel ons ook al op", zegt Michel de Vos die na mens de gemeente Terneuzen deel uitmaakt van de projectgroep Icoon. ,,Veel mensen zeggen dat ze het jammer vinden dat die toren verdwenen is. We hebben verhalen gelezen van mensen die gevaren hebben en voor wie de watertoren het beeld was dat ze weer bijna thuis waren." ,,Het moet wel een icoon voor de hele stad worden. Voor jong en oud", benadrukt De Vos. ,,De jon gere generatie heeft die watertoren nooit meegemaakt. We zijn ook bij basisscholen langs geweest en de kinderen hebben die herinnerin gen aan vroeger niet en denken heel vrij. Die komen met heel andere ideeën als ze aan Terneuzen den ken." Niet alle ideeën zijn even prak tisch. De bovenkant van de Euro mast boven op de woontoren Wa terfront zal het niet worden. ,,We hebben ook te maken met techni sche eisen", legt De Vos uit. ,,Be- halve bouwtechnische zaken, moe- Aan de Sportlaan is een aantal ver ouderde huurwoningen afgebro ken voor de grootschalige herstruc turering van de wijk Noordwest hoek. In Breskens moet bij bouwac- taiviteiten altijd worden onder zocht of er nog bommen of grana ten in de grond zitten. Het dorp is ii september 1944 zwaar gebom bardeerd door geallieerde vliegtui gen om Duitse troepen te verdrij ven. Drie verdachte objecten zijn af gelopen najaar op de bouwplek aan de Sportlaan gevonden, één op vier, één op zes en één op negen meter diepte. Opsporingsbedrijf Bodac heeft de afgelopen weken met ten we ook opletten dat we de scheepvaart niet hinderen. Felle lampen kunnen dus niet. Maar we moeten er bijvoorbeeld ook reke ning mee houden dat we de radar niet storen. De ideeën die gewoon niet kunnen zorgen voor een eerste schifting. Maar dan nog houden we wel honderd inzendingen over die allemaal aardig zijn. Het is echt wel jammer dat er uiteindelijk maar eentje over kan blijven." In fase twee die nu begint, gaan ontwerpers de ideeën vertalen naar ontwerpen die technisch haalbaar zijn en binnen het budget van maximaal zeven ton gebouwd kun nen worden. Naar verwachting rol len er rond september een aantal ontwerpen uit waar op gestemd kan worden. Iedereen die een idee heeft aangedragen heeft daarmee een stem voor de eindronde. Het idee dat de meeste stemmen in de wacht weet te slepen zal uiteinde lijk gebouwd worden. ,,We willen het hele project wel echt Terneu- zens houden. Daarom hebben we er voor gekozen alleen mensen die mee hebben gedacht een stem voor de eindronde te geven." In de laatste fase gaat de project groep Icoon met de pet rond. Een deel van het budget van 700.000 euro moet bijeen worden gebracht door middel van crowdfunding en sponsoring. Als alles volgens plan ning verloopt zal de toren in 2020 gebouwd worden. zwaar materiaal onderzoek gedaan. Eén locatie bleek veilig. Het was ook vals alarm wat de andere plek ken betreft. Op de zes meter diepte lagen enkel scherven van een ex plosief en op negen meter diepte een zogenaamde aardingspen. Energiezuinig Woningcorporatie Woongoed kan nu verder aan de Sportlaan. Het is nog niet bekend wanneer de nieuwbouw kan beginnen. De nieuwbouw aan de Sportlaan maakt deel uit de eerste fase van de herstructurering van de Noord westhoek. Er komen zeven energie zuinige huizen. In de eerste fase wordt al volop gewerkt aan elf wo ningen verderop in de wijk, aan de Karel Doormanlaan en de Vijver laan. In de Noordwesthoek verdwij nen al met al 127 huizen, waarvoor er 110 terugkomen. Het project wordt in vijf fasen uitgevoerd en moet over drie jaar, in 2022, afge rond zijn. Uitkijktoren is stap dichterbij dinsdag 5 februari 2019 VL HULST Gerke Verthriest, psychotherapeute en docente aan Vlaamse hogescho len, geeft vandaag een lezing voor Rouwzorg Regio 0114 in Hulst. Zij schreef met Johan Maes het boek DNA van Rouw. De bijeenkomst is in de Truffinozaal van woonzorgcentrum De Blaauwe Hoeve en begint om 20.00 uur. De toegang is gra tis. Graag aanmel den via 0114 364050 of fmarti- net@zeelandnet.nl. TERNEUZEN In brede school De Kameleon aan de Dokweg staat woensdagavond de toekomst van het Zeeuws-Vlaamse onderwijs centraal op een bijeenkomst van de Zeeuws- Vlaamse PvdA-af- delingen. Rianne Vons (kinderop vang), Steven van Nispen (voortgezet onderwijs) en Le- vien Hamelink (ba sisonderwijs) geven hun visie, waarna de discussie kan losbarsten. Aan vang: 19.30 uur. TERNEUZEN Onder de noemer 'leren en lachen' geeft historicus en tv-persoonlijkheid Maarten van Ros- sem donderdag avond in het Terneuzense Scheldetheater een theatercollege. Hij zal op zijn be kende, ietwat cyni sche wijze ingaan op actualiteiten, maatschappelijke vraagstukken en politieke kwesties. De lezing begint om 20.00 uur, entree 27,50 euro, inclu sief pauzedrankje. MONUMENT ïk ■SLUISKIL Sluiskil barst al van de monumenten, maar daar kan er altijd wel ééntje bij. En die is voor de 44-jarige carna valsstichting De Zwartsnuvers. Voorzitter Gerben Dijkstra verrichtte vrolijk gekleed met wethouder Frank van Hulle (derde van links) en Jos van Esbroek (rechts) afgelopen weekend de onthulling bij Museum Sluiskil. Van Esbroek was eregast. Hij bedacht de naam De Zwartsnuvers en ontwierp het beeldmerk, een rook opsnuivend manneke. Het monu ment blijft nog even bij het museum tot alle vergunningen voor plaatsing aan het Kanaal rond zijn. foto peter nicolai Guido van der Heijden Terneuzen Een voorbeeld van een ontwerp. Bij onderzoek naar niet gespron gen explosieven aan de Sport- laan in Breskens is na grondig speurwerk niks verontrustends aangetroffen. Niets staat nieuw bouw meer in de weg. Harmen van der Werf Breskens AARDENBURG Kaaiplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; AXEL De Halle, 10.00 uur: Wandelen: 't Kasteeltje, 19.00 uur: Bingo; HEIKANT Brasserie Du Com merce, 13.30 uur: Kaarten; 't Heike, 15.00-16.15 uur: Sport- buurtwerk voor kids; HENGSTDIJK Gymzaal in de Schuur, 15.00 -16.15 uur: Sport- buurtwerk voor kids; HULST De Lieve, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljartprijskamp; 13.30 uur: Prijskaarten; Gymzaal Reynaertcollege aan Gildenstraat, 15.15-16.30 uur; Sportbuurtwerk voor kids; Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Bingo; 20.00 uur: Bijeenkomst Rouwzorg regio 0114 met Gerke Verthriest over thema 'schrijf me, bel me, app me, ik mis ons'; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridgeclub Hulst; KLOOSTERZANDE Woonzorg centrum Antonius, 10.00 uur: Samen in beweging; 14.00 uur: Kaarten; Binnendeur, 12.30 uur: Teke nen, schilderen; 13.30 uur: Handwerken; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.30 uur: Bodyfit; SAS VAN GENT Keizer Karel- plein, 08.30-15.00 uur: Weekmarkt; SINT JANSTEEN De Warande, 20.30 uur: Repetitie Gregori aans koor; SLUISKIL 't Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senio ren; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos; De Kameleon, 19.15 uur: Bewo nersbijeenkomst Terneuzen West; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Bij Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; Speelplaats basisschool, 12.00-12.30 uur: Sportbuurtwerk voor kids; WESTDORPE De Kirke, 19.30 uur: Dorpsraad Westdorpe. HOEK In Hoek komt een nieuw oorlogsmonument op een rustige plek, op de als wandelgebied heringe richte voor malige be graaf- plaats aan de Begonia- straat. De dorpsraad heeft zich daar sterk voor gemaakt. Het oude monument dat blijft, staat bij de bushalte aan de doorgaande Hoekseweg. Verkeer zorgt er bij de her denkingen op 4 mei voor overlast. Dat is straks ver leden tijd. Het nieuwe mo nument zal bestaan uit een plaquette en er komt een beeld van Pallas van Athena bij, gemaakt door kunstenaar Heino Steen huis (foto) uit Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53