1 Welke toren krijgt Terneuzen? Grootschalige renovatie zwembad 6 Zwembad Den Inkel in Kruiningen sluit voor maar liefst drie weken de deuren voor een renovatie. Zo'n lange tijd is nog 'nooit voorgekomen'. Het jaar 2019 staat voor zwembad Den Inkel in Kruiningen in het te ken van een grootschalige renova tie. Eerste stap is een opknapbeurt van de plafonds. Daarvoor moeten de bassins worden leeggepompt en gaat het zwembad vanaf 18 februari drie weken dicht. Voor zover manager Nelie Wilcox zich kan herinneren, is het nooit eerder voorgekomen. Een sluiting van maar liefst drie weken. ,,Daar is heel wat discussie aan vooraf ge gaan. We hebben alles bekeken, maar eigenlijk hebben we geen keus. Om de veiligheid van de be zoekers te kunnen garanderen, moeten we wel zo lang dicht. In theorie zou je op een gegeven mo ment het ondiepe bad kunnen ge bruiken en afzetten met zeilen, maar ik wil er niet aan denken wat er gebeurt als een kindje toch in een leeg bassin valt." Voor het opknappen van het 25 jaar oude binnenbad heeft de ge meente Reimerswaal eenmalig 750.000 euro uitgetrokken. Om de overlast voor de gebruikers zoveel mogelijk te beperken, is gekozen om eerste fase rond de voorjaarsva kantie te plannen. ,,In die week zijn er toch al geen zwemlessen." Ver der is de sluitingsperiode afge stemd op de lessen, zegt Wilcox. ,,En vlak ervoor is het nog diploma- zwemmen." De belangrijkste klus tijdens de eerste fase van de renovatie is de vervanging van het plafond. Daar voor moeten steigers worden ge bouwd. ,,We hebben afgevraagd of we daarvoor wel het bad moesten leegpompen. Maar bij het weghalen van de oude platen komt zoveel vuil mee, dat is niet goed voor de filters." Om maandag 11 maart weer open te kunnen, moet vanaf de woensdag ervoor de kraan worden opengezet. Ook kan een deel van het 'oude wa ter', dat tijdelijk in het buitenbad wordt opgeslagen, worden herge bruikt. Zonnepanelen Door de zware vezelplaten te ver vangen door lichte plafondplaten, wordt het mogelijk zonnepanelen op het dak te leggen. Het dak is nu nog niet sterk genoeg om het extra gewicht te dragen. Verder wordt alle verlichting aangepast. Manager Wilcox: ,,Daar gaan de gebruikers wel wat van merken. Op sommige plekken deed nog maar één tl-balk het. En in de kleedkamers komt warmere verlichting." Later dit jaar staat nog een aantal grote klussen op stapel. Van het vervangen van de luchtbehandelsy- stemen en de cv-ketels zullen de bezoekers weinig last hebben. ,,Dat doen we in de zomer." De verbou wing van de entree en uitbreiding van het horecagedeelte zal daaren tegen niet ongemerkt voorbijgaan. ,,Dat wordt echt heel mooi, na de verbouwing ken je het echt niet meer terug", belooft Wilcox. De oogst na twee maanden is di vers. Van aandoenlijke kinderteke ningen tot doordachte plannen. Vooral de begin deze eeuw ge sloopte watertoren komt vaak terug in de voorstellen. ,,Klopt, dat viel ons ook al op", zegt Michel de Vos die namens de gemeente Terneu- zen deel uitmaakt van de project groep Icoon. ,,Veel mensen zeggen dat ze het jammer vinden dat die toren verdwenen is. We hebben verhalen gelezen van mensen die gevaren hebben en voor wie de wa tertoren het beeld was dat ze weer bijna thuis waren." ,,Het moet wel een icoon voor de hele stad worden. Voor jong en oud", benadrukt De Vos. ,,De jon gere generatie heeft die watertoren nooit meegemaakt. We zijn ook bij basisscholen langs geweest en de kinderen hebben die herinnerin gen aan vroeger niet en denken heel vrij. Die komen met heel andere ideeën." Niet alle ideeën zijn even prak tisch. De bovenkant van de Euro mast boven op de woontoren Wa terfront zal het niet worden. ,,Be- halve bouwtechnische zaken, moe ten we ook opletten dat we de scheepvaart niet hinderen. Felle lampen kunnen dus niet. En de ra dar kunnen we ook niet storen. De ideeën die gewoon niet kunnen zorgen voor een eerste schifting. Maar dan nog houden we wel hon derd inzendingen over die allemaal aardig zijn. Het is echt wel jammer dat er uiteindelijk maar eentje over kan blijven." Nu gaan ontwerpers de ideeën vertalen naar ontwerpen die tech nisch haalbaar zijn en binnen het budget van maximaal zeven ton ge bouwd kunnen worden. Iedereen die een idee heeft aangedragen heeft een stem voor de eindronde. ,,We willen het hele project echt Terneuzens houden. Daarom heb ben we er voor gekozen alleen mensen die mee hebben gedacht een stem te geven." IN DE REGIO Lotgenoten 'kind en echtscheiding' Info over werk Provinciale Staten Theaterlezing Maarten van Rossem MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 5 februari 2019 BE Bad Den Inkel drie weken dicht Joeri Wisse Kruiningen Om de oude plafondpla ten te vervangen, moet het binnenbad van Den Inkel worden leeggepompt. De ideeënbus voor de ontwerp wedstrijd voor een Terneuzense uitkijktoren is gesloten. Zo'n 260 mensen leverden bijdragen voor wat het icoon van de stad moet worden. Guido van der Heijden Terneuzen Eén van de ingediende ideeën, gebaseerd op de Vliegende Hol lander. GOES Ieder kind gaat er vanuit dat zijn ou ders voor altijd bij elkaar blijven. Wan neer deze situatie plotseling verandert door een scheiding, wordt het vertrou wen van het kind op de proef gesteld. In digo begint voor deze kinderen met een lotgenoten groep 'Kind en echtscheiding'. Kin deren van 8 tot en met 12 jaar leren spelenderwijs met hun gevoelens en de nieuwe situatie om te gaan. Meer informatie of aan melden (tot 15 fe bruari) via dek@in- digozeeland.nl. GOES Gedeputeerde Jo Annes de Bat ver zorgt in de aanloop naar de verkiezin gen voor de Provin ciale Staten een bij eenkomst waarin hij uitlegt wat de Pro vincie en de Staten doen. Ook heeft hij het over de provin ciale taken voor ou deren. De bijeen komst is woensdag om 14.00 uur in De Spinne. TERNEUZEN Onder de noemer 'leren en lachen' geeft historicus en tv-persoonlijkheid Maarten van Ros- sem donderdag avond in het Terneuzense Scheldetheater een theatercollege. Hij zal op zijn be kende, ietwat cyni sche wijze ingaan op actualiteiten, maatschappelijke vraagstukken en politieke kwesties. De lezing begint om 20.00 uur, entree 27,50 euro, inclu sief pauzedrankje. GOES Grote Markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maatschappelijk werk; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder schilderen, biljar ten en internetcafé; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé; De Koperen Tuin, 15.00 uur: Activiteit in het kader van 'Week van de Poëzie' met ge dichten en muziek 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefblad straat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder professio nele begeleiding in de Be- weegtuin, de training bestaat uit balans, souplesse en coördinatie KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00 17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activiteitenmid dag voor senioren RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis Meer Waarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJKMeule- weie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wolphaartsdijk en Oud-Sab- binge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00 16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemuseum. BOMENKAP HEINKENSZAND Langs de kant van de Sint Pietersdijk in Heinkenszand liggen tientallen bomen. Ze zijn door Water schap Scheldestromen gerooid. Het waterschap haalt aan beide zijden van de weg in totaal 49 bomen weg. Overigens is het niet zo dat de Sint Pietersdijk voortaan van bomen ver stoken blijft. Er komt nieuwe aanplant terug, al worden het wel wat minder bomen dan voor de kap. Het waterschap zal in totaal 33 bomen van het soort Acer campestre 'Elsrijck terug zetten langs de dijk. De werkzaamheden kunnen voor enige overlast voor het verkeer zorgen. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51