II Simonse loopt uit met vierde hattrick raRnffiiHi 8 ZEELAND Ogen gericht op presentator Veronica Inside Daniëlle van Kempen derde in Le Touquet RBVM boekt twee dikke overwinningen Dallinga.com strandt in beker L°-" Topteam Heijnen Quote van de dag Bij Lewedorpse Boys is er alle reden tot lachen. De ploeg van trainer Paulus Poortvliet verloor nog geen wedstrijd in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal en is zodoende lijstaanvoerder. Het kampioenschap lonkt. Bovendien is het 75-jarig ju bileum van de dorpsclub in aan tocht. Daarmee haalde Lewedorpse Boys zelfs de landelijke televisie. Afgelopen vrijdag was het logo van Lewedorpse Boys opeens zicht baar in de uitzending van Veronica Inside. ,,Wij wisten het donderdag al, maar er werd ons op het hart ge drukt om het geheim te houden'', vertelt initiator Ruden Grim. ,,We hebben met een paar man van het bestuur in de kantine gekeken. Niemand van de club wist het ver der. Toen het net in beeld was ge weest, begon de telefoon wel te rin kelen." Tijdens het voetbalpraatpro gramma vullen presentator Wilfred Genee en zijn tafelgenoten Johan Derksen en René van der Gijp we kelijks de Toto in. Een vast onder deel, waarmee het trio individueel geld kan verdienen voor de ama teurclub waar hij voor speelt. Elke voetbalvereniging in Neder land kon een idee pitchen waarvoor één van drie vaste klanten van het programma kon spelen. Als Derk- sen de Toto wint, krijgt de Haagse club Laakkwartier geld voor een nieuw kunstgrasveld. Als Van der Gijp wint, ontvangt een G-elftal van VEP uit Woerden geld voor een spelersbus. En als Genee wint, kan Lewedorpse Boys dus cashen. ,,Voorlopig ziet het er nog niet al te best uit", zegt Grim. ,,We hopen dat we nog een beetje inspraak hebben en wat tips kunnen insturen." De club wil in de kantine een voetbalpraatprogramma houden ter Ik dacht: als je een idee voor nieuwe ballen of bidons instuurt, kom je sowieso niet aan bod ere van het 75-jarig jubileum. Met het geld dat Genee voor hen kan ver dienen, willen ze speciale gasten uitnodigen. ,,Hans Kraay jr. bijvoor beeld", zegt Grim. Aan het einde van het voetbalseizoen wordt bekend wie van de drie wint. Grim is de man die het idee bedacht en inge zonden heeft. ,,Eind vorig jaar deed Veronica Inside een oproep", legt Grim uit. ,,Ik dacht: als je een idee voor nieuwe ballen of bidons in stuurt, kom je sowieso niet aan bod." En zo kwam hij met het ludieke idee. ,,Ik heb er wel een tijdje over moeten nadenken", aldus Grim. De redactie van het programma legde de ideeën van Laakkwartier, VEP en Lewedorpse Boys voor aan de mannen. Grim snapt wel dat Ge- nee voor hen speelt. ,,Johan is iets serieuzer en René zet zich nogal eens in voor het goede doel. Wij zijn al lang blij dat iemand voor ons wil spelen." De kans is groot dat een delegatie van Lewedorpse Boys in de loop van het seizoen nog eens in de uitzen ding te gast is om hun idee toe te lichten. ,,Maar dat staat voorlopig nog niet op de planning." Motorcrossster Daniëlle van Kempen uit Oost-Souburg is bij de fameuze strandcross van Le Touquet derde geworden bij de vrou wen. Lange tijd lag zij op de tweede plaats achter de Fran^aise Megane Lombard, maar in de laatste ronde ging de Yamaha-rijdster een paar keer in de fout. Daar kon Estelle Bleuze van profiteren. ,,Het was super zwaar", ver telde de Souburgse. ,,Met een derde plaats ben ik in zo'n wedstrijd meer dan tevreden." Haar jongere broer Jeffrey begon door een griep niet optimaal aan deze opgave. De Ya- maha-rijder had nog goede hoop op een klas sering binnen de top vijftig, maar door een ka potte koelslang haalde hij niet de finish. ,,Ik vond het een heerlijke middag, Ik heb geen witte broek meer gezien." Vier keer won het driebandenteam van Dal- linga.com al de beker, in 2017 voor het laatst. Dit jaar zal het zeker niet de vijfde titel wor den, want de Zeeuws Vlamingen werden zon dagavond laat in eigen huis uitgeschakeld door bekerhouder STZ Zundert. Het was een bijzondere uitschakeling, want sinds 2008 zal de ploeg ontbreken in de beker finale. De heenwedstrijd in Zundert werd een week eerder al met 6-2 verloren. Nu werd het 4-4. Jean Paul de Bruijn en Berry Dallinga ver loren met 2-1, Frédéric Caudron en Steven van Acker wonnen juist met 2-1. De rolstoelbasketballers van RBVM uit Mid delburg zijn hard op weg naar het kampioen schap in de C-divisie. Tijdens de competitie dag van zaterdag won de ploeg tweemaal dik. Eerst werd ISR met 70-16 verslagen, mede door 26 punten van Ruud Groeneveld. Daarna ging 65-8 voor de bijl. Tijdens dit duel had Leendert van Gilst met 20 punten een groot aandeel in de score. De reguliere comptitie is nog niet afgelopen, maar RBVM kan zich alvast gaan opmaken voor de finaleronde in mei. Topscorer Met zijn vierde hattrick van het sei zoen verstevigde Martijn Simonse van Luctor Heinkenszand zijn lei dende positie in het PZC-topsco- rersklassement. Door zijn drie doelpunten in de derde klasse tegen het zaterdagteam van Vlissingen kwam hij op een seizoenstotaal van 22 doelpunten, goed voor 33 punten in het klassement. Voor Simonse was het de negende wedstrijd op rij waarin hij scoorde. Joran Maliepaard scoorde zelfs vier keer voor Duiveland, maar om dat hij zijn goals in de vierde klasse maakt, leveren ze minder op. Hij is met dertig doelpunten de produc tiefste speler op de Zeeuwse velden, maar staat wel drie punten achter op Simonse. Op zijn beurt voelt Maliepaard de hete adem in de nek van Kyle Does burg, De aanvaller van Hoek maakte zaterdag zijn veertiende doelpunt, elk goed voor twee pun ten, waardoor hij op slechts één goal van de tweede plek staat. 1 Twee nieuwe namen in de top (MZVC) en Niels Luteijn (Zeelan- tien zijn die van Patrick Joossens dia Middelburg). dinsdag 5 februari 2019 4 Met twee zeges op Wenneks.nl dacht 's Lands Welvaren/Ree dijk spekkoper te zijn in de ere divisie van de topteamcom- petitie. De vier punten waren namelijk zeer welkom in de strijd tegen de gradatie. De vreugde bij de biljarters was na afloop groot, maar werd ge temperd toen de resultaten van de concur renten Horna en Egbers- beek.nl bekend werden. Beide wonnen elk ook een duel. 5,28 Bij indoorwed- strijden in Zoe- termeer heeft Ruben Heijnen van atletiekver eniging Delta Sport laten zien dat hij in vorm is. Op de 40 meter won hij in 5,28 seconden, op de 50 meter in 6,29. Het waren twee persoonlijk re cords. In de fi nale (60 meter) liep de A-junior tussen de 'grote' mannen naar de vijfde plek in 7,40. Komend week einde is het NK indoor. Lebo hoopt op Toto-geluk Genee Stefan Maas Lewedorp Ruden Grim pitchte zijn idee bij Veronica Inside. foto dirkjan gjeltema - Ruden Grim MOTORCROSS ROLSTOELBASKETBAL - Rudy Boogert in de PZC Voetbal Vodcast over het duel Kloetinge-Brielle. Zie pzc.nl DRIEBANDEN Frédéric Caudron won zondagavond. Rudy Boogert Vlissingen Martijn Simonse Luctor Heinkenszand co co CN CM "cö N CO Joran Maliepaard Duiveland 4B zat Ï30 i 1 30 Kyle Doesburg Hoek 3e div zat 14 2 |T 28 Ronald Zwager Duiveland 4B zat S 26 T 1 T 26 3A zon 15 t 1,5 a 22,5 3e div zon 11 1 2 1 22 Sinan Coban IRUnKUntUTHHIi 1 Erwin Franse HVV'24 tj Goes Gijs van Duijvenbode De Westhoek 4B zat 1 21 jj 1 21 Sjoerd Verhulst 'Oostkapelle 2E zat 13 Jj 1,5 19,5 Niels Luteijn ,Zeelandia Middelburg i 2E zon 1 13 1 1,5 j| 19,5 Joost de Witte Noad'67 3B zat 13 1,5 J 19,5 Patrick Joossens MZVC 4A zat m 1 f 19 Jens Pyfferoen 'Sluis 5A zon ij 19 j( 1 j 19 Maarten Hazelaar Oostkapelle 2E zat 12 it 1,5 18 Miroslav Peric Terneuzense Boys 2E zat 12j 1,5 1 18 Rik Impens Hoek 3e div zal" 9 2 T 18 Marvin Cornelis [Hoofdplaat 5A zon l 18 1 j 18 Abdoe Abdenbi Vlissingen HB zon J 9 2 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40