Middelburger (22) vrijgesproken van inbraakpoging bij tandarts II LENTECRUISE Jg 5 STUDENTENBEDRIJF SUGARFAM SugarFam, dat vorig jaar als studentenbedrijf van de HZ begon, blijkt een gat in de markt te hebben gevonden met zijn hippe hoesjes voor insulinepompen. Inmiddels zijn er tweeduizend hoesjes verkocht. 'ZEEUWSE BELGISCHE STI Deze maand zijn bij de HZ weer tachtig stu dent companies opge richt: een soort 'oe fenbedrijfjes' voor studenten die hun ondernemers kwaliteiten willen aanscherpen. Meestal is hun bestaan maar kort. Maar zo nu en dan komt een heel geslaagd product bovendrijven. De fietsbel in de vorm van een Zeeuwse knoop, bijvoorbeeld, was een doorslaand succes. Dit jaar maakt SugarFam een door start met zijn 'covers': hippe hoesjes voor insulinepompen. Meer dan tweeduizend zijn er vorig jaar van verkocht. Eyenalem Huisman (19) uit Middelburg is art director van SugarFam. Ze heeft haar hele le ven al diabetes. ,,Ik was al een tijdje op zoek naar een hoesje waarmee ik mijn insulinepomp kon opvrolijken. Die waren er niet, stickers wel. Er was alleen een probleem: het type pomp dat ik droeg moet om de drie dagen vervangen worden. De sticker verdween dus ook. Toen kwam ik Breda ,,Er zijn sterke aanwijzingen dat de verdachte ermee te maken heeft, maar het bewijs ervoor ont breekt'', zei de rechter, die de 22-ja- rige K.R. gisteren vrijsprak. De Middelburger werd verdacht van De poging tot inbraak werd gedaan bij een tandarts in Bergen op Zoom een poging om in te breken bij de tandarts aan de Ravelstraat in Ber gen op Zoom. Daar was in augustus vorig jaar schade ontstaan aan de slotplaat van de voordeur. De politie was erop afgekomen, omdat een me vrouw twee mannen aan de ach terkant van het gebouw had zien zwaaien met zaklampen. R. was toen opgepakt, samen met een 26- jarige man uit Bergen op Zoom. Zelf zei R. dat hij daar alleen was om te chillen op het voetbalveld naast de praktijk. De zaklamp in zijn tas was om bijvoorbeeld een scooter te kunnen repareren, zei hij. R. was een bekende van de poli- tie, vaker veroordeeld voor inbra ken. Hij had dus alle schijn tegen. Er is alleen geen bewijs dat hij bij de slotplaat is geweest. Ja, zijn voetafdruk stond onder het raam waar de getuige de twee had ge zien, maar dus niet bij de voordeur. Daarom is hij gisteren vrijgespro ken. De verdachte heeft de schijn tegen. Maar het bewijs van poging tot inbraak ontbreekt écht bedrijf op te zetten. Daar voor is een goed businessplan no dig. Studenten ontwikkelen dat in de eerste week van het pro ject." Vreemde ogen Onder toeziend oog van de HZ wordt zo veel mogelijk aan de studenten overgelaten. Zo moe ten de student companies zelf geld zoeken via aandeelhouders. „Vreemde ogen dwingen", ver volgt Van Dijk. ,,Omdat het geld niet van de studenten is, worden ze onder druk gezet zich vol in te Tijdens het project waren we vaak van negen tot vier bezig met ontwikkeling, productie en verkoop op het idee om voor het project Student Companies een hoesje voor de pomp te maken. Zoals een hoesje voor je mobieltje." In het diepe Toen Eyenalem haar projectgeno ten over het idee vertelde, sloeg het enthousiasme snel over. ,,De start was lastig: we werden in het diepe gegooid. Met nauwelijks er varing moesten we heel veel doen. Een product ontwerpen, een producent vinden en aan deelhouders zoeken. En dat in een half jaar." Maar het lukte. ,,We sloten tijdens het project al snel een deal met gezondheids- zorgbedrijf Mediq. Mede door die deal hebben we intussen al zo'n tweeduizend hoesjes verkocht." Dat succes is niet vanzelfspre kend: de meeste bedrijfjes maken geen of weinig winst en worden na het project opgeheven. Hard werken bleek de sleutel tot succes. ,,Tijdens het project waren we vaak van negen tot vier bezig met ontwikkeling, produc tie en verkoop. Dat deden we niet voor de studiepunten, maar voor ons bedrijf." Peter van Dijk, pro jectleider van Stu dent Com panies op de HZ Uni versity of Applied Sciences, is enthou siast over het project. „Bij dit pro ject leren studenten een zetten voor het bedrijf." Na een halfjaar wordt het be drijfje geliquideerd. ,,Als je ver lies hebt gemaakt, heb je de aan deelhouders heel wat uit te leg gen. Voor de beoordeling speelt het verlies slechts een kleine rol. Het gaat om de ervaring, al is winst na tuurlijk wel een van de belangrijkste doelen." Het gebeurt maar zelden dat een pro duct zo goed aanslaat dat een studenten- bedrijf besluit door te gaan als echte onderneming. Dan moeten ze zich moeten inschrijven bij de Kamer van Koophandel. ,,Soms duiken er pareltjes op. SugarFam is er ll daar zeker een I van." dinsdag 5 februari 2019 GO Hoesjes insulinepomp zijn hot Thomas Clement Vlissingen Pieter van Klinken -Eyenalem Huisman Eyenalem Huisman met de vrolijk gekleurde hoesjes. foto ruben oreel, Hoesje voor een insulinepomp. foto instagram sugarfam V 7-daagse riviercruise - vertrek 14 april o.a. Antwerpen, Gent, Veere en Bruinisse per elegante MS Switzerland II extra ingekochte lentecruise VOL=VOL Boek nu op oad.nl/OSSWO Ibel 0547 20 17 58 of ga naar uw reisbureau •Prijzen zijn vanalp rijzen, o.b.v. 2 personen op het emerald dek, excl. res, kosten en calamrtertenfonds. 0.v.v. typefouten. s?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37