Laatste kans voor achtergelaten weesauto's 138 reacties, waaronder... ZEELAND 3 Maar we hebben wel uitschieters gehad van tegen de 200 euro. Als een klant vindt dat hij vierde was, kijken we even samen naar de vi deobeelden. Het geeft bijna nooit problemen, we maken klanten juist blij." Grote ergernis bij sommige Jum bo's: klanten die met een volle kar staan te wachten om snel aan te sluiten als er een rij ontstaat. Om vervolgens de kar met onbetaalde spullen in de winkel achter te laten als het plan mislukt. ,,Dat gebeurde in het begin nog wel", zegt Deelen. „Kwestie van er bovenop zitten en duidelijk maken dat dat niet de be doeling is. Nu gebeurt dat eigenlijk Wij geven meerdere keren per week boodschappen weg FACEBOOK nooit meer." Bingo! Glunderend loopt het Souburgse echtpaar Viveen even la ter de deur weer uit. Dat was toch mooi voor bijna zestig euro aan boodschappen. ,,En dan te beden ken dat ik normaal gesproken al leen een mandje heb!", lacht Anne- marie. Puur toeval dat echtgenoot Rob vandaag thuis is. ,,Ik zei: laten we dan maar met de auto gaan en groot inkopen." Die wijn hebben ze wel zelf moeten betalen: alcohol mag vanwege wettelijke voor schriften nu eenmaal niet gratis verstrekt worden, legt Deelen uit. Staat gewoon in de kleine lettertjes, op Jumbo.com. pagelijkse Zekerheden E=3 zzr,""n Luc Oggel Vlissingen Een Volkswagen Golf of een Merce des Benz. Op zich merken waar me nigeen best in zou willen rijden. Toch worden ook zulke auto's bij tij d en wijle zomaar achtergelaten langs de weg. En niet voor even, ze wor den nooit meer opgehaald. Na ver loop van tijd krijgt de provincie dan een melding: er staat een onbeheerd voertuig langs de weg. De auto in kwestie wordt dan weggesleept en als de eigenaar niet te achterhalen is of zich niet meldt, wordt het voer tuig uiteindelijk vernietigd. In Zeeland komt het zo'n twee keer per jaar voor dat auto's onbe heerd langs de kant van de weg wor den achtergelaten, zegt rayonmede werker Tonny Francke van de pro vincie. ,,Het blijft een opmerkelijk fenomeen", zegt hij. ,,Op een of an dere manier komen ze er niet meer voor terug." Het zijn bijna altijd bui tenlandse auto's, daarom is het vol gens Francke vaak lastig om eigena ren te achterhalen. ,,Je hebt te maken met de wet op de privacy en soms staat zo'n auto op naam van een of ander louche bedrijf." Dat het soms om auto's gaat waar- van de nieuwprijs behoorlijk hoog ligt, zoals een VW Golf of een Mer cedes Benz C220D, zegt niks. ,,Ze zijn meestal afgeschreven", zegt Soms staat zo'n auto op naam van een of ander louche bedrijf Francke. Het gaat vaak om auto's van soms wel twintig jaar oud. Op de door de provincie gepubliceerde lijst prijken bijvoorbeeld een Opel Re- kord en een Renault 19. Die zijn al decennia niet meer in productie en bijna oldtimers te noemen. Naar het waarom de auto's worden achterge laten, blijft het gissen. ,,Het blijft op merkelijk. Ook dat je dan niet even de politie belt", zegt Francke. ,,Maar kennelijk vindt zo iemand het mak kelijker om zijn kapotte auto dan maar gewoon langs de weg achter te laten." Een fenomeen dat in landen als Finland of Rusland overigens op veel grotere schaal voorkomt, weet Francke uit eigen ervaring. Sloopbedrijf Heel soms meldt iemand zich, maar dat is een uitzondering. Uiteindelijk wordt een lijst met achtergelaten voertuigen gepubliceerd met het verzoek aan eventuele eigenaren om binnen vier weken van zich te laten horen. Blijft het stil, dan worden de wagens verkocht aan een sloopbe drijf, dat ze vernietigt. ,,Al met al hebben we er een hoop werk en kos ten aan", zegt Francke. ,,Denk aan de Het blijft een opmerkelijk fenomeen. Ook dat je dan niet even de politie belt - Tonny Francke afsleep- en opslagkosten en het pro beren te achterhalen van de eige naar. Het verhalen van die kosten lukt niet, dus door de auto's aan een sloopbedrijf te verkopen zien we er nog iets van terug." dinsdag 5 februari 2019 gratis boodschappen -Michael Deelen, bedrijfsleider 'Ben al regelmatig vierde ge weest in een Jumbo. Wanneer je roept, hey ik ben vierde!! (Geloof me, dat is een drempel) doen ze vervolgens net alsof ze je niet horen om vervolgens doofstom een kassa te openen'. 'Mensen, de regel geldt alleen als er een kassa erbij nog ge opend moet worden, niet als alle (in dit geval bruikbare) kas sa's al open zijn.' 'Ik ben al 3x vierde in de rij geweest bij een andere vestiging en altijd netjes mijn boodschappen gra tis gekregen. Werd niet moeilijk over gedaan'. 'Eigenlijk, voor de goede orde, zou den ze die hele regel moeten af schaffen. Wij als Nederlanders, en zeker Zeeuwen, zijn veel te gretig hiervoor. Als we maar er gens korting of iets gratis krij gen, en als we het om welke reden niet krijgen gaan we als krijsende kinders op de grond liggen janken met 'ik wil hettt!!!'. Er zijn ergere dingen in de we reld dan je boodschappen niet gratis krijgen'. 'Het is heel vervelend als sjache- laars in de rij staan die bekend zijn bij het personeel. Lukt het hun niet dan laten ze de volle kar met geselecteerde boodschap pen gewoon achter en verdwij nen. Daar ben je als winkelier weer mooi klaar mee'. 'Inderdaad, ik hoor hier een vriendin ook weleens over grap pen. Een paar van dezelfde die iedere week weer komen en van een afstandje staan te wachten met hun propvolle ïentagerfu krijgt *1 I Servife met 'n glimlach n »t»peïira voor ui Sffi Vlot winkelen ■JHÖJ WactitemJe fn d« iil> ifcr,, |gk eiet tevreden? Geisi teruei m uw u ftts? Uit ©Vers (teek écht ver. ■r-wjMun, Lekker snel boodschappen doen, is een van de 'zeven ze kerheden' waarmee Jumbo adverteert. De vierde in de rij wachtenden bij de kassa krijgt daarom zijn boodschap pen gratis. kar en staan te tellen hoeveel mensen er staan. En ze wachten net zo lang tot ze de 4e kunnen zijn en ze staan al te roepen voor ze goed en wel in de rij staan. Ik snap best wel dat Jumbo grenzen moet stellen. En ik vind het ook meer dan logisch dat mensen hun boodschappen niet gratis krijgen, als alle kassa's al open zijn'. Zo nu en dan staat er weer een: een auto, achtergelaten langs de weg. Als een eigenaar zich niet meldt, worden de voertui gen vernietigd. De provincie pu bliceerde gisteren weer een lijst met 'weesauto's', die schijnbaar door niemand worden gemist. - Tonny Francke, rayonmedewerker provincie Met Jumbo De Bo«k I de wintet door, win mooie prijun! tak kans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35