Leerlingen mogen onder voorwaarden meedoen aan klimaatmars Voor Navarone I is het een droom om in de Ziggo Dome te spelen zeeland 10 Theo Giele Vlissingen Het Nehalennia in Middelburg, met het Vlissingse Scheldemond Col lege behorende tot de Mondia Scho- lengroep, stelt op de website: „On der schooltijd actievoeren en aan dacht vragen voor idealen, hoe mooi die ook zijn, vallen echter onder 'ongeoorloofd verzuim' en zijn in feite zelfs strafbaar." Toch zegt de school dat hun leer lingen aan de klimaatdemonstratie mogen meedoen op voorwaarde dat ze een brief met toestemming van hun ouders kunnen overleggen. ,,Er is echter één 'maar': geplande repe tities, toetsen, proefwerken, presen taties of andere zaken voor een cij fer, gaan gewoon door. Een wegens deelname aan de staking gemist proefwerk of repetitie kan niet in gehaald/herkanst worden", waar schuwt de school. De Pontes Scholengroep (Goese Lyceum en Pieter Pontes in Zierik- zee) geeft formeel vooraf geen toe stemming, maar knijpt een oogje toe als leerlingen vrijdag een bewijs van deelname aan de demonstratie, zoals een selfie, laten zien en een handtekening van de ouders. In dat geval zal 'ongeoorloofde afwezig heid' in 'geoorloofde afwezigheid' worden gewijzigd. Anders dan bij het Nehalennia krijgen leerlingen wel de kans om toetsen in te halen. „Wij zullen dit eenmalig doen. Bij een eventuele vervolgdemonstratie gaan we ervan uit dat die buiten schooltijd wordt gepland", schrij ven de rectoren van het Goese Ly ceum en de Pieter Zeeman in een brief aan de leerlingen. Dat laatste kan nog een punt worden. In Brus sel demonstreren Belgische scholie ren elke donderdag, afgelopen week voor de vierde keer op rij. ,,Hoe sympathiek ik het doel ook vind, mijn privé-opvatting doet er niet toe. Wij zijn er om les te geven, niet om demonstraties te organise ren'', zegt Jos Brand, rector van het Ostrea Lyceum in Goes. Hij is niet van plan om formeel iets te regelen rond de demonstratie zoals zijn col lega's. Hij voegt hier direct aan toe: ,,Maar ik kan me voorstellen dat er ouders zijn die hun kind toestaan Wij zijn er om les te geven, niet om demonstraties te organiseren een dagje naar Den Haag te gaan." Veel animo voor de demon stratie heeft Brand nog niet waarge nomen. Het Calvijn College geeft klip en klaar geen toestemming voor deelname aan de klimaatmars. Als leerlingen vrij vragen om naar Den Haag te gaan, krijgen ze nul op het rekest. Overigens heeft het Cal- vijn College nog geen signalen ont vangen dat leerlingen aan de kli maatmars willen meedoen. De Christelijke Scholengemeen schap Walcheren beraadt zich nog en kon gisteren geen reactie geven. De middelbare scholen in Zeeuws- Vlaanderen (Lodewijk-, Zwin- en Reynaertcollege) hebben nog geen standpunt ingenomen. De scholen hebben nog geen bericht gekregen van leerlingen die donderdag naar Den Haag willen afreizen. Bij de Zeeuwse WhatsAppgroep voor de demonstratie hebben zich inmid dels 140 leerlingen aangesloten. It I dinsdag 5 februari 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl n MIDDELBURG De campagne voor de provinciale verkiezingen in Zeeland is begonnen. Klok slag 12.00 uur onthulde commissaris van de koning Han Polman (midden) gisteren op het Ab dijplein in Middelburg 25 Zeeuwse gezichten. Zij gaan vanaf nu via sociale media, op drie hoeksborden, in de krant en via de omroep alle Zeeuwen van 18 jaar en ouder oproepen op 20 maart hun stem uit te brengen voor Provinciale Staten. 'Ik kies voor Zeeland, nu jij nog', is de leus. Polman kreeg hulp van de jongste en de oudste van de 25 gezichten: Joost de Nooi- jer (l) en Bart Schot (r). Aan de verkiezingen doen 14 partijen mee. Daarvan zitten de Partij voor de Dieren, Forum voor Democratie en DENK nu niet in de Staten. Aantal scholen duldt verzuim Officieel is het verzuim, maar een aantal Zeeuwse middelbare scholen knijpt een oogje toe als hun leerlingen donderdag naar Den Haag gaan om te demon streren. -Jos Brand, rector ^ZEELAND2: commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33