N fa Ronald Koeman veilt kreeft uit Oosterschelde 'Onderzoek of toestaan pulsvisserij wel mocht' 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Iog iets meer dan zes weken. Dan mogen we naar de stembus om de leden van Provinciale Staten te kiezen. Dat lijkt ver weg, maar mijn dag werd er gisteren al door beheerst. Eerst mocht ik verslag doen van het startsein voor de verkiezingscam pagne. Polman stelde de 25 Zeeuwse ge zichten voor - onder wie beken den als Isabel Provoost en Nancy van de Ven - die de komende we ken via allerlei kanalen Zeeuwen gaan oproepen naar de stembus te gaan. Daarna mocht ik samen met twee collega-journalisten van Omroep Zeeland aanschuiven in het radioprogramma De Zeeuwse Kamer, om alvast vooruit te blik ken. Mijn voorspelling? Hét item wordt de tol in de Westerschelde- tunnel. Daarna was het snel door naar Goes om te praten over een verkiezingsdebat, op 6 maart in De Mythe, waaraan de PZC gaat mee werken. Bij het gros van de Zeeuwen nog helemaal niet, dat realiseer ik me goed. Ik hoop dan ook op een enerverende campagne, waarbij de politici elkaar flink in de haren vliegen. Dat wordt nog moeilijk. Als de Zeeuwse ziekte - ruzie tus sen de regio's - al bestaat, dan toch niet tussen de provinciale politici. Die zijn poeslief voor elkaar. Zelfs de oppositie geeft het huidige pro vinciebestuur een voldoende. Da's vriendelijk hoor, en ze hebben het misschien best wel aardig gedaan, maar zo verleid je de Zeeuwen niet om voor een alternatief te kiezen. Dus ik zou zeggen: ga er met ge strekt been in. Benadruk zes we ken lang de verschillen, niet de overeenkomsten. Ga in debat met De Bat. Gebruik jullie ellebogen. Schilder alle andere partijen dan de jouwe af als een ramp voor Zee land. Hopelijk gaan de Partij voor de Dieren, Forum voor Democra tie en DENK de Zeeuwse politiek opschudden, en hopelijk niet al leen zij. niet te beroerd om het vuurtje wat op te stoken. Ga in debat met De Bat. Gebruik jullie ellebogen DE STELLING Vandaag: Ik controleer de telefoon van mijn kind ook weleens Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters KIPNUS6ETS MC fc>ONAU5'S k tsASEN NIET VERKRIJSEAAR hoeveel DASEN r Doodsbedreiging Annemiek Jetten Automobiliste richt ravage aan in Sluis Oostburg Man loopt rond met 81 zeebaarzen De jaarlijkse veiling van de eerste Oosterscheldekreeft is tevens het officiële begin van het kreeftensei zoen. In de visafslag in Colijnsplaat wordt op die dag de eerste kreeft geveild voor het goede doel. Dit jaar is dat Support Casper, de campagne van Stichting Overleven met Al vleesklierkanker, waarvan Koeman ambassadeur is. Iedere dag sterven in Nederland acht mensen aan alvleesklierkan ker, vaak binnen een jaar na de dia gnose. Support Casper wil daar ver andering in brengen en maakt zich sterk om onderzoek naar nieuwe innovatieve behandelmethoden mogelijk te maken. Koeman zal de eerstgevangen Oosterscheldekreeft uit handen van eregast Kees Jansma in ont vangst nemen. Jansma (71) is sport- presentator, producent en voorma lig perschef van Oranje. Jansma is sinds 2014 sportpresentator bij Fox Sports, waar hij onder meer de praatprogramma's De Tafel van Kees en Natafelen met Kees presen- pr teert. Jansma stopt na komende zomer als presentator van voetbal programma's op tv. Meer dan een halve eeuw was hij de anchorman van de NOS, Sport 1, Eredivisie Live en Fox. ,,Voor ons is dat een uitstekende reden hem als eregast uit te nodigen om de eerste Oosterscheldekreeft in ontvangst te nemen", aldus Luit Ezinga, voorzit ter van de Stichting Promotie Oos- terscheldekreeft. Het advies komt van de juridische afdeling van het directoraat-gene raal voor zee en visserij van de EU. De Franse milieu-organisatie Bloom had vorig jaar om het onder zoek gevraagd. Het is aan de Euro commissarissen om het onderzoek daadwerkelijk in gang te zetten. Het advies komt op een precair moment omdat er in Brussel ge zocht wordt naar een oplossing voor de pulsvisserij. De Europese Commissie wil de pulsvisserij toe laten, maar het Europese Parle ment stemde een jaar geleden voor een totaalverbod. De Europese fraudewaakhond OLAF concludeerde eerder dat er niets onrechtmatigs was gebeurd. Europarlementariër Peter van Dalen (ChristenUnie-SGP) spreekt schande van het advies voor een nieuw onderzoek. Van Dalen zit bij de triloog, de onderhandelingen binnen de EU over de pulsvisserij. Hij roept de Nederlandse Euro commissaris Frans Timmermans (PvdA) op het voorstel voor een on derzoek naast zich neer te leggen. Claire Nouvian, voorzitter van Bloom, reageerde juichend na het lezen van het advies. Bloom pre senteert het advies als een vol gende stap in de richting van een totale ban op de pulsvisserij en schrijft dat de Europese Commissie 'eindelijk de illegaliteit van het elektrisch vissen erkent'. Zover is het echter nog niet om dat niet zeker is dat het onderzoek er komt, laat staan wat de uitkom sten zijn. Maar voor de Neder landse pulsvissers begint hoe dan ook de tijd de dringen. In april lo pen de eerste tijdelijke ontheffin gen af. 3 dagen in de bossen bij Giethoorn incl. diner dinsdag 5 februari 2019 Camoaane Commissaris van de koning Han Het begint zowaar te kriebelen. En anders zijn mijn collega's en ik Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben gelukkig 539 reacties VLAARDINGEN Onbekenden hebben eind vorig jaar gedreigd de Vlaardingse burge meester Annemiek Jet ten 'neer te knallen'. An deren wilden haar 'te gra zen nemen'. Justitie heeft beide bedreigingen in on derzoek. Jetten (55) was van 2013 tot begin januari 2017 burgemeester van Sluis en stapte toen over naar Vlaardingen. Jetten deed vorig jaar zes keer aangifte: viermaal van be lediging, twee keer van bedreiging. Dat blijkt uit een brief van het Open baar Ministerie (OM). Mogelijk houden de aan giften verband met het besluit om de traditionele nieuwjaarsvuren te ver bieden. Dat leidde tot verhitte gemoederen in de gemeenschap. SLUIS Een Belgische automobi liste heeft gisterochtend een flinke ravage veroor zaakt in de Sint Anna- straat in Sluis. De vrouw reed rond 11.00 uur het Jaagpad op. Daar raakte ze van de weg en reed de bosjes in bij het parkeer terrein van de Aldi. Ze knalde op een gestalde fiets en ramde vervol gens twee auto's met Belgisch kenteken, met flinke schade tot gevolg. Ze is overgebracht naar een ziekenhuis in België. Haar auto en een ge raakte auto zijn weggeta- keld. Waardoor ze van de weg raakte, is onduidelijk. De politie heeft in de nacht naar maandag aan de Maaidijk in Oost burg een man aange houden die 81 zeebaar zen bij zich had. Hij ver voerde de vissen in vier grote Ikea-tassen. De man, afkomstig uit Rot terdam maar zonder vast woon- of verblijf plaats, zei dat hij de vis sen had gevangen in België. Sportvissers mogen sinds 1 oktober nog maar één zeebaars vangen voor eigen con sumptie. In overleg is besloten de vis te done ren aan vogelopvang de Mikke in Middelburg. Ronald Koeman veilt op donder dag 28 maart de eerste Ooster- scheldekreeft. De bondscoach van het Nederlands elftal is dit jaar de gelegenheidsveiling meester, maakte de Stichting Promotie Oosterscheldekreeft gisteren bekend. Voetbaljourna list Kees Jansma zal het seizoen officieel openen. Luc Oggel Colijnsplaat Heeft Nederland met het toe staan van pulsvisserij de Euro pese regels overschreden? De Europese Commissie wordt ge adviseerd een onderzoek in te stellen naar het verstrekken van de 84 ontheffingen voor puls- korvissers. Theo Giele Brussel Buitengoed Fredeshiem 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 2-gangendiner t.w.v. 617,50 p.p. V Gratis wandelkaarten van V Gelegen bij N.P. Weerribben Wieden V Tip: ga een dagje naar Giethoorn hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2