boldErmon.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman.nl MEDIA CULTUUR 29 'Candlelight'- Jan van Veen al na maand ontslagen PODCAST Schumacher interviewt zijn eigen imitaties schrijven aan een satirische musical, in de geest van Monty Python's Spa- malot. ,,Dat genre bestaat wel, maar wordt in Nederland niet vaak ge maakt. Er is niets leukers dan het be denken van dingen en maken van plannen." Kortom, Owen Schumacher ('Ik vermaak me wel') verveelt zich niet, want jawel, ook Koefnoen komt er weer aan. In het theater. ,,Nadat we gestopt waren, hadden Paul (Groot) en ik eerst zoiets als 'oh jee, het houdt op', toen kwam de berusting, maar langzamerhand gingen we wat vaker appen naar elkaar. 'Het zou mooi zijn als we die daar iets over konden laten zeggen'. We misten vooral onze eigen types". De theaterversie van Koefnoen staat nog tot 2020 on hold, eerst is er Laten we eerlijk zijn. Tot mei van dit jaar kruipt Schumacher zeventig keer in de huid van Otto, een gewezen bank medewerker. Een personage dat hij zich eigen kan maken. Dat is anders dan in Chez Brood, waarin hij Bart Chabot gestalte gaf, en Spamalot, dat 'gespeeld werd zoals het gespeeld moet worden'. ,,Heerlijk om een per sonage te ontwikkelen. En Otto maakt ook veel mee. Dat helpt. Er komt ook van alles voorbij. Mensen die in de schuld zitten. Burenruzies. Banken. Seks. Liefde. En live spelen geeft iets extra's. Dat is toch anders dan Koefnoen, waar je om het ouder wets te zeggen, een videoband over de heg gooit en hoopt dat de mensen lachen op de momenten zoals jij het bedoeld had. Hier is een grap meteen toetsbaar. En dat is wel lekker." met Koefnoen, het televisiepro gramma dat dertien jaar op de buis was. Is dit dus het leven na Koefnoen ,,Een van de levens", nuanceert Schu macher om er direct aan toe te voe gen dat stoppen 'best een momentje was'. ,,Ook al deden we het halfjaar lijks, met Koefnoen zat je in een stra mien. Vrijwel tegelijk ging mijn oud ste dochter het huis uit. Ook die taak zat er op. Ik was maker van Koefnoen en vader en dat stopte allebei, een deel van mijn identiteit viel weg. Heel even overviel me de angst: oh en wat nu dan?" De tijd om daar uitgebreid bij stil te staan, werd verdrongen door de din gen die op zijn pad kwamen. Eerst was daar het satirische programma Dwars door de week van Sophie Hil- brand. ,,Geen succes, nee, al keken er nog altijd wel 700.000 a 800.000 mensen. De opdracht was: het moest een zaterdagavondgevoel hebben. Dan ga je meer denken: wat zullen de mensen leuk vinden dan dat je maakt wat je zélf leuk vindt. We hadden be ter een jaar kunnen wachten." De allrounder - Schumacher is op geleid tot jurist, maar schrijft, acteert en presenteert - legde zich toe op fo tografie. Hij trok naar Polen, waar zijn vader, de professionele fotograaf Peter Schumacher, in 1963 een foto serie had gemaakt. ,,Ik heb dezelfde plaatsen bezocht als hij. Als eerbe toon", vertelt Schumacher die drie exposities had. Het was niet het enige. De Amsterdammer schreef mee voor Sanne Wallis de Vries, ver taalde een toneelstuk en begon zelf te Ik was maker van Koefnoen en vader en dat stopte allebei, een deel van mijn identiteit viel weg Omroep MAX-baas Jan Slag ter bevestigt het ontslag en spreekt van een 'onwerkbare situatie'. De 74-jarige Jan van Veen was het volgens Slagter vaak oneens met de keuze van de muzieksa- menstellervan de NPO. Ook zou hij wei- 1 geren naar de radiostu dio te komen en alles thuis opnemen (in 'matige audiokwali- teit'). ,,Het werd een welles nietes-spelletje en zo een on werkbare situatie. Heel jam mer'', aldus Slagter. De comeback van Candle light bij de publieke omroep was geen lang leven bescho ren. Het legendarische radio programma met de zwijmel- poëzie en het welbekende Greensleeves in de uitvoering van Mantovani en zijn orkest, was in 1967 voor het eerst te horen bij Veronica en ver huisde vervolgens decennia lang van station naar station. Op 4 januari dit jaar was de 'eerste' aflevering te horen op NPO Radio 5. Van Veen, die nog geen tijd had om te reageren, vertelde begin dit jaar in deze krant nog over zijn ambities ooit een tv-variant van Candle light te maken. ,,Met mijn stem, dezelfde warmte en sfeer. Misschien eens met Jan Slagter over praten.'' Wie en wat er voortaan op vrijdag vanaf 22.00 uur op Radio 5 te horen zal zijn, is nog onbe kend. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 5 dagen Moezel en Rijn all-inclusive 8 dagen Stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 10 dagen Barcelona en omgeving 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust dinsdag 5 februari 2019 Owen Schumacher gaat een pod- cast maken op NPO Radio 1. Daarin interviewt hij mensen die hij ooit speelde in Koefnoen, het cabareteske televisieprogramma dat dertien jaar lang op de buis was. ,,We zijn nu de mensen aan het benaderen. Kijken of het lukt onder de noemer: ik heb me ooit in jou verdiept, maar wat weet ik echt van je? Is dat niet alleen beeldvorming? In hoeverre is het vervelend om slachtoffer te zijn van je eigen beeldvorming?" Schumacher speelde talrijke types. Van Frank de Grave, Ali B. en Louis van Gaal tot Johan Derk- sen, Co Stompé en Gerrit Zalm. Owen Schumacher speelt de hoofdrol in het cabareteske to neelstuk Laten we eerlijk zijn. FOTO PEGGY DE HAAN - Owen Schumacher Jan van Veen moet per di rect stoppen met Candle light op NPO Radio 5. Om roep MAX en de NPO heb ben de samenwerking met de presentator al na een maand stopgezet. Gudo Tienhooven Vertrekdata: 29 apr/6,13,20,27 mei/3,10,17,24 jun/1,8 jul etc Vertrekdata: 8,29 apr/20 mei 1,22 jul/2, lósep/7,21 okt Vertrekdata: 8,15,22,29 apr/6,13, 20,27mei/3,10,17.24jun/1 jul etc Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 20 apr!6,18 mei/3, I Vertrekdata: 22 apr20 mei17 15jun/l,13,29jul/10,26augetc. I jun 15 jul 12 aug 9 sep 7 okt. Vertrekdata:8,22 apr/6,20mei 3,17jun/1,15,29 jul/12 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29