Maroon 5 'supersaai' bij Super Bowl Owen Schumacher en het leven na 1 Koefnoen t 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Wat leven er toch een intens zielige mensen in Nederland. Ik kan geen an dere conclusie trekken na het lezen van het interview met Heel Holland Bakt-finaliste Maroeska dat afgelopen weekend op de site van deze krant stond. Ik dacht dat ik zo ongeveer wel wist wat voor bagger en digitale haat ze afgelo pen weken over zich heen had gekregen, maar het was nog twintig keer erger dan ik me kon voorstellen. Waar slaat dat op? Alleen omdat iemand niet past in de Wendy van Dijk-mal van kirren, het hoofd kantelen voor de camera en een wulps pruilmondje trekken? Maar gewoon fanatiek en gefocust taarten bakt en weigert om verontschul digend te lachen en het eigen succes te bagatelli seren tot dom toeval? Hou nou toch op. Andersom werkt het overigens precies het zelfde. Als je er wel uitziet als de finaliste van de Miss Universe-verkiezing, is het ook weer niet goed en trekken mensen je vakmanschap in twij fel of ergeren ze zich aan je belerende toontje. Neem coach Iris uit Project Rembrandt. En ik ben heus niet zonder zonde, want ik schreef vorige week op deze plek dat ze recht mijn irritatiezone in wandelde. Geen woord van gelogen, maar het levert me wel een dubbel gevoel op, want uitge rekend ik - vrouw en geregeld lijdend voorwerp op sociale media - zou beter moeten weten en haar steunen. Dus bij deze: go Iris, ga lekker door. Trek je vooral niets aan van anderen. Geldt ook voor Maroeska. Ik snap de reflex om de schuld bij de makers van Heel Holland Bakt te leggen, die haar verkeerd in beeld zouden hebben gebracht. Maar recht je rug, vrouw. Accepteer dat je bent zoals je bent en wees er trots op. Dat een klein deel van Nederland daar moeite mee heeft - het is echt maar een beperkt deel dat zich roert op sociale media, het gros is namelijk gewoon aan het werk - is dan jammer. Neem van mij aan: het is allemaal terug te voe ren op jaloezie en angst. Een bepaald soort man nen, type 'zielig rukkertje', is nu eenmaal bang voor sterke vrouwen die ze op alle fronten de baas is. En een deel van de vrouwen is jaloers omdat het ze met de neus op de feiten drukt dat ze zelf misschien iets meer van hun leven had den kunnen maken, als ze wat meer doorzet tingsvermogen of karakter hadden gehad. In plaats daarvan hebben ze hun profielfoto opge leukt met kattenoortjes, om een gebrek aan per soonlijkheid te compenseren. Dan kijk ik echt duizend keer liever naar Ma- roeska en Iris. Quote van de dag Week lang sixties Beumer naar RTL In Zaandam ging gisteravond Laten we eerlijk zijnin première, een cabaretachtig toneelstuk waarin Owen Schumacher de hoofdrol speelt. Het is een van de levens van de acteur/schrijver na Koefnoen. Het is kwart over acht geweest in het Zaantheater als Owen Schu macher (51) op komt en zich on middellijk wendt tot het publiek. De acteur vertelt het verhaal waarin hij speelt. De bezoekers in de Forbo Flooringzaal knipperen even met de ogen. De 'interactie' met de zaal is niet gebruikelijk in het toneel, maar dat is er wel meer niet bij Laten we eer lijk zijn. In het cabaretachtige to neelstuk gaan grote thema's als liefde, dood, seks en schuld hand in hand met de kleine, zoals het uit beelden van een WhatsAppgroep door de acteurs. En over ongewoon gesproken: de producenten verza melden eerst de acteurs, pas daarna werd het verhaal geschreven. ,,De omgekeerde volgorde", weet Schu macher, die vereerd was dat Ri chard Kemper en Rick Engelkes aan hem dachten. De twee producen ten wilden weer een succesnum mer op de planken na de theaterhit Hart tegen Hart, een toneelstuk met een cabaretachtig karakter. ,,Daar- voor zochten ze een cabaretier die ook acteerde en zich kon richten tot de zaal. Best spannend voor mij. Ook omdat er nog helemaal geen script was. ,,Maar wat was nou het ergste wat mij kon gebeuren?" Roos Schlikker en Erris van Gin- kel schreven het verhaal, waarna de acteurs - Schumacher kreeg gezel schap van Hanneke Drenth en Beau Schneider - aan de slag gin gen. ,,We hebben lang kunnen schaven aan het stuk. Grappen erin of eruit, een overkam op mijn hoofd, een bekakt accent of niet. Nu is het eindelijk zover." Schuma cher stond gisteren tijdens de pre mière weer in de schijnwerpers, anderhalf jaar nadat hij was gestopt Entertainmentplatform dead- line.com schreef dat Maroon 5's 'vreselijke' halftimeshow de no dige soul miste en maar niet van start leek te gaan. Esquire merkte op dat Adam 'tenminste nog zijn shirt uittrok', maar stelde ook grappend dat het optreden van de band overtroffen werd door SpongeBob. De cartoonfiguur was even in beeld om gast Travis Scott te introduceren. USA Today stelde dat Maroon 5 het op safe speelde tijdens het optreden. Volgens de krant was dat precies waar de National Football League naar op zoek was na de nodige kritiek en de weigering van sterren als Ri- hanna en Cardi B om tijdens de Super Bowl op te treden. De re censent oordeelde daarbij wel dat die saaie aanpak niet genoeg was om het concert memorabel te maken. Maroon 5-frontman Levine toonde zich 'dankbaar' voor de kritiek die de band zondag kreeg op het optreden tijdens de pauze van de Super Bowl. ,,We bedan ken onze critici die ons altijd pushen om het beste uit onszelf te halen", reageert de zanger op de feedback op het 'saaie' optre den op Instagram. Hoewel de Amerikaanse me dia niet te spreken waren over de show, is Adam zelf wel blij met wat de band heeft neergezet. ,,We bedanken het universum voor deze historische kans op te treden op het grootste podium van de wereld." Ook deelt de frontman een aantal woorden die bij hem naar bovenkwamen toen ze werden gevraagd voor de halftime show. „Vergeef, lach en onthoud", staan onder meer op het lijstje, dat meer dan twintig woorden telt. Ik zou koning Willem-Alexander en Maxima op koningsdag graag een taartje overhandigen Zielia dinsdag 5 februari 2019 GO RADIO NPO Radio 5 staat vanaf 9 fe bruari een week lang weer hele maal in het teken van de jaren 60. Luiste raars kunnen vanaf maandag tot 14 februari 12.00 uur stem men op hun fa vorieten voor de Toplijst van de Jaren 60. TELEVISIE Regisseur An toinette Beumer gaat bij RTL aan de slag als cre ative producer fictie. In haar nieuwe functie houdt ze zich onder meer bezig met de ontwikkeling van nieuwe se ries en gaat ze op zoek naar nieuw talent. 3 "U O Dennis Jansen Het optreden van Maroon 5 tij dens de pauze van de Super Bowl, de wereldwijd bekeken finale van het american foot- ball-seizoen, kon zondagnacht op weinig applaus rekenen. Amerikaanse media hadden veel commentaar op het con cert van Adam Levine en zijn band. Alexander van Eenennaam —Winnares Anna Yilmaz van Heel Holland Bakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28