Nicolas Tagliafico-factor: back is Formuie 1 Feyenoord zit muurvast, om te verversen moet 22 Feyenoord heeft de bal bij coach Dick Advocaat gelegd. De 71-jarige Hagenaar kan de opvolger van Giovanni van Bronckhorst worden. Als hij ja zegt, treft hij zeker geen onbegrensde moge lijkheden aan voor versterkingen. Matti Nykanen overleden De Finse skispringer Matti Nykanen is op 55-jarige leeftijd overleden. De viervoudig olympisch kampioen behoort tot de meest succesvolle skispringers aller tijden. Bij de Olympische Spelen van Sarajevo 1984 en Calgary 1988 won Nykanen vier gouden me dailles en één zilveren plak. In Calgary was hij zowel op de kleine als de grote schans de beste. De Fin raakte door overmatig alcohol gebruik en geweldsdelicten nogal eens in opspraak. Hij belandde twee keer in de ge vangenis, voor aanvallen met een mes op een vriend en later op zijn vrouw. Lichaam in toestel Sala In het verongelukte vliegtuigje dat de Ar gentijnse voetballer Sala van Frankrijk naar Cardiff moest brengen, is een lichaam aan getroffen. Onduidelijk is nog of dat van Sala of de piloot is. Bazoer drie duels geschorst FC Utrecht mist de komende drie wedstrij den Riechedly Bazoer (foto). De middenvel der is door de KNVB geschorst omdat hij zondag na het duel tegen PEC Zwolle de vierde man een duw gaf. Bazoer mist daar door onder meer zondag het thuisduel met PSV. Anderson haakt af door rug De Schotse darter Gary Anderson (48) heeft zich afgemeld voor de Premier League, die donderdag begint. De tweevoudig wereld kampioen kampt al langer met rugklachten. Flitsen Quote van de dag Tennis Voetbal Eric Gudde zei het vaak met een verlangende blik in zijn ogen. Als Feyenoord toch eens de groepsfase van de Champions League mocht bereiken, dan stroomden volgens de voormalig algemeen directeur eindelijk vele miljoenen de Kuip in. Maar nog geen twee seizoenen na de landstitel van mei 2017 is de kas in Rotterdam alweer leeg. Terwijl er na de bloedeloze nederlagen tegen Fortuna, PEC Zwolle en Excelsior, gek genoeg afgewisseld met een ga lavoorstelling tegen Ajax, meer dan ooit behoefte is aan vers bloed en frisse gezichten in Rotterdam. Er werden na de landstitel van 2017 miljoenen geïnvesteerd in een trainingscomplex voor het vlaggen schip, in een accommodatie voor de jeugdafdeling, een klein deel ging naar de Vrienden van Feyenoord om de eerder verkochte aandelen terug te kopen. En de directie inves teerde in behoorlijke transfersom men en salarissen van nieuwe spe- lers, die het niveau in de Kuip niet omhoog wisten te trekken. En dus weet de opvolger van coach Giovanni van Bronckhorst dat het straks een kwestie van pleis ters plakken zal zijn komend sei zoen. Die opvolger is normaal ge sproken Dick Advocaat, tenminste als de 71-jarige Hagenaar zijn ja woord geeft aan technisch direc teur Martin van Geel en algemeen directeur Jan de Jong. En in het kiel zog van de nieuwe coach staat Dirk Kuyt te trappelen om eveneens een rol(letje) te spelen in de technische staf voor komend seizoen. Cheque De vertrekkende Van Bronckhorst zei het deze maand zelf nog. „Nieuwe spelers? Er is niets moge lijk op dit moment'', zei de trainer. ,,In die situatie zitten we helemaal niet.'' Alleen als Feyenoord spelers zou verkopen, legde hij uit, was er nog iets mogelijk. Maar een jaar ge leden haalden Van Geel en De Jong nog hun schouders op toen Newcastle United een cheque van 17 miljoen wilden uitschrijven voor spits Nicolai J0rgensen. De Deen is inmiddels bankzitter en maakte, mede vanwege blessureleed, dit seizoen pas twee doelpunten. Dan verschijnt er op de website transfer- markt.de dus een pijltje omlaag ach ter de marktwaarde van de speler. De 28-jarige J0rgensen zou volgens de site inmiddels nog maar 9 mil joen waard zijn. Zoals er van de 26 namen in de selectie van Van Bronckhorst toch maar vijf spelers zijn met een pijl omhoog achter hun marktwaarde. Dat zijn Calvin Verdonk, Wouter Burger, Orkun Kökcü, Bart Nieuw koop en Cuco Martina. En ja, de laatste is contractspeler van Ever- ton, dus die pijl omhoog is eerder een nadeel dan een voordeel. Eigenlijk werd tijdens zijn eerste wedstrijd voor Ajax al duidelijk dat het een goed huwelijk zou worden tussen Nicolas Tagliafico en de Amsterdamse club. De Klasssieker tegen Feyenoord was toen in januari 2018 zijn debuut. Fans in de Johan Cruijff Arena tik ten elkaar na een uurtje aan: dit is er wel eentje hoor. Hij werd be zongen en uitgeroepen tot man van de wedstrijd. De hoofdper soon zelf ontving de eer nuchter. Hij had zijn taak gedaan, niet veel meer. Vond hij. Ruim een jaar verder is Taglia- fico een onmisbare schakel gewor den. Een linksback nota bene. Maar 'Nico' is veel meer dan een linksback. Hij is linksachter, links half en linksbuiten in één. Hij heeft de technische staf verbaasd. Dat hij aanvallend ook zó nadruk kelijk aanwezig kon zijn, hadden ze in eerste instantie niet ver wacht. Vaak is het kiezen: óf een back die verdedigend ijzersterk is (type Kenny Tete als rechtsback). Óf een 'voetballer' in de categorie Aanrent In VS onder prettige omstandigheden revalideren dinsdag 5 februari 2019 SKIËN VLIEGTUIG VOETBAL DARTS Liverpool kan voorlopig niet beschikken over Joe Gomez. De verdediger moet een operatie aan zijn linkeronderbeen onder gaan. Borussia Dortmund heeft een boete van 62.000 euro gekregen van de Duitse voetbalbond. Supporters van de club staken voor het uitduel met Fortuna Düsseldorf Bengaals vuurwerk af. GO 13 Renstal Red Bull onthult woensdag 13 februari de nieuwe bolide waarmee Max Verstappen op jacht gaat naar de wereldtitel in de Formule 1. Het nieuwe raceseizoen begint op 17 maart met de Grote Prijs van Australië. I Tennisster Kiki Bertens (foto) blijft na het binnenhalen van haar acht ste WTA-titel achtste op de wereldranglijst. De Westlandse neemt rust. Ze mist daardoor deze week de Fed Cup. De Portugese voetballer Bruno Alves krijgt er geen genoeg van. De 37-jarige man dekker heeft zijn contract bij Parma met een jaar verlengd tot de zomer van 2020. Met lege kas op jacht naar nieuw elan Mikos Gouka Rotterdam De malaise bij Feyenoord, zon dag na de 1-1 van Excelsior. FOTO PIM RAS Hoe hard Ajax Nicolas Tagliafico de eerste weken van dit kalen derjaar miste, werd tegen VVV (6-0) nog maar eens onder streept. Hoe een linksback uit groeide tot een onmisbare scha kel. Daniël Dwarswaard Amsterdam O a 0) PATnqzs - Spurs-spits Harry Kane zag zijn held Tom Brady de NFL- finale winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22