NYNKEDEJONG Anonieme brief gooit olie op vuur bij ruziënde brandweer ©088-7070600 STERK IN PRUS VERLAAGD! Schatten van Sardinië Klassiek Sicilië 6 maandag 4 februari 2019 Column ^0 @Nynke Een groep Amsterdamse brandweerlieden dreigt met acties en zegt het vertrouwen in de korpsleiding op. Carla van der Wal Amsterdam Een anonieme brief luidt een nieuwe episode in een slepende 'strijd tussen de macho's' bij de Amsterdamse brandweer in. Eer der leidde de strijd daar tot hef tige bedreigingen aan het adres van commandant Leen Schaap. Schaap werd door zijn eigen personeel zelfs met de dood be dreigd, zo onthulde deze krant. Hij werd aangesteld om een einde te maken aan een gesloten ma chocultuur, waarin seksisme en racisme werden getolereerd. Brandweerlieden hadden geen zin in een cultuuromslag en ont zegden hem onder meer de toe gang tot kazernes. Nu is er een anonieme brief in omloop, die volgens de lokale zender AT5 ook gericht zou zijn aan burgemeester Femke Hal- sema. Daarin wordt gezegd dat de korpsleiding 'ervoor kiest door te gaan met het negatief neerzetten van een eens zo prachtige organi satie' en dat er geen vertrouwen meer is in de korpsleiding. Oud commandant der strijdkrachten Peter van Uhm bracht onlangs juist een rapport uit waarin hij stelde dat er weer moest worden gebouwd aan vertrouwen. Volgens de anonieme briefis de opgave van Van Uhm een onmo gelijke. 'Wij als beroepsbrand wachten hebben geen vertrou wen meer in de gehele korpslei ding. We beraden ons nog op ver dere acties en zullen vanaf heden niet meer zwijgen'. Er wordt aan- W Vertrouwen in leiding Amsterdam krijgt nieuwe knauw gegeven dat tot nu toe stilte was ingelast, omdat 'medewerkers simpelweg bang voor vervolging zijn'. Dat het niet botert, wordt ook duidelijk uit eerdere uitspraken van Schaap. Zo noemde hij in een interview de ondernemingsraad van de brandweer 'de medezeg- genschapsmaffia'. Hoe groot de groep boze brand weerlieden achter de nu ver stuurde briefis, is onduidelijk. De woordvoerder van de brandweer wil daarom nu niet reageren. Jaren geleden werkte een vriendin van me bij een overheidsinstelling, waar ze veel te maken kregen met privacy, terrorisme en onderzoek. Ze kre gen op een dag internetles, waar bij ze leerden hoe je persoonlijke informatie van het internet kunt plukken. 's Avonds vertelde die vriendin het verhaal dat ze een voor- en achternaam van iemand had den gekregen, met daar bij de opdracht uit te zoeken wat voor hobby hij eropna hield. Via mail adressen, IP-adres- sen en meer van zulks kwamen ze erachter dat deze keurige man ook de ano nieme be heerder was van een web site vol con- tactadver- tenties van mensen die graag aan ex perimentele seks deden. del en wandel is terug te vinden. En denk nou niet dat jij niks te verbergen hebt, want niemand wil zijn hele hebben en houden op in ternet zien staan. En denk ook niet dat je alles goed beveiligd hebt, terwijl je wachtwoord voor elke website PoesPoekie89 is. Ik ben geen digibeet; ik snap re delijk hoe internet werkt. En toch word ik ongemakkelijk van artike len zoals die van Martijn Bekhuis en zijn collega's. Omdat ze me met de neus op de feiten drukken. Me vrouwtje denkt het allemaal best te weten, maar als de KGB iets wil weten, hoeven ze maar drie keer te klikken en ze weten mijn treinrei zen, ze weten hoeveel slaapjes mijn zoon op het kinderdagver blijf heeft gedaan en ze weten wanneer ik ongesteld moet wor den. Ik heb lang gegniffeld om de poepseksman. Maar ik ben zelf net zo'n digitale idioot. Je hele handel en wandel is terug te vinden. En denk niet dat jij niks te verbergen hebt Met poep. Sorry, ik kan het niet mooier maken dan het is. Wij lachen natuurlijk, want die man dacht anoniem te zijn, maar de afdeling van mijn vriendin had hem zo in de smiezen. Dit is alweer vijftien jaar gele den, maar nog altijd is mijn idee over internetprivacy gestoeld op dit voorval. Ja, je kunt veel over ie mand op internet vinden, maar joh, vooral professionele speur ders zoals die vriendin kunnen écht veel vinden. Wij gewone i stakkers moeten gewoon op passen dat onze wachtwoor den niet te makkelijk zijn. Ontzettend naïef natuurlijk, bewezen dit weekend de collega's van dag blad Tubantia met een heel goede spe cial bij deze krant. Google onthoudt alles. Je hele han- Vliegreis en transfers Nederlandssprekende reisleiding y/ Verblijf o.b.v. All Inclusive y/ Verlenging mogelijk! 8-daagse groepsrondreis Verblijf in het 4* Castelsardo Resort Village O.a. Castelsardo, Sassari, Martis het Stenen Woud Vertrek april t/m oktober 2019 Verblijf in het 4* Eloro Hotel O.a. Etna, Taormina, Noto, Siracusa Ragusa Vertrek april t/m oktober 2019 Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! zie sfipreizen.nl/itsasvs zie stipreizen.nl/itslkls GO aeooo korting Catania .Castelsardo Martis het Stenen Woud Ortigia Noto Lido di Noto Sassari >fAlghero We zoeken per direct leuke collega's! Ga naar www.stlprelzen.nl/vacatures Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reservedngskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderheving aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reisvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6