Man of the Match Mitchell Braafhart baalt van tegengoal 13 Michiel Leijte en Hylke Stroo zijn bezig aan laatste maanden bij Zaamslag Derde klasse A Koen Post werd matchwinnaar door een vroeg doelpunt. De mid denvelder was het eindstation van een van de spaarzame goede aan vallen. Ruben de Haas stuurde Niek Luime in de diepte. De voorzet van de ijverige spits viel via Justin Ko- lijn voor de voeten van Post, die van dichtbij raak schoot. Leijte (34) en Stroo (35) kwamen negen seizoenen uit voor zondag club Aardenburg, waar ze samen in de tweede klasse van het zondag voetbal speelden. De middenvel ders golden als dienende spelers in een team, waarin Niek van Sprun- del, Steven de Crook, Dwight van Hulle en Jelle de Vreeze de expo nenten waren. Die rol paste hen ook bij Zaamslag, waar ze met Peter Dieleman, Jordy Bakker, Joris Rade makers en Mario de Fouw een goede generatie voetballers aan troffen. Neerwaartse spiraal Leijte woonde in Hulst toen hij in 2013 verkaste naar Zaamslag. Hij is aan zijn zesde seizoen bezig. Stroo volgde een jaar later zijn voorbeeld, omdat Aardenburg (nu vijfdeklas- ser) in een neerwaartse spiraal be landde. ,,De ploeg viel uit elkaar. De degradaties volgden elkaar snel op. Ik wilde op een acceptabel niveau blijven voetballen.'' Leijte: ,,We misten hier in het begin de vrijdag avonden in Aardenburg, waar we na de trainingen altijd met de groep gingen stappen.'' Er heerst volgens het duo binnen de vereniging een prima sfeer. ,,En alles is goed geregeld.'' Leijte, een speler met een groot loopvermo gen, bewaart zijn mooiste herinne ring aan een thuiswedstrijd in zijn eerste jaar tegen Alblasserdam. Bij een 1-2-achterstand moest nog een restant van 24 minuten worden ge speeld. ,,We wonnen de wedstrijd nog met 4-2. Later zijn we dat sei zoen wel gedegradeerd naar de tweede klasse.'' Stroo blijven vooral de derby's te gen Terneuzense Boys met veel pu bliek en vuurwerk bij. De laatste ja ren heeft hij veel blessureleed ge kend, wat meespeelde in zijn be- Bij Aardenburg viel de ploeg uit elkaar. De degradaties volgden elkaar snel op sluit om te stoppen bij Zaamslag. ,,Nu ben ik eindelijk weer eens fit.'' Leijte gaf aan meer aandacht aan zijn gezin met jonge kinderen te willen besteden. ,,Ik ga wel voetbal len in het derde team met oud-eer ste elftalspelers. Alleen als er echt nood aan de man is, kan men een beroep op me doen voor het eerste team.'' De routiniers zijn fysiek sterk, echte teamspelers en zorgen voor een goede balans in de ploeg. Zo gingen ze zaterdag in het duel met RCS voorop in de strijd. Ze schuw den de duels niet en liepen, net als drie ploeggenoten, tegen een gele kaart op. Vooral de (stevige) tackle van Stroo op RCS-speler Stefan van Neutigem, die daardoor moest uit- vallen, deed de emoties oplaaien in het Souburgse kamp. ,,Ik vind het vervelend voor hem, maar er was geen opzet. Ik wilde puur de bal spelen.'' Nerveus RCS had meer balbezit en kreeg na rust met name via Morad Bobouh nog kansen op de gelijkmaker. Zaamslag-doelman Dominique Pijpelink redde in de slotminuut op een inzet van de aanvaller. De ploeg van trainer Dominique D'Hooge oogde wat nerveus en verzuimde het op beslissende momenten uit te spelen, maar won wel. Vooraf was één ding duidelijk bij Kloetinge: goed voetbal op het hoofdveld was onmogelijk. Doel man Mitchell Braafhart, die werd uitgeroepen tot 'Man of the match', wist dat dit tegen Brielle geen nadeel hoefde te zijn voor Kloetinge. ,,Brielle is een voetbal lende ploeg en speelt niet graag op zo'n veld. Daar hebben we uitein delijk niet genoeg van geprofi teerd'', vond hij. Kloetinge hoopte zijn voordeel te doen met de om standigheden, maar bij de 0-1 hielp het veld allesbehalve mee. ,,Ik dook naar de hoek, maar de bal viel gewoon dood in de modder en ging erin. Het zag er vast knullig uit.'' Tien minuten voor tijd zorgde Roy Mulder op aangeven van invaller Luuk van Vossen voor de gelijkmaker. Kloetinge kreeg via Ramon Janson en invaller Maarten van Vooren kansen op de winnende treffer, maar die viel niet. Braafhart maakte met een stijlvolle duik nog een schot van Brielle onschadelijk. De Meeuwen De Meeuwen deed op eigen veld uitstekende zaken in de strijd te gen degradatie. De ploeg van Daan Eikenhout versloeg door een tref fer van Robin Dek BVCB met 1-0 en sluit door de drie punten aan bij de brede middenmoot. Aanvoerder Vincenzo Lorello was na afloop niet verrast dat De Meeuwen de drie punten opnieuw in eigen huis wist te houden. ,,Thuis kunnen we meer brengen, hier is eigenlijk nog niemand be ter geweest dan wij.'' maandag 4 februari 2019 VL Dienend duo wil afscheid in stijl Zaamslag RCS 5. Post 1-0 Michiel Leijte en Hylke Stroo zijn bij zaterdag-derdeklasser Zaamslag aan hun afscheids- toer begonnen. Het duo wil graag afscheid nemen met een prijs. Een periodetitel lijkt in dit stadium het hoogst haalbare in de derde klasse A van het zater dagvoetbal. Met de 1-0-zege tegen één van de concurrenten RCS werd zaterdag een goede stap in die richting gezet. Aector Dooms Zaamslag - Hylke Stroo Kloetinge speelde zaterdag met 1-1 gelijk tegen Brielle in de eer ste klasse B. Koploper Rijsoord verloor, waardoor Kloetinge nu met slechts drie punten achter stand derde staat. De Meeuwen won met 1-0 van BVCB en staat elfde, op slechts twee punten van de nummer zeven. Daniel Wissel Vlissingen Hylke Stroo (rechts) passt de bal in het met 1-0 gewonnen duel met RCS. Ploeggenoot en aanvoerder Michiel Leijte (links) kijkt toe. FOTO PETER NICOLAI a m mm i.Rl» Kort voor tijd kreeg Ramon Janson bij Kloetinge nog een open kans op de 2-1, maar hij miste. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58