Pattenier geniet van talenten om zich heen draai op tijd gevonden Van Holland is de gevierde man bij winnend Cadzand II 11 fcj ruim een uur spelen zorgde Sherief Tawfik met een kopbal voor de be vrijdende 3-1. ,,We hebben heel weinig weggegeven en bijna heel de wedstrijd gecontroleerd'', analy seerde de oefenmeester. Veenstra was blij dat zijn spelers initiatief toonden. Hij gaf Schalk wijk een compliment. De voorhoe- despeler was de afgelopen weken vaak onzichtbaar. Gisteren zette hij druk, blokte hij ballen en was hij vaak in beweging. ,,Steve moet doen waar hij goed in is. Hij is ont zettend snel en sterk. Erwin en hij zijn soms te passief.'' De spits beaamde de woorden van zijn trainer. ,,Als je in de punt van de aanval staat, moet je veel ar beid leveren'', wist Schalkwijk. ,,Toen ik beelden van mezelf terug zag, dacht ik: wat doe ik nu? Soms val ik in slaap. Dat moet eruit. Ik moet af en toe wakker geschud worden. Ik doe m'n best om het te verbeteren. Ik weet dat als ik alert ben, er van alles kan gebeuren.'' De routinier had in de zege op Yerseke (2-6) weer een belangrijk aandeel, door twee treffers voor zijn rekening te nemen. ,,Ik geniet elke wedstrijd'', vertelde Pattenier na afloop. De veruit oudste speler in de selectie is nog altijd van waarde. Elke week prijkt zijn naam weer op het wedstrijdfor mulier. In de voorhoede wordt hij geflankeerd door de jongelingen Maarten Hazelaar en Sjoerd Ver hulst. Ook de backs van Oostka pelle zijn piepjong. ,,Ik geniet met al die jonge mensen om me heen'', zei Pattenier. ,,Ze kunnen fantas tisch voetballen. Daarom is het voor mij ook makkelijker om nog steeds van waarde te zijn.'' Patte- nier staat begin februari op negen competitietreffers. Van pijntjes heeft de linkspoot geen last. ,,Even afkloppen natuurlijk.'' Het gaat Pattenier en Oostkapelle voor de wind. De 35-jarige spits is een clu bicoon en voert met de geel-blau- wen de ranglijst aan. ,,We hebben vertrouwen en een talentvolle groep'', aldus Pattenier. Pattenier vindt de doorstroming van talent mooi om te zien. Hoelang wil hij eigenlijk nog doorgaan? ,,Dat vra gen veel mensen'', zei Pattenier. ,,Het is een lastige beslissing. Ik ga dat ook pas aan het einde van dit seizoen bepalen.'' Zijn gezin weegt ook mee. ,,Er is een derde op komst.'' Maar zolang het kan, wil Arjen Pattenier actief blijven. ,,Ik vind het nog hartstikke leuk.'' TERNEUZEN Twaalf wed strijden lang werd er niet ge wonnen door Cadzand. Voor de winterstop pakte de zater dag-vierdeklasser wel het eer ste punt en dit weekend kon de Zeeuws-Vlaamse ploeg dan eindelijk de eerste drie punten bijschrijven. In Nieuw- en Sint Joosland werd met 0-1 van Nieuwland gewonnen. Matchwinnaar werd Sebasti- aan van Holland. De 19-jarige middenvelder van Cadzand zorgde voor een enorme opste ker door voor de enige treffer te zorgen. ,,We kregen een hoek schop en die werd strak voor gebracht door Jordy Martlé. Ik stond vogelvrij bij de eerste paal en kon de bal simpel bin nen koppen'', aldus Van Hol land. ,,Het voelt heel fijn om een keer te winnen. Het zat er ook aan te komen, want we be- ginnen steeds beter te voetbal len. Voor de winterstop pakten we een punt tegen Hoedekens- kerke/Kwadendamme en nu gelukkig een keer drie punten. Het zat tot nu toe niet altijd mee, want we hebben een paar keer ongelukkig verloren.'' De jeugd heeft de toekomst en dat is zeker zo bij Cadzand. ,,De gemiddelde leeftijd is denk ik een jaar of twintig. Er zijn weer een paar goede jeugdspe lers bij de eerste selectie geko men en daar zijn we niet slech ter van geworden.'' Vorig seizoen speelde Cad- zand in de andere vierde klasse. ,,Maar in deze klasse word je een betere voetballer'', weet Van Holland. ,,Voor de ontwik keling van Cadzand is dat goed. Nu moeten we zo blijven voet ballen. Wij willen in geen geval laatste worden.'' heel goed gevoetbald. Dat is ook de verdienste van Luc Audenaerdt ge weest, heb ik laten weten. Want met het voetbal en de gedachte er achter van Luc was niks mis.'' Vijf basisspelers Ook in Koewacht was Steen de veel beter voetballende ploeg, al was dat niet echt een graadmeter. De thuis ploeg miste door schorsing, vakan tie en blessures vijf basisspelers en trad met vier man aan, die normaal gesproken in het tweede elftal spe len. De scheidend trainer Serge Martinu wilde dat niet als excuus gebruiken. ,,Qua inzet en beleving kan ik niemand iets verwijten, maar we liepen te veel achteruit'', zei hij. Opmerkelijk was dat Koewacht uit zijn schulp kroop, nadat Steen had gescoord. De gasten hadden een paar opgelegde kansen laten liggen, toen Michael van Mol (hij Qua inzet en beleving kan ik niemand iets verwijten, maar we liepen te veel achteruit strafte slecht verdedigen op een vrije trap af) na bijna een half uur spelen Steen op 0-1 zette. Koe wacht, dat vanaf het begin van het duel het initiatief aan Steen had ge gund, tapte plots uit een ander vaatje en drong de bezoekers tot aan de rust terug. Strafschop Het leidde tot een paar mogelijkhe den voor de thuisploeg. Jeffrey Kox was het dichtst bij de gelijkmaker, maar zijn knappe schot uit de draai ketste via de handen van keeper Bas Verdurmen en de onderkant van de lat terug het veld in. Kenny Verhagen verdubbelde de marge (0-2) vervolgens net voordat hij werd gewisseld, waarna Van Mol met zijn tweede van de middag het duel in het slot gooide (0-3). In de slotfase bepaalde Marvin de Beule uit een strafschop de eind stand op 0-4. maandag 4 februari 2019 VL weer van waarde Steve Schalkwijk (midden) en Erwin Franse (links) azen op de bal na een voorzet vanaf de linkerkant. De twee aanvallers waren beiden trefzeker in het duel met Dongen. foto johan van der heijden Oostkapelle boekte zaterdag alweer de tiende overwinning op rij in de tweede klasse E. Het keurkorps van trainer Harro Hazelaar lijkt niet te stoppen. In de punt van de aan val draait Arjen Pattenier (35) nog altijd moeiteloos mee. Stefan Maas Yerseke - Serge Martinu (Koewacht) Michael van Mol (tweede van rechts) heeft de 0-1 gemaakt voor Steen en wordt gefeliciteerd door zijn ploeggenoten. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57