HVV'24: overwinning met een donkere rand Schoondijke gaat op zaterdag voetballen 3-1 Ambitieus Steen heeft zijn Arjen Versluijs is op dreef maar toch baalt hij na afloop tof 10 DERDE DIVISIE WELKOME ZEGE Na vier nederlagen op rij weet Goes weer eens een zege te boeken. Op eigen veld wordt Dongen met 3-1 verslagen, mede dankzij de inbreng van Erwin Franse en Steve Schalkwijk. ,,Een overwinning met een don kere rand", aldus de Belgische oe- fenmeester, die daarmee doelde op het uitvallen van Jasper Spon- selee. „Waarschijnlijk kruisband letsel, waarmee hij de derde speler zou zijn die dit seizoen tegen een dergelijke blessure aanloopt. Eer der gebeurde dit ook al met Roy van Dorsselaer en Joshua Geert- sen." Op het kunstgras in Oud-Gastel speelde HVV'24 een nerveuze eerste helft tegen een ploeg die op en af en toe óver het randje speelde. Beste mogelijkheid in deze fase was voor de bezoekers, maar Sponselee kwam oog in oog met de doelman niet tot scoren. Na rust was HVV'24 de tegen stander met prima verzorgd voet bal duidelijk de baas. ,,Ik durf wel te zeggen dat we in de tweede helft een klasse beter waren", zo wist Ongena na afloop. Toch duurde het lang voordat dit over wicht ook op het scorebord tot uitdrukking kwam. Pas in de 83ste minuut opende Joost Boogaert vanaf de stip de score (0-1), waarna Marnicq de Regt de voor sprong even later verdubbelde (0-2). Kort daarvoor was Sponse- lee bij een inzet die tegen de krui sing eindigde, ongelukkig gebles seerd geraakt. De overwinning bracht de Hul stenaren op de tweede plaats op de ranglijst, twee punten achter koploper RBC. HVV'24 speelde wel twee duels minder. OOSTBURG Drie doelpunten maken en dan toch slechts één punt aan de wedstrijd over houden, het overkwam Arjen Versluijs van Oostburg gister middag in de wedstrijd tegen WVV'67, de minst trefzekere ploeg uit het linkerrijtje in de vierde klasse A. ,,Wat overheerst? Nou, teleur stelling uiteraard, ondanks die drie doelpunten van mij. We hadden de wedstrijd met drie punten moeten afsluiten. We maken vandaag vier doelpun ten en normaal win je dan de wedstrijd; nu krijg je er ook vier rond je oren", zei de top scorer van Oostburg. Nadat de rood-zwarten een 2-0-voorsprong uit handen hadden gegeven en WVV'67 langszij hadden zien komen, bracht Versluijs voor rust met zijn tweede treffer van de middag de 3-2 op het bord. Nog voor de thee kwamen de bezoekers echter opnieuw langszij: 3-3. ,,Achteraf baal ik nog het meest van de tweede helft waarin we een aantal opge legde kansen hebben laten lig gen. Na de 4-3 leek er geen vuiltje meer aan de lucht, maar werd het toch weer 4-4. En tegen het eind kreeg ik nog een goede kans op de 5-4." Oostburg verzuimde zo te pro fiteren van het gelijkspel van koploper Hontenisse thuis te gen RIA W. en blijft vijfde, op vijf punten van de nieuwe koploper Steen. De ploeg van David Almekinders speelde wel twee duels minder. Dat werd afgelopen zaterdag be kendgemaakt. Schoondijke-voor- zitter Werner Braspenning liet weten dat het voorstel vrijdag avond tijdens de jaarvergadering is aangenomen. De leden van de club gaven hun goedkeuring voor het besluit. Schoondijke heeft het dit seizoen niet makkelijk. De ploeg staat na twaalf wedstrijden voorlaatste in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal, met slechts drie punten. Schoondijke heeft bovendien geregeld te ma ken met personele problemen. Volgend seizoen stroomt Schoon- dijke dus in in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. Daarin zijn twee andere Zeeuws-Vlaamse ploegen actief, te weten Spui en Cadzand. Ook Zaamslag (derde klasse A), Terneuzense Boys, FC Axel (beiden tweede klasse E) en HSV Hoek (derde divisie) spelen op zaterdag. Goes Het was even geleden dat er muziek schalde uit de boxen in de kleedka mer van Goes. Gisteren stond het volume na afloop weer ouderwets hard. ,,Dit hadden we nodig'', stelde trainer Rogier Veenstra na de 3-1- zege. ,,Niet alleen als het om de stand gaat. Je merkte het ook aan de sfeer in de groep.'' De oefenmeester voerde een aan tal wijzigingen door in zijn basis opstelling. Nieuweling Jelle Klap vulde de rechtsbackpositie in. Jop Dekker verhuisde naar de linker kant, terwijl Roycel James de vaca ture in het centrum invulde. Ruben Hollemans stond 'gewoon' weer op het middenveld, waardoor Remon de Vlieger plaats moest maken. De mutaties pakten goed uit. Goes opende na iets meer dan een kwartier spelen de score. Erwin Franse ging de combinatie aan met Steve Schalkwijk. De spits gaf de bal in één keer mee aan de rappe buitenspeler. Franse omspeelde de I *C Ik liep de gaten van Erwin dicht en hij die van mij goalie en schoof de bal al vallend uit een haast onmogelijke hoek tussen twee verdedigers door het doel in. De laatste weken was de samen werking tussen de twee aanvallers niet optimaal. Veenstra koos - op deze en vorige week na - voor een 4-4-2-opstelling. ,,Wij zijn het zelfde type voetballers'', stelde Schalkwijk. ,,Ik liep de gaten van Erwin dicht en hij die van mij.'' In een 4-3-3-formatie lijken de twee elkaar beter te vinden. ,,Ik weet precies wat hij doet'', refe reerde de Walchenaar aan de sa menwerking met Franse. ,,Als hij een bal inspeelt, loopt hij altijd door.'' Ook in de 31ste minuut was het tweetal verantwoordelijk voor een treffer. Dit keer was de Kwa- dendammenaar de aangever. Franse glipte langs een aantal ver dedigers, lokte de doelman naar de eerste paal en legde de bal breed op Schalkwijk. De spits schoot simpel raak: 2-1. Tussendoor had Dongen de 1-1 t 4 gemaakt. Tom Kolkert verschalkte doelman Brian Meulmeester met een prachtig schot in de boven hoek. ,,Na de gelijkmaker zeiden jongens tegen elkaar: koppie om hoog, gewoon doorgaan'', keek Veenstra terug. ,,De laatste weken was dat anders. De mentale weer baarheid was goed.'' Na de pauze kwam Goes niet meer in de problemen. De bezoe kers toonden weinig initiatief. Na Steen profiteerde van een misstap van Hontenisse, dat tegen RIA W. een veer moest laten (1-1). De wit- hemden azen op een prijs om een terugkeer naar de derde klasse te realiseren, voeren de ranglijst in de tweede periode aan en liggen in dat streven dus in meer dan één op zicht op koers. Carlo van Grim- berghe, die als tussenpaus de ver trokken trainer Luc Audenaerdt is Vierde klasse A Met het voetbal en de gedachte erachter van Luc was niks mis opgevolgd, heeft vertrouwen in zijn selectie en putte vertrouwen uit de goede generale van zijn ploeg voor de komende confrontaties. Van Grimberghe was tot eind vo 0 Koewacht 4 Steen rig seizoen zeven jaar trainer van de altijd ambitieuze dorpsclub en zei na kort beraad met zijn vrouw op het verzoek van Steen om tijdelijk terug te keren te zijn ingegaan. ,,Ik heb het vooral voor de spelersgroep gedaan'', vertelde hij in Koewacht. De klik die er voorheen was, be taalde zich direct in het eerste duel (winst bijMeto) uit. ,,Ik voelde meteen dat het een goede beslissing was geweest. We hebben daar echt maandag 4 februari 2019 VL Ondanks de 2-0-zege bij SC Gastel - de ploeg waartegen HVV'24 half november in Hulst niet verder kwam dan een 2-2- gelijkspel - en het puntenver lies van koploper RBC, was trainer Pieter Ongena na af loop niet echt in een jubelstem ming. Jos van Belzen Oud-Gastel Vijfdeklasser Schoondijke werd gisteren op een pak ram mel getrakteerd door streek genoot Hoofdplaat. De teller stokte bij 4-1. Noureddine Zaha redde de eer namens Schoon- dijke. De twee ploegen treffen elkaar volgend seizoen in ieder geval niet meer. Schoondijke maakt de overstap naar het za terdagvoetbal. Stefan Maas Schoondijke Snelheidsduivels Len Wolters l'.V* t|jT 16. Franse 1-0 1-1 22. Kolkert 31Schalkwijk 2-1 64. Tawfik 3-1 Opstellingen Meulmeester Sprangers Klap Van Bree Tawfik Henskens James 46. Tigarti 89. Bank Van den Berg Dekker Poelmans Hollemans Kazanci De Winter Kools Nguyen Avontuur 73. De Vlieger Koenen Franse Kolkert Schalkwijk 75. M. Moukouh Kroon A. Moukouh 79. Besuyen 75. De Man -Steve Schalkwijk Scheidsrechter: F. van den Elzen Toeschouwers: 300 Na een stroeve competitiestart lijkt Steen in de vierde klasse van het zondagvoetbal precies op het juiste moment zijn draai te hebben gevonden. De ploeg boekte ten koste van Koewacht de vierde zege op rij (0-4) en gaat de komende twee weken als medekoploper krachtmetin gen met Breskens en Honte- nisse aan. Peter van Kouteren Koewacht - Carlo van Grimbergh over zijn voorganger Luc Audenaerdt 27. Van Mol 0-1 57. Verhagen 0-2 72. Van Mol 0-3 83. De Beule (strafschop) 0-4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56