helemaal Tijdelijke bushalte IJzendijke wordt compleet Robotapotheek Oostburg bediend vanuit Vlissingen ZEEUWS-VLAANDEREN 19 BESTE IDEE VAN CADZAND VOETBALCLUB WINT Wat is het beste idee van Cadzand? Met die vraag daagde de dorpsraad de inwoners uit. De winnaar kreeg 500 euro om zijn plan uit te voeren. JUBILEUMFEEST DWAILE VAN ULST In het Zwingebouw in Cad- zand-Dorp is het op vrijdag avond druk. Er hangt span ning in de lucht. Niet voor de jaarvergadering van de dorpsraad die net achter de rug is, maar voor de verkiezing 'Het be ste idee van Cadzand.' Dat is niet 'slechts' een eretitel, degene met het beste idee wint 500 euro om zijn plan daadwerkelijk uit te voe ren. Het is dé manier voor de dorps raad om te ontdekken wat er leeft, waar behoefte aan is en of de in woners het daar ook mee eens zijn: zij bepalen wie er wint. In totaal heeft de dorpsraad duizend euro bij elkaar gespaard. De num mer twee krijgt 300 euro en de derde winnaar 200 euro. Genoeg redenen voor spanning, dus. Vredesvlam Wigbert Steenbeek van de dorps raad legt nog even de spelregels uit. ,,Er mag één stem per persoon uitgebracht worden en over de uitslag valt niet te discussiëren." Hein Stufkens van de stichting Wereldvredesvlam Cadzand bijt het spits af, hij wil Cadzand op de kaart zetten als vredesdorp. ,,Het is dit jaar vijftien jaar geleden dat de vlam naar Cadzand kwam", vertelt hij. De vlam, die perma nent brandt naast de kerk, is een trekpleister voor bezoekers, legt Stufkens uit. Poëtische teksten op muren of gevels zouden een mooie toevoeging zijn. Kustschool De tweede pitch komt van de Kustschool. De school, van scho lenkoepel Escalda, is een samen voeging van de scholen in Retran- chement, Nieuwvliet, Cadzand en Zuidzande. De overgebleven scholen in Zuidzande en Cadzand nemen uiteindelijk hun intrek op de locatie van Het Tij in Cadzand. Dat moet in augustus 2019 gebeu ren, zegt schooldirecteur Kees Moelker. Juf Tiffany Hoste presenteert een met de leerlingen bedacht plan voor het schoolplein als leer- plek. Zo wordt er onder meer een weegschaal geopperd, om buiten te rekenen. Muziekvereniging Excelsior viert het 125-jarig bestaan, vertelt voorzitter Jaap Basting. De ver eniging met 65 leden heeft grootse plannen voor het jubile umjaar: onder meer een fotoboek, scholenproject en een concert op 18 mei. Wat extra centjes zouden daarbij goed van pas komen. Door weer en wind, maar we sukkelen met de aanhanger „Hebben wij het beste idee? Waarschijnlijk niet", zegt voorzit ter Ronald Vanhijfte van Voetbal vereniging Cadzand bescheiden. ,,Maar, maatschappelijk gezien draagt het ophalen van oud papier bij aan het in stand houden van ASOC." Onder die verzamelnaam vallen alle Cadzandse sportclubs. Elke derde zaterdag van de maand wordt het oud papier bij mensen thuis opgehaald. ,,Door weer en wind, maar we sukkelen met de aanhanger." Die is aan vervan ging toe en moet wel veilig zijn. ,,Maar ik wil niet op jullie gevoel spelen hoor", zegt hij met een knipoog. Uitslag Dat trekt de meeste inwoners toch over de streep, na het tellen van de stemmen sleept de voet balvereniging met 27 stemmen de eerste prijs binnen. ,,De hele kern is erbij gebaat", zegt Vanhijfte blij. De Kustschool haalt, met 26 stemmen, de tweede plaats en de Wereldvredesvlam de derde plaats. De kleine Eiff eltoren komt waarschijnlijk achter de halte Dat antwoordt wethouder Jack Werkman op vragen van CDA Sluis. De nachtapotheken in Ter- neuzen en Goes zijn per 1 februari dicht. Alleen de dienstapotheek in Vlissingen blijft open en wie niet kan reizen, krijgt medicijnen aan huis bezorgd. Om te voorkomen dat inwoners van de gemeente Sluis vanuit hun woonplaats wel heel ver moeten reizen, krijgt Oostburg een robotapotheek zo dat er 's nachts ook medicijnen 'uit de muur' gehaald kunnen worden. Alleen is dat nog niet zover, sig naleert CDA Sluis. De fractie vraagt of de sluiting van nachta potheek Terneuzen niet uitgesteld kan worden tot de robotarm klaar is. Dat kan niet, zegt wethouder Werkman. Subsidie om de apo theken open te houden, stopte per 1 januari. ,,Maar we hebben straks 24 uur per dag apotheekzorg in de gemeente Sluis." Wanneer de robotarm precies gaat werken, is nog niet bekend. maandag 4 februari 2019 VL Meeste steun voor oud papier Sophie Stockman Cadzand-dorp Ronald Vanhijfte won namens de voetbalclub 'Het beste idee van Cadzand' en kreeg een cheque ter waarde van 500 euro. fotopeter nicolai - Ronald Vanhijfte, voorzitter Voetbalvereniging Cadzand IJZENDIJKE IJzendijke heeft over een paar maanden een nieuwe bushalte. Vanaf van daag wordt de tijdelijke halte buiten het dorp getransfor meerd tot volwaardige bus halte met alles erop en eraan. Aan de komst van de halte aan de Vestingweg ging een heleboel vooraf. Die werd in het leven geroepen omdat de bus sinds de reconstructie van de N61 niet meer door het stadje reed: dat kostte te veel extra tijd. De inwoners voer den daar een jarenlange strijd tegen, maar in 2016 besloot -Duncan Willemsen, dorpsraad de provincie dat de tijdelijke halte een permanent karakter kreeg. Daar wilden de inwo ners het beste van maken. Ze droegen ideeën aan en dat re sulteert nu in een halte met een abri, een grote fiets- overkapping, vijf schuine par keervakken en een zitje. Dorpsraadvoorzitter Duncan Willemsen is blij met de uiteindelijke plannen. ,,De kleine Eiffeltoren komt waar schijnlijk achter de halte, op het grasveldje." Er wordt tot 22 februari ge werkt. De fietsoverkapping wordt op 4 maart geplaatst. Fietsers worden omgeleid via het dorp en er is een tijdelijke bushalte aan Tivoli. HULST De Raad van Elf, zes muziekkapellen, feestvierders en pinten. Het is nog geen carnaval, maar het voelde gisteren wél zo in Hulst. Bij Bally's Diner vierden De Dwaile van Ulst hun 22-jarig be staan. Het jarige dweilor kest trad zelf ook op en bestaat uit leden en oud leden van stichting AHC De Vossen. Ze begonnen als orkest bij het Leuren op carnavalsmaandag. Burgemeester Jan-Frans Mulder, oftewel spreek- stalmeester Sooike van d'n Oversprong, gaf De Dwaile daarom een pas send cadeau met een knipoog: bij elkaar ge leurd geld, verpakt in een een dweil. foto peter nicolai De robotarm die 's nachts me dicijnen gaat verstrekken bij de apotheek in Oostburg wordt in de komende weken gemon teerd en daarna getest. De ro botapotheek wordt uiteindelijk vanuit Vlissingen bediend. Sophie Stockman Sluis EERSTE PLAATS BESTE IDEE VAN CADZAND Ter waarde van: €500.00 Aangeboden door Stichting LJorpsraad CacUoi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54