'Het gaat veel verder dan alleen turnen' Cindy Perdaen slaat dubbelslag in spannende barrage SPORT 17 Het laatste woord Volleyballers Stevo zijn veel te sterk voor AVC'87. De Zeeuws-Vlamingen blijven daardoor omhoog kijken in de promotieklasse, de Tholenaren wonnen juist nog geen duel. Zuiddorpe De volleyballers van AVC'87 wachten na vijftien duels in de promotieklasse nog steeds op de eerste zege. De debutant uit Tholen ver loor voor de tweede keer dit sei zoen met 4-0 van Stevo en maakt zich met nog zeven wedstrijden in het verschiet weinig illusies. Voor Stevo liggen de kaarten anders. De Zeeuws-Vlamingen zijn, op kop loper Volley Tilburg 3 en Slie- drecht Sport na, de ploeg met de minste verliespunten. Stevo boekte de vierde zege op rij en neemt met een wedstrijd minder gespeeld de vierde plek in de promotieklasse in. Ambitie om te promoveren heeft de ploeg niet. Guido de Beule, die eigenlijk al leen trainer/coach van de vrouwen is, traint het team op woensdag. Op vrijdag wordt er zonder oefen- meester getraind. ,,We hebben geen hoge ver wachtingen, maar kijken wel steeds verder naar boven op de ranglijst'', zei Dennis de Koeijer na de winst in het Zeeuws onder onsje. ,,We hebben ons niveau niet kunnen halen, maar spelen zó los. De sfeer is goed, dat is hartstikke belangrijk. Wij gaan zo langza merhand meer richting het bier team. We zien wel hoe het loopt.'' In Zuiddorpe schudde Stevo in drie sets (25-20, 25-16, 25-14) AVC'87 met gemak van zich af. al leen in de derde set moest na een zwak begin alles uit de kast wor den gehaald. ,,Zonde dat wij die set niet wonnen'', vond Adriaan No- teboom van AVC'87. Via 1-7 en 2 11 werd het 9-17. Op de service van Kevin de Koeijer kreeg Stevo vleu gels. Het publiek ging achter de thuisploeg staan, de zaal ontplofte en geholpen door een beetje geluk kwam Stevo op 22-21 voor het eerst op voorsprong. Daniël Quist ser veerde AVC'87 nog naar 22-24. Dat bleek de laatste Thoolse stuiptrek king. Arbias Deskaj maakte op 24-24 voor de thuisploeg een rally winnend af, een netfout bij AVC'87 betekende 26-24. De Thoolse ploeg sputterde in de vierde set nog even tegen (10-9), maar daarna liep de batterij snel leeg. ,,We misten onze twee spelverdelers'', zei Adriaan Note- boom. Marvin van de Zande was in Zuiddorpe aangewezen om de lijnen uit te zetten. ,,Ik zag op mijn werk in de groepsapp dat ik spel verdeler zou zijn. Dat was alweer drie jaar geleden en ging dus een beetje roestig.'' Adriaan Noteboom: ,,We zijn met geluk gepromoveerd en trai nen een uurtje in de week. We hebben er echt alles aan gedaan, maar geen trainer kunnen vinden. We houden elkaar een beetje be zig. We doen een warming-up, slaan een balletje en spelen partij tjes. Dan weet je vooraf al dat het moeilijk wordt.'' Qua binnensporten zijn we de grootste op Schouwen- Duiveland In die laatste categorie moest daar een spannende barrage met Marit Huige aan te pas komen. Perdaen, rijdend op Gumbo Mumbo, trok aan het langste eind. Ze zette een tijd van 42.45 seconden neer, met acht strafpunten. Huige, rijdend op Gigi van de Wiel, had evenveel strafpunten, maar kwam niet aan de tijd van Perdaen. Ze finishte in 43.56. Perdaen had in de klasse M geen barrage nodig om er met de Zeeuwse titel vandoor te gaan. Sa men met It's Mumbo-Son bleef ze als enige foutloos. Sarah de Kraker werd tweede, met vier strafpunten. Huige kwam in deze klasse net te kort voor het podium. Ze moest het doen met de vierde plaats. Goud én zilver Nina de Haas, met Houdini, pakte de titel in de klasse L. De titel in de klasse Z ging naar Mandy Deurloo en Heureuse. De B-klasse had za- terdag beter de Denise van de Guchte-klasse kunnen heten. Met Aholdsina eindigde de amazone op de eerste plaats en pakte ze het goud, met Carmette E legde ze ook nog beslag op het zilver. Niet alleen de hoogste klasses le verden tijdens het Zeeuws kampi oenschap springen bij De Kroo Ruitersport mooie wedstrijden op. Ook bij de jeugd lag het niveau hoog tijdens de strijd om de Zeeuwse titels. maandag 4 februari 2019 PM Stevo-speler Kevin de Koeijer (nummer 8) met een smash, Marvin van der Zande (links) en Arjen Zandijk van AVC'87 proberen de inzet te blokkeren. foto peter nicolai Zeeuwse derby zonder spanning Peter van Kouteren Afgelopen week bereikte gymnastiek- en turnvereni ging Delta Sport uit Zierikzee een bijzondere mijlpaal. Het was namelijk de week waarin het 500ste lid werd inge schreven. Een unieke presta tie binnen het verenigingsle ven op Schouwen-Duiveland. Voorzitter Kees Verkerke is er maar wat blij mee. Bas Dingenouts Vlissingen U bent vast trots op deze mijl paal? Kees Verkerke. foto marieke MANDEMAKER Wat wordt er eigenlijk alle maal gedaan binnen de ver eniging? Supertrots! Bij mijn weten is voetbalclub MZC'11 de enige ver eniging die meer dan 500 leden heeft. Qua binnensporten zijn we echter de grootste op Schouwen-Duiveland. Daar heb ben we hard voor gewerkt met zijn allen. Ik zeg nadrukkelijk met zijn allen, want we mogen niet klagen dat we liefst acht be stuursleden, volle commissies en een boel vrijwilligers hebben. Heeft u een verklaring voor de aantrekkingskracht van de vereniging? Voor een groot deel heeft het te maken met onze fantastische accommodatie. Toen ik achttien jaar geleden begon, zaten we nog in een klein gymzaaltje. Het heeft tien jaar geduurd, maar er staat nu een allround sportcen trum. Onderdeel van het Laco Sportcentrum is de turnhal, die ons als vereniging een enorme boost heeft gegeven. Ik heb van begin af aan geroepen dat een goede accommodatie cruciaal is voor de vereniging. Ik snap niet dat de grotere Zeeuwse plaat sen geen turnhal hebben. Kijk bijvoorbeeld naar Terneuzen. Daar hebben ze echt een kans gemist bij de realisatie van sportcentrum Vliegende Vaart. -Kees Verkerke Het gaat veel verder dan alleen turnen. Van de 500 leden zijn er zo'n 100 bezig met wedstrijdtur- nen. De andere leden zijn in al lerlei disciplines actief. We heb ben een grote groep die alleen recreatief aan gymnastiek doet. De laatste jaren zijn er ook nieuwe gymnastiekvormen bijge komen, die we aanbieden. Kijk bijvoorbeeld naar het free run nen, dat is de afgelopen jaren enorm populair geworden. Ook het kind-ouder gymnastiek wordt veel gedaan. Komen jullie leden alleen van Schouwen-Duiveland? Het grootste deel wel. Daar naast komen er ook best veel leden uit Goeree, dat is een ta melijk blinde vlek op de turn- kaart. Maar we hebben ook aan was uit pakweg Goes. Omdat we zo zijn gegroeid, konden we ook investeren in onze begeleiding en het strikken van goede trai ners, ook van buiten Zeeland. Dat is toch interessant voor veel jeugdige talenten. Gaan we veel Nederlands kampioenen onder jullie leden zien de komende jaren? Momenteel hebben we er al één in ons midden met Marika Pad mos. Het zou zomaar kunnen dat er nog meer titels volgen de ko mende jaren. Onze A-selectie turnt op landelijk niveau. We geven ons talent ook alle kansen en ondersteunen ze op de best mogelijke manieren om zo ver mogelijk te komen. De groei draagt daar natuurlijk aan bij. Cindy Perdaen was zaterdag de grote winnares tijdens het Zeeuws kampioenschap sprin gen. De amazone pakte in de klasse M én de klasse ZZ de provinciale titel. Daniel Vervelde Nieuw- en Sint Joosland Cindy Perdaen en Gumbo Mumbo. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45