Anrooij bieden perspectief Recordploeg Swift toont scoringsdrift De Bruijn schittert tijdens stunt Dallinga Delta Sport/EOC boekt broodnodige overwinning 15 Willeboordse verrast, Harmes heeft het zwaar MANNENWEDSTRIJD I iïvu 111 W"1,1"1",, ,l1"11,1,11 zelf ook nog.Ik werk vijf dagen in de week en heb het hardlopen no dig om mijn hoofd leeg te maken. Vier maanden niets doen in Zee land, waar ik eigenlijk alleen maar loop, zag ik echt niet zitten." De voormalige Roemeense be sloot de kleding bij de Middel burgse sponsor in te leveren. Ze keert er ook niet meer terug, is haar verwachting. In plaats van wegblij ven uit de Zeeuwse wedstrijden koos ze ervoor om door de zure ap pel heen te bijten. Ze liep waar ze wilde en wist dat ze ook nog een keer in de media haar verhaal zou Ik heb mijn verhaal gedaan, ben terug op de baan; kan me weer richten op hardlopen moeten doen. Dat was dan gisteren, na een prima optreden in Cadzand-Bad. ,,Nu wil ik weer door. Ik heb mijn verhaal gedaan, ik ben weer terug op de baan; ik kan me weer hele- maal richten op het hardlopen. Bij de marathon van Zeeuws-Vlaande- ren wil ik in april proberen onder de drie uur te lopen." Aan de Zeeuws-Vlaamse Noord zeekust liep ze gisteren lang aan kop, samen met de Belgische Gwendolyn de Deyne. Na achttien kilometer moest ze de Belgische, die vorig jaar ook al won, laten gaan. ,,Dat was niet zo moeilijk te accep teren, zij is gewoon beter dan ik." Uiteindelijk finishten ze in respec tievelijk 1.24.54 en 1.25.21 uur. Moni que Verschuure legde beslag op de derde plaats. had iedereen het op dat punt moei lijk. Van Dijke sloot met het WK zijn veldrittenseizoen af. Hij gaat zich nu voorbereiden op het mountain- biken. De volgende winter is hij er weer bij. Wat hij de afgelopen tijd al kon neerzetten, smaakt immers naar meer. Hij kan nog vier jaar mee in deze categorie. Van Anrooij Shirin van Anrooij deed het net zo goed: zij debuteerde gisterochtend met een zestiende plaats op het WK veldrijden voor beloften. In Bogense waren de verschillen constant klein; uiteindelijk had de renster uit Kapelle maar 62 seconden achterstand op de winnares. Dat was land genote Inge van der Heij den. Van Anrooij is pas zestien. Al haar peilen zijn gericht op het WK van 2020, want dan is er voor het eerst een juniorencategorie. Nu reed ze nog als groot talent mee tussen de beloftes de rensters on der 23 jaar. Er werd in Denemarken geen apart klassement opgemaakt voor juniores, maar ze was de 11 nummer vier bij de vrouwen met een juniorenleeftijd. Dat geeft vertrouwen voor ■k volgende winter. E? De Zeeuwse reed na an derhalve ronde mee in de kopgroep, maar viel weg na een val en een lekke band. Na een fiets- wissel in de materiaalpost knokte ze zich van plek 30 naar plek 16. Swift schrapte het oude Zeeuwse doelpuntenrecord (38 treffers op naam van zowel TOP als Swift) uit de boeken. De Middelburgers wa ren voor rust (21-14) al zo goed op dreef dat coach Dennis Plantinga kon volstaan met het voorhouden van de worst. Na het definitief afschudden van Futura werd het halen van de veertig treffers een wedstrijd in de wedstrijd. ,,Het dak ging er af bij de veertigste'', zei Plantinga glunderend. Achter Fiks en Oranje Wit blijft Swift meedoen in de titelrace in de overgangs klasse D. Hoofdklasser TOP Arnemuiden kroop zaterdag door het oog van de naald. Op papier was hekken sluiter SDO een lekkere tegen stander voor de Walcherse korf ballers om de wrange nasmaak van het verlies tegen DSC weg te i TOP Arnemuiden had het zaterdag lastig tegen hekkensluiter SDO spoelen. In de praktijk was het echter alles behalve een makkie. Met een treffer in de slotseconden voorkwam Anita de Ridder een nieuwe sof voor de Arnemuidse hoofdklasser: 17-18. TOP is de nummer vijf in de hoofdklasse A. De ploeg maakt nog wel altijd kans op een plaats in de play-offs. ZIERIKZEE De handballers van Delta Sport/EOC boekten gisteren een uitermate belang rijke 28-24-zege op Apollo, met het oog op lijfsbehoud in de tweede divisie. In de wetenschap dat mede degradatiekandidaat He lius gewonnen had van Hellas 3, stond er voor Delta Sport/EOC veel op het spel. „Als we vandaag hadden verlo ren, zou handhaving een zeer lastig verhaal zijn gewor den'', besefte trainer John Jan sen. De vechtlust die werd ge toond en de goede wedstrijd die zijn spelers speelden, ver rasten Jansen aangenaam. ,,We zitten weer wat ruimer in de mogelijkheden en dat scheelt aanzienlijk.'' Hoewel de ruime voor sprong van 17-10 bij de rust door diverse slordigheden af nam in de tweede helft, kwam de broodnodige overwinning niet echt meer in gevaar. De uiteindelijke 28-24- zege betekende dat Delta Sport/EOC de aansluiting met de concurrentie behoudt. De handballers van Orion/GSC gingen een niveau lager hard onderuit in de hoofdklasse: 31-22 tegen Her cules 2. De vrouwen van HC Zeeland wonnen in de tweede klasse met 26-15 van Heerle 2. Novitas versloeg in de derde klasse Elshout: 15-29. Vooraf leken de Zeeuwen weinig kans te maken op een overwin ning. Voor de pauze verloor Steven van Acker weliswaar van Peter de Backer met 40-28, maar trok Jean Paul de Bruijn de stand weer gelijk met een 20-40-over- winning in slechts 18 beurten (2.222) op Dave Christiani. ,,Na de dip tijdens en rond het NK drie- banden ben ik weer beter gaan spelen. Eerst in de Duitse en Franse competitie, maar nu ook in Nederland. Nu proberen de vorm vast te houden.'' Na de pauze werd de verrassing compleet. Niet door de winst van Frédéric Caudron, die de laatste tijd toch al in een blakende vorm verkeerd. Hij wilde niet onder doen voor De Bruijn en deed dat ook amper. Te gen eeuwige rivaal Eddy Mercks won hij in 19 beurten met 40-33. Maar Berry Dallinga zorgde voor de echte vreugde bij zijn teamge noten en zichzelf. Met een nipte 38-40-overwinning zorgde hij er voor dat de punten mee naar Sluiskil gingen. maandag 4 februari 2019 PM geen straf meer Floris Willeboordse is weer terug aan het front. In de Midwinter Halve marathon van Cadzand-Bad werd de Middelburger tweede, een kleine minuut achter de Belg Tom Vanslam- brouck. Met zijn optreden was de Walchenaar meer dan tevreden. ,,Dit is een mooi resultaat, na een periode met een bles sure", zei hij. ,,Ik was vorig jaar helemaal bezig met de Kustmarathon. Ik wilde een keer in de top tien eindigen. Maar een paar weken van tevoren zat het helemaal fout, mijn lies zat helemaal vast. We hebben nog wel alles geprobeerd om fit te raken, maar dat ging niet. Ik was over- traind." De Kustmarathon van vier maanden geleden sloeg Willeboordse dus over. Daarna werkte hij aan zijn herstel. Tijdens de Tankloop van 31 de cember, ook een halve marathon, liet hij zich weer zien. Hij won. ,,Maar daar was een beetje weinig tegen stand." Vandaar dat hij zijn optreden in Cad- zand-Bad hoger aan- Erwin Harmes ging op het strand nog aan kop. Hij werd uiteindelijk derde. Links winnaar Tom Vanslambrouck. foto peter nicolai sloeg. Willeboordse lag lange tijd op grote afstand derde. Tom Vanslam brouck en Erwin Har mes, wiens brandwon den op zijn linkervoet zo goed als hersteld zijn, liepen in de eerste tien kilometer samen op kop. Bij de Belg ging dat soe- pel, de Walchenaar hijgde als een huilende zeehond. Uiteindelijk moest Harmes hem laten gaan en vervolgens ging Willeboordse ook nog over hem heen. ,,Het was pittig. Ik zit nog vol in mijn opbouw", zei Harmes nadat hij als nummer drie over de fi- nish was gekomen. ,,Ik loop nog niet zo veel ki lometers als ik zonder die blessure had gedaan. Nu zit ik op 80 kilometer per week, normaal zou ik rond deze tijd op 140 ki lometer hebben gezeten. Maar de wonden zijn dicht en ik kan weer pijnvrij lopen." - Monica Sanderse Met maar liefst 41 doelpunten deed Swift haar naam als meest scorende ploeg uit de overgangsklasse D eer aan. Hekkensluiter Futura onder ging dat de Middelburgers een nieuw Zeeuws doelpuntenre- cord vestigden: 41-24. Doordat ook de nummers één (Fiks) en twee (Oranje Wit) wonnen, blijft Swift derde. Jaap Jan Ritsema Vlissingen Met een 6-2-overwinning op bezoek bij L&B Ledermode zorgde de driebanders van Dal- linga.com voor een aangename verrassing in de eredivisie. Joop van den Oudenhoven Hoeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43