WK-resultaten Van Dijke en Van 14 MIDWINTER HALVE MARATHON CADZAND-BAD De nummer twee van de Midwinter Halve marathon van Cadzand ging door een moeilijke periode heen. Nu kijkt de Vlissingse atlete weer vooruit. DZK neemt revanche op hekkensluiter De waterpoloërs van DZK wonnen ook hun derde com petitiewedstrijd in 2019. Hek kensluiter Oceanus werd met 5-9 aan de kant gezet. De Zeeuwse ploeg wist dat het hekkensluiter Oceanus niet mocht onderschatten. In eigen huis eindigde de eer dere ontmoeting in een ge lijkspel. Zo ver kwam het deze keer niet. Het vrouwenteam van DZK won met dezelfde cijfers als vorige week: 3-4. Nu was nummer drie De Dokkelaers het slachtoffer van de Vlis- singse vrouwen. Joziasse en De Looze prolongeren hun titel Giorgio Joziasse uit Middel burg heeft zaterdagavond zijn Zeeuwse schaatstitel op de langebaan geprolongeerd. Hij hield Marc de Vrieze uit Kerkwerve en Bennie Kriek- aard uit Krabbendijke achter zich. Bij de vrouwen veroverde Nicky de Looze uit Renesse voor het derde jaar op rij de titel. Conny de Vrieze uit Burgh-Haamstede werd tweede. De wedstrijd in Breda, waarin veertig rijders meededen, ging traditiege trouw over twee afstanden: de 500 en 1500 meter. Dat is de prijs die je betaalt wanneer je tot de grens wilt gaan Van den Broeke in top tien in Apeldoorn Tim van den Broeke is giste ren tijdens de Acht van Apel doorn knap achtste gewor den. De Vlissingse atleet fi nishte in een internationaal deelnemersveld in 23.49 mi nuten. Plaatsgenoot Tim Pleijte kwam als zestiende over de meet in 24.10. Voor beide hardlopers was deze wedstrijd de laatste voorbereiding op de 10 kilo meter in Schoorl. Dit is een officieel Nederlands kampi oenschap. PWG onderuit in Schiedam TTCM haalt meteen uit Morete pakt titel in het slot onica Sanderse is van het strafbankje af. Twee maanden mocht de Vlis- singse hardloopster zich niet laten zien op de baan van Dynamica, zo vertelde ze gisteren in Cadzand-Bad, waar ze tweede was geworden in de Midwinter Halve marathon. Pas afgelopen week voelde ze zich weer welkom. ,,Ik ben blij dat ik weer mee kon trainen. Ik had het echt gemist." Sanderse kwam begin december in opspraak. Na de Den Inkelcross in Kruiningen, waarbij ze geklopt werd door Monique Verschuure, schold ze voor de camera's van zo wel deze krant als Omroep Zeeland de winnares de huid vol. Een week eerder, in Nisse, was ze ook al zeer verongelijkt geweest over een tweede plaats. Nadien viel heel de Zeeuwse atletiekwereld over haar heen; ze moest diep door het stof. Van Dynamica kreeg ze geen straf, maar trainster Anjolie Engels achtte het beter dat Monica San- derse even rust zocht en in de ano nimiteit ging lopen. Daarom even geen baantrainingen. ,,Dat was al een fikse straf voor mij", zei de Vlissingse. ,,Die baantrainingen hebben een grote toegevoegde waarde voor mij. Maar ik snapte Anjolie wel. Ik neem haar niets kwalijk." Waar Sanderse minder begrip voor had, was de reactie van Koole Sport, haar kledingsponsor. ,,Daar zeiden ze tegen me: we willen dat je tot half april niet in Zeeland loopt met onze kleding, want dat levert alleen maar slechte publici teit op. Tja, maar je kunt dit en dat tegen me zeggen, maar ik ben er Bij de renners onder 23 jaar is Van Dijke één van de jongsten. Toch redt hij zich aardig. Tijdens twee van zijn vier wedstrijdbeker wedstrijden eindigde hij al bij de beste vijftien en in Denemarken trok hij die lijn door. Hij haalde de ene na de andere in en boekte in acht rondes liefst 32 plekken winst. Hij finishte als derde Ne derlander, op iets meer dan twee minuten van de Britse winnaar Thomas Pidcock. Het parkoers in het Deense ha venstadje was fraai, maar niet zo uitdagend. Het lastigste stukje was een talud van een dijk, dat schuin overgestoken moest worden. Het gras was com pleet weggereden en in de modder hadden de veld rijders weinig grip. Van Dijke gleed een keer stevig onderuit; terwijl hij van de hel ling rolde, probeerde hij zijn fiets nog krampachtig vast te houden. Maar net als de Noord-Bevelander maandag 4 februari 2019 PM WATERPOLO SCHAATSEN - Ronnie Overgaauw Atleet uit Zoutelande was een half jaar geblesseerd, maar schreef zaterdag de Ramme- kesloop op zijn naam ATLETIEK DAMMEN De dammers van PWG 's-Gravenpol- der verloren zater dag met 11-9 van Van Stigt Thans 3. Toch blijft het Zeeuwse damtien- tal nog steeds uit zicht houden op een plaats in de nacompetitie om promotie naar de hoofdklasse, het hoogste niveau. Een zege in de slotronde op 16 fe bruari tegen Haar lemse Damclub is dan nodig. TAFELTENNIS De tafeltennissers Sören de Witte (foto), Jonathan Claus en Emiel de Rijke namen met TTC Middelburg geen halve maat regelen bij de start van de derde divi sie. Het werd 10-0 tegen DOV. SCHAKEN Luna Morote van schaakvereniging S. Landau heeft het Zeeuws kampi oenschap schaken voor de jeugd op haar naam ge schreven. Met 3,5 punt bleef ze Vin cent Tiggelman en Frodo van Doren een vol punt voor. Pas in de slot- ronde viel de be slissing. Morote rekende af met Jari Groen en pakte het kampi oenschap. Sanderse heeft Roeland van Vliet Cadzand-Bad Op een spekglad parkoers in het Deense Bogense leverde Tim van Dijke (18) zaterdag een hu zarenstukje. De veldrijder uit Colijnsplaat begon op één van de achterste startrijen bij het beloften-WK, omdat hij relatief weinig UCI-punten heeft. Bijna 50 minuten later finishte hij op plek 17. Een resultaat waar hij tevreden mee was. Voor nu. Roeland van Vliet Bogense BASKETBAL Thijs Beumer scoort namens BC Vlissingen tegen Blauw Wit. Zijn ploeg verloor met 93-97 en is nu hekkensluiter in de eerste divisie. De vrouwen verloren in de tweede divisie van Kimbria (65-62) en staan nu vierde. foto theo theune Monica Sanderse, die gisteren tweede werd, is blij dat ze weer kan trainen op de baan. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42