De Meeuwen zal ook buitenshuis punten moeten pakken 13 Roy Mulder zorgt in de slotfase voor de 1-1 van Kloetinge tegen Brielle Eerste klasse B Marcel Lourens was op zijn hoede voor tegenstander Brielle. Volgens de oefenmeester behoort de tegen stander van zaterdag tot de beste ploegen uit de competitie en dus had hij besloten om zijn ploeg be houdender te laten spelen dan nor maal. Alles verliep eigenlijk volgens het scenario dat hij had bedacht. „Vandaag zakten we wat verder in, zodat we met Ramon Janson en Xander van der Poel konden profi teren van de ruimte die zou ont staan. Als je niet achter komt tegen Brielle, geven ze op het einde van de wedstrijd vaak ruimte weg.'' Die achterstand kwam er echter wel. Na ruim een uur zorgde Mi chael van Dommelen voor de 0-1, door een voorzet van rechts achter doelman Mitchell Braafhart te kop pen. Een achterstand voorkomen was dus niet gelukt, maar de ruimte waar Lourens vooraf op hoopte, was er wel degelijk. In de eerste helft kwamen Janson en Van der Poel geregeld in beeld, maar veel te vaak was de steekpass te hard waar door het echte gevaar uitbleef. De eerste helft kende nauwelijks opwindende momenten voor beide doelen en dus was de brilstand waarmee de kleedkamers werd op gezocht een logische. Het duurde tot de 52ste minuut voordat het eer ste schot van Kloetinge op doel ge noteerd kon worden. ,,Op het mo ment dat we beter in de wedstrijd kwamen, kom je achter. Daarna pakten we het goed op'', zei Lou- rens. De thuisploeg ging op zoek naar de gelijkmaker en aan de hand van invaller Luuk van Vossen werd de ploeg ook daadwerkelijk gevaarlijk. Eerst was de jonge aanvaller zelf dicht bij de gelijkmaker, een mi nuut later was het wel raak. Een prachtige actie van Van Vossen werd gevolgd door een even zo goede voorzet, Mulder liet met een prima kopbal de doelman kansloos (1-1) en gaf zo het startsein voor een slotoffensief van zijn ploeg. Dat of fensief zorgde voor de nodige kan sen. Janson en Maarten van Vooren doken op voor de doelman, maar verzuimden om drie grote kansen te benutten. Lourens kon achteraf wel leven met het gelijkspel. ,,Over de hele wedstrijd bezien is het een terechte uitslag, maar gezien de kansen op het einde, had je hem ook stiekem kunnen winnen.' Onmogelijk Vooraf was één ding duidelijk: goed voetbal op dit veld was onmogelijk. Doelman Braafhart, die werd uitge roepen tot 'Man of the match', wist dat dit tegen Brielle geen nadeel hoefde te zijn voor Kloetinge. ,,Brielle is een voetballende ploeg en speelt niet graag op zo'n veld, daar hebben we uiteindelijk niet genoeg van geprofiteerd.'' De thuisploeg hoopte dus zijn voordeel te doen met de omstan digheden, maar bij de 0-1 hielp het veld allesbehalve mee. ,,Ik dook naar de hoek, maar de bal viel ge- Ik dook naar de hoek, maar de bal viel gewoon dood in de modder woon dood in de modder en ging erin. Het zag er vast knullig uit.'' De thuisploeg speelde vooral de lange bal en hoopte via Can Özgan op de tweede bal te kunnen spelen, vol gens de doelman een bewuste keuze. ,,Je tekent je eigen doodvon nis als je op dit veld risico neemt in de opbouw, dus dat hebben we be wust niet gedaan.'' Braafhart was niet helemaal te vreden met het punt, in tegenstel ling tot Lourens, die niet te ver vooruit wil kijken. ,,We hadden vandaag gezien de andere resulta ten heel goede zaken kunnen doen, maar we staan er nog steeds prima bij. We verliezen niet, dat is een goed teken.'' Koploper Rijsoord verloor wel, waardoor Kloetinge nu met slechts drie punten achterstand op de derde plaats staat. Op een prima veld en zonder al te veel wind was in de eerste helft de bal voor de bezoekers, maar waren de kansen voor de thuisploeg. Die kansen leverden in het eerste be- Eerste klasse B drijf nog geen doelpunten op, vlak na rust was het wel raak. Dek pro fiteerde van een foutje achterin bij BVCB, bleef ijzig kalm, omspeelde de doelman en tekende voor de enige treffer van de wedstrijd. Aanvoerder Vincenzo Lorello was na afloop zeer te spreken over de prestatie van zijn ploeg. ,,Het was niet onze beste wedstrijd, maar we hebben hem over de streep getrokken. Als team hebben we het goed gedaan.'' In de tweede helft drongen de bezoekers nog wel aan, maar tot grote kansen leidde dat niet. Lo- rello was na afloop niet verrast dat De Meeuwen de drie punten op nieuw in eigen huis wist te hou den. ,,Thuis kunnen we meer brengen, hier is eigenlijk nog nie mand beter geweest dan wij.'' Dat De Meeuwen een ploeg is die op eigen veld lastig te verslaan is, was gezien de speelwijze ook bekend bij BVCB. ,,Zij zakten in en loerden op de counter. Dat ze zich aanpassen aan ons, dat is een com pliment.'' Vooral in eigen huis probeert de ploeg veel druk naar voren te zetten en voelt het zich sterk, maar de aanvoerder is zich ervan bewust dat alleen thuisover winningen niet voldoende zijn om handhaving te bewerkstelligen. ,,We willen graag onderin weg, dan zullen we ook buitenshuis punten moeten gaan pakken.'' Aan vertrouwen ontbreekt het in ieder geval niet in Zoutelande. ,,Ik verwacht dat we ongeveer 27 punten nodig hebben om erin te blijven, ik weet zeker dat ons dat gaat lukken. Dat zou een fantasti sche prestatie zijn.'' IS maandag 4 februari 2019 PM Stiekeme zege zat er wel in Kloetinge Brielle 66. M. van Dommelen 0-1 79. Mulder 1-1 Na negentig minuten knokken en ploeteren moest Kloetinge zaterdagmiddag op eigen veld genoegen nemen met een punt. Het haast onbespeelbare veld zorgde voor slecht voetbal, Roy Mulder tekende tien minuten voor tijd voor de 1-1 en voor kwam daarmee een nederlaag tegen Brielle. Daniel Wissel Kloetinge - Mitchell Braafhart De Meeuwen heeft op eigen veld uitstekende zaken gedaan in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Daan Eiken hout versloeg door een treffer van Robin Dek BVCB met 1-0 en sluit door de vierde zege aan bij de ploegen in de middenmoot. Het verschil met het linkerrijtje is slechts twee punten. Daniel Wissel Zoutelande 1 De Meeuwen 0 BVCB 59. Dek 1-0 Robin Dek was zaterdag de matchwinnaar in Zoutelande. FOTO RUBEN OREEL aHUlHMW" Kort voor tijd kreeg Ramon Janson alleen voor de keeper dé kans om de wedstrijd te beslissen, maar hij miste. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41