kan eindelijk belangrijk zijn Van Holland bezorgt Cadzand eerste zege Stavenisse heeft dankzij de jeugd weer toekomst Vreselijke middag Zeelandia Middelburg 11 fcj ruim een uur spelen zorgde Sherief Tawfik met een kopbal voor de be vrijdende 3-1. ,,We hebben heel weinig weggegeven en bijna heel de wedstrijd gecontroleerd'', analy seerde de oefenmeester. Veenstra was blij dat zijn spelers initiatief toonden. Hij gaf Schalk wijk een compliment. De voorhoe- despeler was de afgelopen weken vaak onzichtbaar. Gisteren zette hij druk, blokte hij ballen en was hij vaak in beweging. ,,Steve moet doen waar hij goed in is. Hij is ont zettend snel en sterk. Erwin en hij zijn soms te passief.'' De spits beaamde de woorden van zijn trainer. ,,Als je in de punt van de aanval staat, moet je veel ar beid leveren'', wist Schalkwijk. ,,Toen ik beelden van mezelf terug zag, dacht ik: wat doe ik nu? Soms val ik in slaap. Dat moet eruit. Ik moet af en toe wakker geschud worden. Ik doe m'n best om het te verbeteren. Ik weet dat als ik alert ben, er van alles kan gebeuren.'' Toen kwam het geloof terug. We kwamen zelfs met 4-2 voor, maar na de wedstrijd heb je een puntje en schiet je er niet veel mee op. Ba len.'' Dat hij begin februari op slechts twee doelpunten zou staan, had hij voor dit seizoen niet verwacht. Ars- lanlar scoorde bij Bevelanders aan de lopende band en dwong zo een stap hogerop af. Vol goede moed begon hij aan zijn nieuwe avontuur. Trainer Romeo van Aerde ge bruikte hem in de eerste seizoen shelft echter vooral als invaller. ,,Dat was wel lastig'', bekent Ars- lanlar. ,,Ik was het niet gewend. Als wissel beleef je alles anders.'' De moed zakte hem in de schoe nen. ,,Ik raakte minder gemotiveerd om te trainen en zegde makkelijker af.'' Toen hij voor de zoveelste keer een training liet schieten, belde trainer Romeo van Aerde hem een dag later op. ,,We hebben dik een uur aan de telefoon gehangen'', ver telt Arslanlar. ,,Mijn punt was vooral: als het goed gaat moet je je mond houden, maar toen stonden we ook al onderin. Het is niet zo dat we de ene na de andere goal maak ten. Dan kun je minder geduld op brengen en denk je: gun mij ook eens een kans. Ik moet het gewoon niet hebben van invalbeurten. Dan moet je maar hopen dat dat balletje een keer goed valt.'' Na het telefoongesprek ging de knop om bij de inwoner van 's-Gra- venpolder. Twee duels voor de win terstop kreeg Arslanlar zijn kans in de basis, tegen Terneuzense Boys. ,,Toen pakten we gelijk een puntje tegen de koploper, haha.'' Sindsdien is Arslanlar een vaste waarde bij het kwakkelende Nieuwdorp. ,,Daar ben ik erg blij mee'', benadrukt de aanvaller. Hij wil nu doorpakken. „Belangrijk zijn voor het team en goals maken. Ik moet de tien wel kunnen aantik ken.'' Nieuwdorp heeft goals nodig. De gradatie ligt immers op de loer. ,,Ik verwacht dat het goed gaat komen'', besluit Arslanlar hoopvol. Matchwinnaar werd Sebastiaan van Holland. De 19-jarige mid denvelder van Cadzand zorgde voor een enorme opsteker door voor de enige treffer te zorgen. ,,We kregen een hoekschop en die werd strak voorgebracht door Jordy Martlé. Ik stond vogelvrij bij de eerste paal en kon de bal simpel binnen koppen'', aldus Van Hol land. ,,Het voelt heel fijn om een keer te winnen. Het zat er ook aan te komen, want we beginnen steeds beter te voetballen. Voor de winterstop pakten we een punt tegen Hoedekenskerke/Kwaden- damme en nu gelukkig een keer drie punten. Het zat tot nu toe niet altijd mee, want we hebben een paar keer ongelukkig verloren.'' De jeugd heeft de toekomst en dat is zeker zo bij Cadzand. ,,De ge middelde leeftijd is denk ik een jaar of twintig. Er zijn weer een In de dertiende wedstrijd van het seizoen is het raak voor Cadzand paar goede jeugdspelers bij de eer ste selectie gekomen en daar zijn we niet slechter van geworden. Vorig seizoen speelden we in de andere vierde klasse, maar in deze klasse word je een betere voetbal ler. Voor de ontwikkeling van Cadzand is dat goed. Nu moeten we zo blijven voetballen. Wij wil len in geen geval laatste worden'', vertelde Van Holland. OUD-VOSSEMEER Stave- nisse kent tot nu toe een moei zaam seizoen. De formatie van Jaap Knop scoort moeilijk en daardoor werd er tot nu toe nog niet veel gewonnen. Za terdag, in de derby tegen streekgenoot Vosmeer, werd er wel zes keer gescoord en won Stavenisse met 4-6. Dat het moeizaam gaat heeft een aanwijsbare reden, want de jeugd krijgt de kans van Knop. Ik ben dit seizoen begonnen met het inpassen van jonge spelers. Vorig jaar kreeg Arjen de Heer al de kans en maakte hij al enkele doelpunten. Nu krijgen ook Daan de Jonge, Thymo de Ruiter en Colin Grijs de kans om te laten zien wat ze kunnen. Daardoor krij- gen wij een bredere selectie en daar zullen we in de toekomst alleen maar van profiteren'', aldus Knop. De oefenmeester van Stave- nisse is ook volgend seizoen nog trainer van het vlaggen schip. ,,Ik heb het naar mijn zin. De trainingsopkomst is goed, de sfeer in de groep is uitstekend. Misschien wel het belangrijkste is dat ik een stij gende lijn zie in mijn selectie. Ik heb er vertrouwen in dat wij veel hoger kunnen eindigen dan dat wij nu staan. Van de vele gelijke spelen hadden we er minstens drie moeten win nen. Met de jeugd zit het goed in Stavenisse, dus het kan al leen maar beter'', aldus Knop na de Thoolse derby. De bezoekers begonnen slap aan het duel. Al na twee minuten moest goalie Matthew Lentink vissen (1-0). Twee minuten later verdubbelde Uno Animo, dat voorlaatste staat, de marge (2-0). In de vijftiende minuut werd het zelfs 3-0. Nog voor de rust deed Zeelan- dia Middelburg iets terug via clubtopscorer Niels Luteijn: 3-1. Hij rondde af met het hoofd na prima voorbereidend werk van Pepijn Struijk. De paal stond ver volgens een tweede Zeeuwse goal in de weg. Halverwege stond het daardoor 3-1. Zeelandia Middelburg kwam pas in de 86ste minuut terug tot 3-2. Luteijn kopte een corner van invaller Collin van den Berg tegen de touwen. Daarna moest mid denvelder Samet Dogan nog in rukken met rood. Al met al was het een dramatische middag voor Zeelandia Middelburg, dat nog steeds op de vijfde plek staat. maandag 4 februari 2019 PM weer van waarde Steve Schalkwijk (midden) en Erwin Franse (links) azen op de bal na een voorzet vanaf de linkerkant. De twee aanvallers waren beiden trefzeker in het duel met Dongen. foto johan van der heijden Kijk op de site bij pzc/amateurvoetbal naar een samenvatting van Nieuwdorp-SSV'65 (4-4). Twaalf wedstrijden lang werd er niet gewonnen door Cad zand. Voor de winterstop pakte de vierdeklasser wel het eerste punt en afgelopen zaterdag kon de Zeeuws-Vlaamse ploeg dan eindelijk de eerste drie punten bijschrijven. In Nieuw en Sint Joosland werd met 0-1 van Nieuwland gewonnen. Robin Hamelink Nieuw- en Sint Joosland Zondag-tweedeklasser Zee- landia Middelburg moest giste ren de eerste nederlaag van 2019 slikken. De ploeg van trai ner Salim Ben Sellam ging nipt onderuit tegen laagvlieger Uno Animo: 3-2. Stefan Maas Loon op Zand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39