Pattenier geniet van talenten om zich heen Smalle spelersgroep breekt Smerdiek op Arslanlar Luctor Heinkenszand veegt ook Vlissingen van de mat 10 DERDE DIVISIE WELKOME ZEGE Na vier nederlagen op rij weet Goes weer eens een zege te boeken. Op eigen veld wordt Dongen met 3-1 verslagen, mede dankzij de inbreng van Erwin Franse en Steve Schalkwijk. ié a De routinier had in de zege op Yerseke (2-6) weer een belangrijk aandeel, door twee treffers voor zijn rekening te nemen. ,,Ik geniet elke wedstrijd'', vertelde Pattenier na afloop. De veruit oudste speler in de selectie is nog altijd van waarde. Elke week prijkt zijn naam weer op het wedstrijdfor mulier. In de voorhoede wordt hij geflankeerd door de jongelingen Maarten Hazelaar en Sjoerd Ver hulst. Ook de backs van Oostka pelle zijn piepjong. ,,Ik geniet met al die jonge mensen om me heen'', zei Pattenier. ,,Ze kunnen fantas tisch voetballen. Daarom is het voor mij ook makkelijker om nog steeds van waarde te zijn.'' Patte- nier staat begin februari op negen competitietreffers. Van pijntjes heeft de linkspoot geen last. ,,Even afkloppen natuurlijk.'' Het gaat Pattenier en Oostkapelle voor de wind. De 35-jarige spits is een clu bicoon en voert met de geel-blau- wen de ranglijst aan. ,,We hebben vertrouwen en een talentvolle groep'', aldus Pattenier. Pattenier vindt de doorstroming van talent mooi om te zien. Hoelang wil hij eigenlijk nog doorgaan? ,,Dat vra gen veel mensen'', zei Pattenier. ,,Het is een lastige beslissing. Ik ga dat ook pas aan het einde van dit seizoen bepalen.'' Zijn gezin weegt ook mee. ,,Er is een derde op komst.'' Maar zolang het kan, wil Arjen Pattenier actief blijven. ,,Ik vind het nog hartstikke leuk.'' HEINKENSZAND Zaterdag derdeklasser Luctor Heinkens- zand imponeerde zaterdag met een 8-0-zege op Vlissin gen. Twee weken eerder werd Bevelanders al met 0-6 van de mat geveegd. De laatste neder laag dateert alweer van okto ber 2018. Luctor Heinkenszand hijgt koploper Walcheren in de nek. De strijd is losgebarsten. Het mooiste compliment kwam nota bene van de concurrent. Walcheren-trainer Kevin Hol lander zei zaterdagmiddag na de benauwde zege op FC Dau- wendaele het volgende: ,,Ik heb het idee dat de trein van Luctor Heinkenszand aardig op stoom is. Ze zijn in de com petitie op dreef. Dan is het zaak ervoor te zorgen dat zij niet kunnen profiteren van een foutje van ons.'' De promovendus laat zien ook een klasse hoger een (hoofd)rol te kunnen spelen. Twijfelde oefenmeester Serge Beulens daar voor dit seizoen aan? ,,Eerlijk is eerlijk: je hoopt het wel, denkt dat het kan, maar moet het eerst nog even waarmaken'', reageerde hij. Het verschil met Walcheren bedraagt één punt, al heeft de koploper een wedstrijd min der gespeeld. „Walcheren heeft de beste papieren, dat is makkelijk'', aldus Beulens. Op zaterdag 9 maart staan de ploe gen tegenover elkaar in Vlis- singen. ,,Dat zal een hele be langrijke wedstrijd worden'', weet Beulens. ,,Maar de weg is lang. Het is nog geen mei.'' Smerdiek-coach Bram Kot pro beerde te berusten in de neder laag. ,,Het was eenrichtingsver keer. We hadden gewoon te wei nig jongens die dit niveau aan kunnen.'' Blessures, schorsingen en vakanties hadden de selectie van Kot zwaar uitgehold. Noodge dwongen trok zelfs de 40-jarige veldspeler Erik van Haaften de keepershandschoenen aan. Al in de vierde minuut moest hij de eerste treffer incasseren (1-0). Met die vroege openingstreffer viel het tactische plan van Kot in duigen. ,,Je probeert een strijdplan te ont wikkelen, om zo lang mogelijk de nul vast te houden.'' Halverwege stond het 4-0, na rust kwamen daar nog vier doelpunten bij. Kot hoopt bij de komende wedstrijd tegen Dubbeldam weer een be roep te doen op Marco Wagner en Tobi Priem. Mogelijk sluit ook An dreas Vroegop, in betere tijden topschutter van de club, na een lange blessure weer aan. Goes Het was even geleden dat er muziek schalde uit de boxen in de kleedka mer van Goes. Gisteren stond het volume na afloop weer ouderwets hard. ,,Dit hadden we nodig'', stelde trainer Rogier Veenstra na de 3-1- zege. ,,Niet alleen als het om de stand gaat. Je merkte het ook aan de sfeer in de groep.'' De oefenmeester voerde een aan tal wijzigingen door in zijn basis opstelling. Nieuweling Jelle Klap vulde de rechtsbackpositie in. Jop Dekker verhuisde naar de linker kant, terwijl Roycel James de vaca ture in het centrum invulde. Ruben Hollemans stond 'gewoon' weer op het middenveld, waardoor Remon de Vlieger plaats moest maken. De mutaties pakten goed uit. Goes opende na iets meer dan een kwartier spelen de score. Erwin Franse ging de combinatie aan met Steve Schalkwijk. De spits gaf de bal in één keer mee aan de rappe buitenspeler. Franse omspeelde de Ik liep de gaten van Erwin dicht en hij die van mij goalie en schoof de bal al vallend uit een haast onmogelijke hoek tussen twee verdedigers door het doel in. De laatste weken was de samen werking tussen de twee aanvallers niet optimaal. Veenstra koos - op deze en vorige week na - voor een 4-4-2-opstelling. ,,Wij zijn het zelfde type voetballers'', stelde Schalkwijk. ,,Ik liep de gaten van Erwin dicht en hij die van mij.'' In een 4-3-3-formatie lijken de twee elkaar beter te vinden. ,,Ik weet precies wat hij doet'', refe reerde de Walchenaar aan de sa menwerking met Franse. ,,Als hij een bal inspeelt, loopt hij altijd door.'' Ook in de 31ste minuut was het tweetal verantwoordelijk voor een treffer. Dit keer was de Kwa- dendammenaar de aangever. Franse glipte langs een aantal ver dedigers, lokte de doelman naar de eerste paal en legde de bal breed op Schalkwijk. De spits schoot simpel raak: 2-1. Tussendoor had Dongen de 1-1 gemaakt. Tom Kolkert verschalkte doelman Brian Meulmeester met een prachtig schot in de boven hoek. ,,Na de gelijkmaker zeiden jongens tegen elkaar: koppie om hoog, gewoon doorgaan'', keek Veenstra terug. ,,De laatste weken was dat anders. De mentale weer baarheid was goed.'' Na de pauze kwam Goes niet meer in de problemen. De bezoe kers toonden weinig initiatief. Na Bij winst had Nieuwdorp de rode lantaarn kunnen overdragen aan de ploeg uit Goes. De degradatiekraker was spannend en sensationeel te gelijk. ,,Het was wel een leuke pot'', keek Arslanlar terug. Hij maakte bij een 0-2-achterstand de aanslui tingstreffer. ,,Een echte spitsengoal. maandag 4 februari 2019 PM Oostkapelle boekte zaterdag alweer de tiende overwinning op rij in de tweede klasse E. Het keurkorps van trainer Harro Hazelaar lijkt niet te stoppen. In de punt van de aan val draait Arjen Pattenier (35) nog altijd moeiteloos mee. Stefan Maas Yerseke De schade beperken en hopen op een mindere dag van het nog niet voor de titel uitge schakelde Wieldrecht. Veel hoger waren de verwachtingen in Dordrecht bij het met zeven invallers aantredende Smer- diek niet. Het werd uiteindelijk 8-0 voor de thuisclub. Ben van den Aarssen Dordrecht Snelheidsduivels mmm Len Wolters 16. Franse 1-0 Mki y 1-1 22. Kolkert 31Schalkwijk 64. Tawfik 2-1 3-1 Opstellingen Meulmeester Sprangers Klap Van Bree Tawfik Henskens James 46. Tigarti 89. Bank Van den Berg Dekker Poelmans Hollemans Kazanci De Winter Kools Nguyen Avontuur 73. De Vlieger Koenen Franse Kolkert Schalkwijk 75. M. Moukouh Kroon A. Moukouh 79. Besuyen 75. De Man -Steve Schalkwijk Scheidsrechter: F. van den Elzen Toeschouwers: 300 - Drukte voor het doel van SSV'65, in het uitduel met Nieuwdorp. Dennis Dorssers (midden, nummer 3) kreeg na een half uur al zijn tweede gele kaart. foto johan van der heijden Sinds enkele weken heeft Cahit Arslanlar een basisplaats bij tweedeklasser Nieuwdorp. De 25-jarige aanvaller maakte za terdag in het knotsgekke duel met SSV'65 zijn tweede treffer voor de club waar hij sinds deze zomer actief is. Het leverde ech ter weinig op: 4-4. Stefan Maas Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38