Sierhuis' eerste schenkt FC Groningen de winst 2-1 Dolberg toont eindelijk 2 HUGO BORST EREDIVISIE EXCELSIOR - FEYENOORD Als Feyenoord na de 6-2 tegen Ajax een week later onderuit zou gaan bij Excelsior, was die winst niets waard, had Robin van Persie nog zo gezegd... We hebben niet gebracht wat we tegen Ajax wel konden Column Dertien maanden geleden slaakte ik op deze plaats een wanhoopskreet. Of Dickie mijn clubje wilde helpen? De trainer was net ontslagen, Sparta had amper punten. Als iemand ons kon redden was Dickie het. Hij deed het! Het viel de ervaren trainer onmiddellijk vies tegen. Hij slaagde erin om boven FC Twente te eindigen, maar in de nacompetitie werd Sparta uitge schakeld door Emmen en een blunderende VAR. Na de degradatie doet Dickie nu FC Utrecht. Dat ging aanvan kelijk heel goed. In een mum van tijd steeg hij van plek 15 naar plek 4. Maar de laatste 5 wedstrijden gingen verloren. Goed, daar za ten Feyenoord, Ajax en AZ bij, maar ook Willem II en gisteren PEC Zwolle. Als Sparta en FC Utrecht iets bewijzen: Dickie kan niet toveren, iets dat hij ook niet beweert. Als ervaren (30 jaar) trainer kan hij een prachtig cv overleg gen. Als bondscoach was hij ac tief op EK's en WK's. Als club- coach werd hij minstens 1 keer landskampioen met PSV, Glas gow Rangers en Zenit Sint Pe tersburg en hij won de UEFA Cup. Gisteren hielden we bij Langs de Lijn een poll. Slechts 28 procent denkt dat Dick Advocaat de beste trainer is om Giovanni van Bronckhorst op te volgen. Willem van Hanegem roept al weken hardop dat Dickie het niet moet worden. 'Armoedig,' noemt De Kromme die (mogelijke) keuze zelfs. De meeste Feyenoord-suppor- ters halen hun schouders op: ze weten het niet. Dickie is oldskool, dus niet ver nieuwend. Een overbruggings jaar klinkt ook zo weinig ambiti eus. En wat moet je als trainer straks zonder Van Persie? Als er weinig klasse is - en Fey enoord is niet rijk - dan zul je moeten trainen, trainen en nog eens trainen, drie keer per dag. Da's niet Dickie zijn ding. Hij is meer een interim. Nog wat. Bij Sparta zag hij geen meerwaarde in de beste speler in de selectie, Deroy Duarte. Bij FC Utrecht kiest hij niet onvoor waardelijk voor de jonge spits Nick Venema. Hoe zit dat dan volgend seizoen met de jeugd van Varkenoord? Wie er trainer van Feyenoord moet worden? Ik heb werkelijk geen idee. Drie keer per dag trainen, da's niet Dickie zijn ding Bij Ajax weten ze nog steeds niet goed wat ze met Kaj Sierhuis aan moeten. De 20-jarige spits, die za terdagavond bij de 1-2 zege van FC Groningen op Willem II zijn eer ste doelpunt in de eredivisie maakte, is verhuurd met een optie tot koop, maar ook tot terugkoop. De aanvaller noemde zijn doel punt in het Koning Willem II-sta- dion een mijlpaal. ,,Thomas Bruns schoot de bal eigenlijk blind naar voren. Daar anticipeerde ik goed op", zei Sierhuis. Wat bij Ajax nog niet lukte, daar slaagde hij bij zijn derde optreden voor FC Gronin gen wel in. ,,In de jeugd heb ik be- wezen dat ik op elk niveau doel punten kan maken. Ik had ook de overtuiging dat ik dat in de eredi visie zou kunnen. Bij die paar kan sen die ik bij Ajax kreeg, wilde ik misschien te graag." Sierhuis kwam bij Ajax in een vreemde situatie terecht. Hij was zelf even reservespits bij Jong Ajax tot hij zich weer opwerkte en de huurovereenkomst met FC Gro ningen verdiende. Dat is blij met de aanvaller, die ervoor zorgde dat zijn ploeg naar een veilige plek op de ranglijst kwam. Met een zondagsschot had Django Warmerdam de Gronin gers op voorsprong gezet. Ander halve minuut later zorgde Sier huis voor de 0-2. Willem II kon na de rust niet voorkomen dat er een einde kwam aan een reeks van drie overwinningen. Alleen de Griek Marios Vrousai kon wat te rugdoen. Giovanni van Bronckhorst eiste van zijn spelers dezelfde intentie, het zelfde karakter en een vergelijkbare mentaliteit. Want hoongelach lag op de loer in Kralingen, een week na de krachtsexplosie tegen Ajax. Verliezen van het kleine Excelsior, stadgenoot, was zelfs waar veel supporters van de club al zo voor vreesden. Natuurlijk. Ajax zette een week eer der de poort open, waar Excelsior hem gisteren vooral gesloten wenste te houden. Een dampende Kuip is in de verste verte geen Van Donge De Roo Stadion. Het was gisteren ook nog eens ideeën ver zinnen, waar het een week eerder vaak een kwestie van reageren was. Maar Feyenoord wist dat al da gen. De ploeg was gisteren com pleet, met zelfs nog volop munitie op de reservebank. Excuses waren er niet. Toch kon het team het niet opbrengen om het gaspedaal volle dig in te drukken. En minstens net zo verwijtbaar: Feyenoord had niet de ingevingen om Excelsior, ook na gisteren nog altijd de formatie met de meest gepasseerde verdediging, uit elkaar te spelen. Larsson sjokt Zomaar een voorbeeld. Een corner voor Feyenoord in de eerste helft met 0-0 op het scorebord. Een sjok kende Sam Larsson richting de cor- nervlag. De Zweed die vervolgens op zijn dooie gemak zijn voet op de bal zette om zijn schoenveters eens wat strakker te strikken. Het straalde bepaald niet uit dat Feyen- oord de stadgenoot in hoog tempo omver wilde kegelen. En dan de 2-1 in de slotfase. Ball watching noemen ze dat in Enge land. Jeremiah St. Juste keek maar en keek maar naar de voorzet en had geen oog voor invaller Robin van der Meer in zijn rug. Die in schatting leverde nederlaag num mer vijf van het seizoen op. ,,We wilden zo waken voor dit scenario", zei Jens Toornstra. ,,We hebben niet gebracht wat we tegen Ajax wel hebben gebracht. Qua in tensiteit, qua werklust. Dat is een .:<r~ ;Z v Natuurlijk wordt een spits van Ajax niet alleen beoordeeld op een potje tegen VVV. Een spits van Ajax moet er eigenlijk altijd staan, altijd de schijnwerpers op zich hebben. Vooral óók in de topwedstrijden. Daarin was Kasper Dolberg juist te vaak afwezig, ook omdat het team om hem heen niet goed functio neerde. Toch moet zijn spel tegen VVV Ajax-supporters een vleugje hoop geven. Zij verlangen al zo lang maandag 4 februari 2019 GO Dickie De hamvraag is: moet Dick Advocaat dat wil len, trainer van Feyen- oord worden? En moet Feyen- oord dat willen? Kaj Sierhuis zet FC Groningen met eerste goal in de eredivisie op het winnende spoor bij Wil lem II: 1-2. Wilber Hack Tilburg Tussen bodem en plafond gaapt een enorm gat Mikos Gouka Rotterdam —Jens Toornstra (29) I EXCELSIOR - FEYENOORD 1 0-1 54. Van Persie 63. Messaoud 1-1 90. Van der Meer 2-1 Opstellingen Damen Vermeer Horemans St. Juste Mattheij Van Beek Oude Kotte Van der Heijden Burnet 84. Jorgensen Schouten Verdonk Messaoud 66. Haps 77. Eckert Clasie Koolwijk Toornstra Edwards 76. Ayoub 90. Van der Meer Vilhena El Hamdaoui Berghuis Bruins Van Persie 72. Anderson Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 4.400 Ma&i 't.-* Ajax won uiteindelijk simpeltjes met 6-0 van VVV. De eerste ere divisiezege van 2019 na twee zeperds. Wat bleef hangen: spits Kasper Dolberg (21) toonde glimpjes van de oude Dolberg. Daniël Dwarswaard Amsterdam M Kasper Dolberg zet Ajax met een subtiele voetbeweging op 2-0 tegen VVV-Venlo. FOTO FOTO BSR/SOCCRATES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30