Tilbura Festival voor korte films Reddingsteam stapt uit Zeehondenakkoord 2 MARLEEN BLOMMAERT ft. Column Waar de zon nog niet heeft geschenen, is het on zichtbaar glad. Waar de zon schijnt, is het meteen warm en oogverblindend. De IJsheiligen zijn nog ver weg en daarmee ook het voorjaar. Maar Buurman Jan is jarig begin februari. Zijn verjaar dag brengt de lente mee en de eer ste lieflijke bloeiers langs de kant van de weg. Mijn wandeling is dan ook net iets langer. Ik knijp mijn ogen dicht voor de zon en opeens komt een tekst uit de Driestuiver- opera van Bertolt Brecht langs: ,,Denn die einen sind im Dunkeln, Und die anderen sind im Licht. Und man sieht nur die im Lichte, Die im Dunkeln sieht man nicht." idyllische polderwegen te maken. Het heeft te maken met het schan daal van de gedwongen tewerk stelling van langdurig werklozen in de gemeente Tilburg. In het ka- der van tegenprestatie of re-inte gratie (of wat voor mooie woorden dan ook) moesten zij treinen van het giftige chroom 6 ontdoen zon der gebruik van beschermings middelen. Chroom 6 is geen na tuurverschijnsel. Wie het rapport van de onderzoekscommissie leest komt de volgende tekst tegen: 'De arbodeskundige informeert de lei dinggevende bij NS-NedTrain. De reactie is: laat dit rusten.' deze leidinggevende. Er werd niet op gehandeld. Waarom? ,,Die im Dunkeln sieht man nicht." Een bijna honderd jaar oude tekst die nog al tijd actueel is. Communicatie tus sen de organisaties was gebrekkig, een slecht extern bureau, een ar beidsinspectie met een beperkte taakopvatting? Vast allemaal waar. Maar ik denk dat de fundamentele oorzaak ligt in de wijze waarop we naar mensen kijken in een derge lijke situatie. We vinden deze werklozen kennelijk inwisselbaar, niet belangrijk. Hoe had de lei dinggevende gereageerd als B en W of het directieteam gevaar had gelopen? Wat denkt u? Zou hij ge zegd hebben: ,,Laat maar rus ten".Nee zeker niet. En dat doet me zeer. Und man sieht nur die im Lichte... We vinden deze werklozen kennelijk inwisselbaar, niet belangrijk DE STELLING Vandaag: Ik ben gelukkig Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VEEL NEfcERLAN&ERS STOPPEN MET FACEBOOK MO© MOOIT ZOVEEL UK.ES VOOR EEN BERICHT VAN MIJ ©EHAD», Man vast om bezit nepvuurwapen ZONE Beginnend rijder scheurt met 90 km/u door wijk TERNEUZEN Verdachte van inbraak opgepakt Initiatiefnemers zijn filmmakers Lennart Gosman uit Goes (Gouden Zeester voor Ijskoud, 2014) en Ant werpenaar Richie Vermeire, die met zijn korte film Rose dertien prijzen won en 43 keer genomineerd werd. Het duo houdt in België al filmfesti vals, waaronder het kortefilmfestival in Kalmthout. Simon Blaas, directeur van Ci nema Middelburg, is enthousiast over het festival. Een ideale manier om beginnende filmmakers uit de regio een podium te geven, vindt hij. Wat het publiek te zien krijg, blijft nog even een verrassing. Tot 6 maart kunnen namelijk nog korte films (tot vijftig minuten) worden inge zonden om mee te dingen naar ver toning, geeft Gosman aan. Inzenden kan via isffm.com in de categorie Zeeuwse films, Nationaal, Interna tionaal, Animatie en Documentaire. Tijdens het festival bepaalt een on afhankelijke jury de winnaars per categorie, ook het publiek stemt mee voor publieksprijzen. Laagdrempelig Gosman hoopt inzendingen vanuit de hele wereld, maar zeker uit de provincie Zeeland te mogen ontvan gen. ,,We hebben er vierhonderd binnen. Dat komt door ons netwerk in België", legt de Goesenaar uit. Gosman benadrukt dat het festival compleet onafhankelijk is en wars van vriendjespolitiek. ,,Het gaat he lemaal eerlijk. Wij werken met re viewers, die de kwaliteit van de in zendingen beoordelen en een rap portcijfer geven. Zo ontstaat vanzelf een rangorde en wordt duidelijk welke inzendingen in het pro gramma moeten worden opgeno men. Insturen is heel laagdrempelig, iedereen krijgt een kans. Alle onder werpen zijn toegestaan. Niets is ta boe." Een gemiddelde korte film is tien minuten lang. Ze worden op 6 april vertoond in blokken van anderhalf a twee uur. De ambitie is naar een meerdaags festival te gaan. Eigenlijk had er al een akkoord moe ten zijn. In juli vorig jaar besloot mi nister Schouten dat de vijf zeehon denopvangcentra in Nederland be ter moesten samenwerken. Het Zee hondenakkoord zou in een halfjaar een feit moeten zijn. Zowel het aantal zeehonden in Nederland als het aantal zeehonden dat in opvangcentra wordt opgeno men, vertoont al jaren een stijgende lijn. Een commissie die de opvang in Nederland onderzocht, conclu deerde dat de opvang van zeehon den niet noodzakelijk is om de soort in stand te houden en soms juist schadelijk kan zijn. Deze door de overheid ingestelde commissie is één van de partners in het overleg. De afgelopen jaren zijn steeds meer organisaties zich met opvang van zeezoogdieren gaan bezighou den. Ze hebben allemaal hun eigen manier van werken en ook de visie op het werk verschilt. Onafhankelijken Van der Hiele verwoordt het stand punt van 'de onafhankelijken', die nu het vertrouwen hebben opge zegd: ,,Wij hoorden te vaak dat we een dier niet mochten brengen, om dat het zichzelf nog wel kon redden. Dat werd dan geconcludeerd op ba sis van een foto die we sturen, maar die geeft niet altijd weer wat wij op het strand zien. Ook dieren met een longworminfectie die bloed op hoesten, moeten we laten liggen omdat behandelen de natuurlijke balans verstoort. Ons standpunt is: je laat geen ziek, verzwakt of onder voed dier liggen. Als wij een pup zien van de grijze zeehond die zo veel is afgevallen dat het gewicht onder de 20 kilo is gezakt, nemen we die mee, laten hem op krachten ko men en zetten hem dan terug. An ders redt hij het niet. 2 of 3 dagen bij Knokke aan de Belgische kust incl. extra's maandag 4 februari 2019 Deze tekst heeft weinig met Het was bekend. Niet alleen bij Reageer op pzc.nl Weekend: Google mag alles over mij weten 781 reacties RILLAND De politie heeft zaterdag avond een man aange houden voor het bezit van een nepvuurwapen. De politie kwam na een melding uit bij de 47-ja- rige man uit Rilland. Agenten bezochten zijn woning. De man vertelde dat hij uit was geweest en ruzie had gehad met twee mannen op weg naar huis, waarbij hij ge wond was geraakt. Hij ontkende dat hij met een vuurwapen op straat had gelopen. Bij doorzoeking van de woning vonden agenten een balletjespistool en een luchtbuks. De man werd aangehouden en moest de nacht door brengen in de cel. POORTVLIET Het rijbewijs van een be ginnend automobilist is zaterdag ingevorderd, omdat hij veel te snel door een woonwijk in Poortvliet reed. Bovendien reed hij zon der begeleiding van een coach, wat met zijn rijbe wijs, voor jongeren vanaf 17 jaar, nog wel verplicht is. De jongeman reed met 90 kilometer per uur door een woonwijk, waar 30 is toegestaan. Een 38-jarige vrouw is vrijdagavond aangehou den op verdenking van inbraak. De politie was al enige tijd naar haar op zoek. De vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats zou op 23 december hebben ingebroken in een woning aan de Tho- lensstraat in Terneuzen. Mogelijk probeerde ze de woning te kraken. Politiemensen zagen de vrouw vrijdagavond door de binnenstad van Terneuzen lopen en her kenden haar als de ver dachte. Zij is voor ver hoor overgebracht naar een politiecel. Zeeland heeft er een filmfestival bij: het International Short Film Festival Middelburg (ISFFM). Op 6 april is de eerste editie in Ci nema Middelburg. Ondine van der Vleuten Middelburg Zie ook op facebook.com/isffm Het brede overleg over het Zee hondenakkoord heeft een heel wat smallere basis gekregen nu drie partijen het vertrouwen in de onderhandelingen hebben opgezegd. Reddingsteam Zee dieren (RTZ) van Middelburger Jaap van der Hiele is er één van. Ondine van der Vleuten Middelburg Hotel ibis Styles Zeebrugge 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijt V Late check-out en welkomstdrankje 1 x dagticket kusttram 1/ Op Zoover beoordeeld met een 8,8! Tip: bezoek UNESCO-stad Brugge hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2