Ilse DeLange ontroert Ziggo Dome 22 MEDIA CULTUUR Zijn nieuwe show Fenomeen is juichend ontvangen. Als Zaandammer met Hindoestaanse roots heeft cabaretier Rayen Panday een authentieke blik op het bestaan. VINCENT LUISTERT RADIO Quote van de dag Beverly Hills 90210 komt eenmalig terug. We spelen een verhevener versie van onszelf INTERVIEW RAYEN PANDAY Als je van pop houdt en je wilt ook wel eens wat anders dan de Chains- mokers, Bruno Mars, Ava Max of Boef, dan kan je natuurlijk terecht bij 3FM, dat zich meer wil richten op de alternatieve popmuziek. Je kan ook online luisteren naar 3FM Alternative, powered by 3voor12, het al ternatief van het alternatieve muziekstation. Je kan ook online terecht bij Pinguin Ra dio, dat is het alternatief voor het alternatief van het alternatieve muziekstation, maar als je echt alternatief wilt zijn, dan stem je af op het nieuwe KINK: 'There's no alternative' Vrijdagavond om zes uur begon KINK met uitzenden. Het bestond al eens, tussen 1995 en 2011, toen heette het Kink FM. Het was een zender waarop de muziek leidend was. Er was voortdurend tegenslag en gedoe. Ruzie, slaande deuren, overnames, en toch hield Kink FM altijd op de een of andere manier het hoofd boven water. Ook toen gezichtsbepalende deejay Arjen Grolleman in 2010 om het leven kwam. In oktober 2011 stopte het definitief. Via Kink FM leerde ik veel muziek kennen die je nergens anders hoorde. Gelukkig viel het verdwijnen samen met de opkomst van de playlist. Ik kon vanaf toen mijn computer non-stop muziek laten spelen op basis van één liedje dat ik leuk vond. Ik ben zeer benieuwd wat KINK daar tegenover gaat stellen. Michiel Veenstra, tot voor kort werkzaam bij 3FM, is program madirecteur en ochtend-deejay, jaja, weer een nieuwe ochtendshow. Maar voor deze is er natuurlijk No Alternative. De openingsrede van het station, die al gemeen directeur en Kinker van het eerste uur Jan Hoogesteijn uitsprak, was mooi. Geen irritante muziek eronder, nee, een waardige radiospeech ter inluiding van een wezenlijk ander geluid via de DAB+-ether en de onlinekanalen. Of het dat ook echt wordt, dat moet nog even blijken. Het eerste weekend klonk goed, al hoorde ik wel steeds platen uit de eigen hitparade, de Outlaw 41, de revue passeren. De deejays weten waarover ze het hebben, praten rustig en luisteren echt naar de muziek die ze draaien, dat is op sommige zenders wel anders. Verras me, beziel de radio, maak me zo enthousiast dat ik 's avonds een concert bezoek van een bandje waar ik 's morgens nog niet van gehoord had. Let music rule! MUSICAL 'Soldaat' vernieuwd Elton schikt met Sun Elton John, Liz Hurley en Hea ther Mills heb ben een schik king getroffen met de uitgeverij van kranten The Sun en News of the World over het afluister- schandaal dat al jaren duurt. De hoogte van de vergoeding is niet bekend. Zelfs de grootste cyni cus moet even slikken wanneer Ilse DeLange met glinsterende ogen een liedje aankondigt voor iedereen die een dierbare heeft verloren. Love Goes On, over haar overleden vader, zingt ze solo met akoestische gitaar, af en toe met ge broken stem. Het is toch al een avond waarop de emo ties dicht aan de opper vlakte liggen. Ook als ze na ruim twee uur haar publiek bedankt voor de steun in de afgelo pen 21 jaar. Ze kan de eerste regels van Miracle er maar moeilijk door uit haar mond krijgen. Het is een passend slot van een fraaie, maar ook grillige zaterdag avond. Eentje waarop DeLange (41) bewijst dat ze haar ervaring kan omzetten in een nog altijd groeiende live prestatie. Een avond ook waarop de gemid delde kwaliteit van DeLanges laatste solo album een werkelijk gedenkwaardig optre den in de weg staat. Liedjes als Heartbeat, Runaway en Around Again breken op drie kwart van het concert de spanningsboog. En dat is jammer, want in de anderhalf uur daar voor werkte DeLange, in glanzende zilveren broek en bronzen jasje, juist zorgvuldig naar een climax toe. Zo komt ze terug op de 20ste verjaardag van debuutalbum World of Hurt, vorig jaar. Zulke fijne countrypop als World of Hurt, I'm Flying Blind en I'd be Yours kwam in Nederland niet vaak van één al- bum. Wanneer ze na een scheurende blues versie van Livin On Love in intieme bandsetting het negentien jaar oude When You Put It Like That laat glanzen als een bluegrassparel, dringt de vraag zich op waarom DeLange toch volhardt in haar car rière langs twee sporen. De elektropop mag dan radiovriendelijker zijn en wellicht ge schikter om een mega- zaal van het formaat Ziggo Dome te vullen, haar rootskant is vele malen interessanter. - Stefan Raatgever KIN Tori Spelling bevestigt dat er een special komt van de populaire serie. maandag 4 februari 2019 GO De cast van de musical Soldaat van Oranje is vernieuwd. Reinier Bulder en Peter Bolhuis (foto) wisselen af als adjudant Van 't Sant. Valentijn Benard en Alex van Bergen delen weer de rol van Erik Hazelhoff Roelfzema. MEDIA 3 ■u O 'Op het podium voel ik me vrij' Arno Gelder BRlfliiliftQlliWrtiira Gezien: 2-2, Ziggo Dome, Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22