Dansgroep Dazzle knalt los in nieuw theater II WALCHEREN 19 SNERTRIT VIERDE EDITIE Beginnende én ervaren tractorrijders genoten zaterdag van de vierde editie van de Snertrit over Walcheren, ondanks het snertweer. PvdA: apotheek Adrz is een goed alternatief Emily Bruinooge (22) uit 's Heer Arendskerke rijdt voor de eerste keer mee op een tractor tijdens een tocht van de Oude Trekkers en Motorenclub Midden Zeeland (OTMMZ). Ze is niet van boeren afkomst, maar vriend Richard de Theije wel. En aangezien Richard samen met Sebastiaan Poppe de Snertrit organiseert, is Emily ook van de partij. Ze rijdt op een meer dan een halve eeuw oude Massey Ferguson uit de 'tractorstal' van de familie De Theije. Een eitje, laat ze tijdens de lunchstop in de museumschuur van Johan Spruit in Grijpskerke weten. ,,Het is koud in die miezer- regen. Maar wel heel leuk en ik warm hier snel weer op. Erwten soep en rookworst, naamgevers van de Snertrit, maken dat opwar men makkelijker. Maar trekkers rijden niet op snert en sommige oude beestjes warmen minder makkelijk op. De trekker van Emily moet bijvoor beeld na de pauze even aan de startkabels vanwege een lege accu. Lanz Bulldogs Twee Lanz Bulldogs, de oudste trekkers die zaterdag meerijden, moeten na elke stop een kwartier tje warmdraaien. De eerste exem plaren van de Bulldogs reden bijna GOES De apotheek van het Adrz in Goes kan misschien een alternatief zijn voor inwoners van Zuid-Beveland die na 23.00 uur nog medicijnen nodig heb ben. Dat stelt de PvdA-fractie in Borsele. De partij maakt zich zorgen over het feit dat de nachtapotheek aan het Stationspark in Goes sinds 1 februari is gesloten. De apotheek in Vlissingen is de enige in Zee land waar mensen nog terecht kunnen na 23.00 uur. Voor wie daar echt niet kan komen, rijdt overigens een koerier rond. De PvdA spreekt van een on wenselijke situatie voor kwets bare inwoners. De danslerares is net voor de zon dagmatinee nog vol over de voor stelling van de avond ervoor. De Middelburgse schouwburg was al tijd al haar favoriete theater. Maar na de renovatie is Provoost nog en thousiaster. Ze hoeft haar eigen dansvloer niet meer mee te nemen, want de podi- umvloer is ook voor dansers ge schikt. En de technische mogelijk heden zijn bijna oneindig en nog verfijnder. Het licht en technici Vince van Iwaarden en Niels Welsing zorgden dat de dansers nog beter uitkwa men op het podium. ,,De groep kan in één keer baden in zee van licht", vertelt Provoost. ,,En door de toevoeging van het led- licht kunnen we bijna alle kleuren in één keer op het podium bren gen." Honderden toeschouwers bezoch ten de jaarlijkse show van Dazzle, tot vreugde van Provoost. Tenslotte wil ze, ondanks dat ze binnen een jaar de zeven kruisjes aantikt, volgend jaar weer een 'amazing weekend' op de planken brengen. honderd jaar geleden de fabriek uit. Maar hoewel sommige lief hebbers denken te weten dat de meerijdende exemplaren van voor de oorlog zijn, helpt Sven Rijk hen uit de droom. De twee oldtimers horen bij de laatste die de Duitse fabrikant in 1952 maakte. De ou derdom komt met gebreken - naast het opwarmritueel om de tien, vijftien kilometer een paar moertjes en boutjes vastdraaien - maar de oude beestjes zien er prachtig uit en pruttelen nog lek ker mee. Behalve Emily Bruinooge rijdt nog één vrouwelijke tractorchauf- feur mee: Loes van Dijke. De 27-ja- rige Wolphaartsdijkse rijdt al sinds haar twaalfde op een trekker en doet nu haar derde Snertrit. ,,Het is hartstikke gezellig om met een groepje door een deel van Zee land te rijden." We deden er langer over dan gedacht. Dus hebben we de tocht wat ingekort De strijdkreet van Mannenkoor Karrenspoor (Lekker op de Trek ker) past ook Sebastiaan Poppe en Richard de Theije, die daarom drie jaar geleden de Snertrit op de ka lender van de Oude Trekkers en Motorenclub zetten. ,,In de zomer trekken we er vaker op uit, maar in de winter staan de meeste tracto ren stil in de schuur. Boeren én liefhebbers hebben het dan vaak minder druk, dus leek een tocht uitzetten een goed idee", verklaart Sebastiaan. De meeste leden van OTMMZ wonen op de Bevelan- den, waar ook het Trekkermu seum Nisse staat. Veel van de deel- nemers zijn lid van de club en be trokken bij het museum. ,,Maar er komen ook altijd een paar mensen van elders bij. Ook omdat we tel kens een ander route rijden." Mankementen Start- en eindpunt lagen zaterdag nog net op de Bevelanden, in Le- wedorp. Noemenswaardige man kementen aan de meeste voertui gen bleven uit. Sebastiaan: ,,We deden er alleen wat langer over en hebben het tweede deel van de tocht drastisch ingekort. Maar de boulevard in Vlissingen konden we écht niet overslaan." maandag 4 februari 2019 WA Ook met snertweer een belevenis René Hoonhorst Grijpskerke ,,Het licht is nog mooier nu. De combinatie van conventionele en ledlampen werkt perfect", vindt Joke Provoost van de Mid delburgse dansschool Dazzle. René Hoonhorst Middelburg In de gerenoveerde schouw burg baden de dansers in een zee van licht. foto ruben oreel Loes van Dijke (l) zit al sinds haar twaalfde op een trekker en rijdt zaterdag haar derde Snertrit in snertweer. foto ruben oreel - Sebastiaan Poppe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19