Einde van historisch kernrakettenakkoord 'Blijf mishandeling van kinderen alsjeblieft melden' VROEGBOEKë VOORDEEL^ Oac 50,- korting EUWS 11 Rutte noemt actie Trump gerechtvaardigd OMSêfï Luxe genieten in het Veluwse Nunspeet! Het INF-verdrag (Intermediate- Range Nuclear Forces) werd eind 1987 getekend door de Amerikaanse en Russische leiders Ronald Reagan en Michail Gorbatsjov. Met hun handtekeningen stopten ze de wapenwedloop. De Amerikaanse president Donald Trump zette vrij dag een streep door de handteke ning van zijn voorganger omdat hij vindt dat Rusland al jaren te weinig raketten vernietigt en zo het ver drag schendt. De Russische president Vladimir Poetin bestrijdt dat. ,,Onze Ameri kaanse partners hebben aangekon- digd dat ze het verdrag opzeggen, wij zeggen het ook op'', zei Poetin zaterdag tijdens een bijeenkomst met diplomaten. Hij gaf meteen het groene licht voor de ontwikkeling van een nieuw type middellange- afstandsraket. Het opzeggen van het verdrag door de VS is een 'volstrekt gerecht vaardigde stap', zei premier Mark Rutte vrijdag. De schuld ligt vol gens hem eenzijdig bij de Russen omdat zij het verdrag schenden. Maaike Beenes van PAX betreurt het besluit. De vredesbeweging heeft destijds hard gestreden voor het INF-verdrag. Meer dan 400.000 Beide kanten maken zich terecht zorgen. Dat is juist een reden die te bespreken Nederlanders gingen er in 1981 voor de straat op. Het verzet tegen kern wapens in Europa verspreidde zich vervolgens als een virus door Eu ropa. De Amerikaanse historicus Walter Laqueur duidde deze bewe ging aan als de Hollanditis of Hol landse ziekte. De protesten droegen ertoe bij dat de VS en de Sovjet-Unie uitein delijk samen 2692 raketten vernie tigden. Beenes: ,,Het was een goed voorbeeld van wat kan worden be reikt als je samenwerkt en allebei inziet dat je niets te winnen hebt bij die wederzijdse vernietigingsdrei ging.'' Pax hoopt dat de Amerikanen en Russen hun hoofd koel houden. De vredesbeweging zal kritische vra gen blijven stellen. Beenes: ,,Beide kanten maken zich terecht zorgen en dat is juist een reden om aan tafel te gaan en die zorgen te be spreken. Dat is historisch gezien de enige manier om dit soort span ningen tot bedaren te brengen.'' Uit cijfers die dagblad Trouw af gelopen weekend publiceerde, blijkt dat Veilig Thuis nog op veel fronten achterloopt. Zo lukt het maar zeven van de 26 regio's om, zoals afgesproken, 90 procent van de meldingen binnen vijf da gen te screenen. Ook het doel om 80 procent van de onderzoeken naar misstanden binnen tien we ken af te hebben, wordt nauwe lijks bereikt. Slechts vijf regio's lukt het die norm te halen. Tanno Klijn: ,,Sinds begin dit jaar is er een nieuwe meldcode kindermishandeling en huiselijk geweld en moet Veilig Thuis meer doen dan voorheen. Zo houden we voortaan langer een vinger aan de pols als mensen in een acute geweldsituatie zitten. Die nieuwe werkwijze invoeren kost tijd: we moeten er nieuwe mensen voor werven en ervaren mensen bijscholen. Dus, on danks dat we er ons stinkende best voor hebben gedaan, lukt het nog niet altijd om de deadli nes te halen.'' het noodzakelijk is, kunnen we met de kinderrechter of de Raad voor de Kinderbescherming een kind bijvoorbeeld binnen één dag op een veilige plek krijgen.'' ,,Ik roep mensen met klem op misstanden te blijven melden. Het is en blijft ontzettend be langrijk dat burgers betrokken zijn. Wij gaan er op onze beurt voor zorgen dat we zaken sneller afhandelen. Ik ga ervan uit dat we vóór de zomer de afgesproken deadlines halen.'' Ik ga ervan uit dat we vóór de zomer de afgesproken deadlines halen ,,Daar zouden we heel lang over kunnen doorpraten. Om het samen te vatten: het overhevelen van de jeugdhulp van het rijk naar de gemeenten heeft, zoals iedereen weet, veel voeten in de aarde gehad. En: het krijgen van personeel is lastig. Dat merkten ook wij weer toen we op zoek gingen naar ervaren krachten.'' ,,Ik hoop dat politici ons de tijd geven dit op orde te krijgen. En het zou goed zijn als organisaties waarmee wij samenwerken - zoals de vrouwenopvang, jeugd- hulp en de wijkteams - meer geld en capaciteit krijgen.'' van 145r- Zomer 2019 Boek nu op marrea.nl of beL 0571-277744 maandag 4 februari 2019 GO Michail Gorbatsjov en Ronald Reagan tekenden het INF-verdrag eind 1987. Over zes maanden loopt het verdrag af. foto ap Het historische Amerikaans-Rus sische ontwapeningsverdrag INF is op sterven na dood. Trok vrij dag de VS zich al terug uit het ak koord, dit weekend volgden de Russen. Over zes maanden loopt het verdrag voor beide landen af. Bob van Huët Den Haag -Maaike Beenes, PAX Meldingen van kindermishan deling en huiselijk geweld blij ven nog steeds te lang liggen. Het overgrote deel van de regionale Veilig Thuis-organi- saties haalt de deadlines niet. Vijf vragen aan landelijk voor zitter Tanno Klijn. Eefje Oomen Utrecht 1 Waarom lukt het niet sneller in actie te komen? 2 Soms gaat het om kinde ren en volwassen die direct uit huis zouden moeten. Is het niet gevaarlijk meldingen te laten liggen? ,,Ons werk door de jaren heen heeft altijd bestaan uit prioritei ten stellen. We hebben altijd di rect ingegrepen als kinderen of volwassenen acuut in gevaar zijn en dat doen we nog steeds. Als 3 Door de hashtag #ikkijk- nietweg is er veel aan dacht geweest voor het melden van misstanden. Bent u niet bang dat mensen nu denken: laat dan maar? -Tanno Klijn, Veilig Thuis 4 Er is al jaren gedoe rond de jeugdhulp. Waarom? 5 De politiek heeft al een debat aangevraagd. Wat wilt u van de politiek? Hlghllghts: Schaapskooi Elspeet Wandelen en fetsen over de Veluwe De Veluwse Bron Dolfinarium Walibi Holland •Ambachtelijk ijsje eten aan de kar op Gortelse heide Koninklijk Apeldoorn voorjaarsvakantie! NH Sparrenhorst (4*) ligt tussen het Veluwse bos en het Veluwemeer aan de rand van het gezellige Veluwse dorpje Nunspeet. Het luxe hotel is volledig ingericht met design meubelen en moderne kunst. Verder is er een binnenzwembad, sauna, fitness center, restaurant en een Grand Café. Boek ook snel voor de i Arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x3-gangen diner van de chef Vrij gebruik van zwembad, sauna en fitness Gebruik van WiFi Gratis parkeren Prijs: 99,- p.p. Kinderen O t/m 10 jaar GRATIS o.b.v. logies, max. 1 kind per kamer en alleen op een Superior kamer 25,- p.k.p.n.) Kinderprijs is van toepassing mits bij 2 volbetalenden op de kamer. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag alleengebruik: 25,- p.n. Toeristenbelasting: €1,10 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,95 per boeking. Geldig t/m december 2019, m.u.v. feestdagen gratis wijzigen en annuleren pte- Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 17 45 of ga naar uw reisbureau *kijk op oad.nl/voorwaarden O.v.v. typefouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11