3, @©tQ«0 De perfecte thuiswerkplek Klusvrouw Iets voor jou? Minder kopen klinkt niet sexy, maar misschien worden we er gelukkig van Hieke Grootendorst 11 - Kies de werkplek Werk je op de bank met de laptop op schoot? Of aan de eettafel? Kies, als je daarvoor de ruimte hebt, één vaste werkplek en richt die speciaal in. Dat werkt het rustigst en het meest efficiënt. Als je geen aparte werkkamer kunt inrichten, is een vergeten hoekje ook goed. Werkhouding De juiste kast Snoerwerk Valt er nog wat te klussen? Jazeker. Al die snoeren ogen niet fraai. Leg daarom een stekkerdoos in je kast. Eénsnoer 3. Als ik aan tafel een krant wil lezen, moet ik eerst ruimte maken. 4. Ik weet niet hoeveel paar 7. Als ik somber ben, ga ik winkelen. niet heb ingekeken. 9. Ik maak met mijn huisgenoten/gezin weleens ruzie over de troep in huis. 10. Ik huur opslag ruimte. Als je op drie of meer vragen 'ja' hebt geantwoord, dan kan ontspullen jou helpen. spullen, en vervolgens zelfhulp boeken nodig hebben om die spullenobesitas te beheersen? Min der kopen klinkt niet sexy, maar misschien worden we er wel geluk kiger van. Het tegendeel is in elk geval waar: van veel spullen word je niet gelukkig. Er is niemand die op zijn sterfbed denkt: ik heb een goed leven gehad, want in 2011 kocht ik de nieuwste iPhone." Minder kopen De échte oplossing zit hem natuur lijk in minder kopen. ,,Net als in geneeskunde is preventie het best. Bewaak wat je in huis haalt", zegt opruimcoach Edixhoven. Porcelijn is het daar roerend mee eens. ,,Het is toch vreemd dat we ons aan de ene kant helemaal ongans kopen aan Opruimcoach Anne Edixhoven: „Mijn ouders maakten soms ruzie, omdat mijn vader het lastig vond om iets weg te doen.'' zet ze op Marktplaats of word lid van een online weggeefhoek en laat ze gratis ophalen. Echte troep kan naar een gemeentelijk afvalstation om ge recycled te worden. Het lastigst om weg te doen zijn spullen met een emotionele waarde, zoals foto's, cadeaus en spullen waar een herinnering aan vastzit. ,,Het sentimentele goud bewaar je natuur lijk. Maar voor veel spullen geldt dat je door de emotie heen moet en je er daarna met gerust hart afscheid van kunt nemen. Ik zeg tegen klanten: herinnering zit in je hart, niet in het object." Beloon jezelf na een lastige dag opruimen. Edixhoven: ,,Natuur- lijk niet door iets nieuws te kopen, maar door iets te doen waar jj blij van wordt, maak een strandwande ling of ga uit eten." Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: thuis een werkplek inrichten. GO ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank en Tweakers. Mijn klanten zorgen goed voor me. Ik krijg nogal eens iets toe gestopt omdat ze zo blij zijn dat de klus is geklaard. Dan vertrek ik met thee, chocolade of an sichtkaarten met de liefste boodschappen erop. Een mens bewaart nogal wat en daarom mag ik ook vaak snuffelen tus sen klusmaterialen die mijn klan ten zelf niet meer gebruiken. Dan moet ik goed overwegen of ik zo'n stuk gereedschap of bouwmateriaal zelf wél zou ge bruiken; anders zou mijn huis binnen de kortste keren tot de nok toe vol staan. Toen ik van een klant oude kastdeurtjes mocht meenemen, wist ik nog niet wat ik er precies mee wilde. Nu zit daar mijn kantoor aan huis achter verstopt. Het zal je verbazen hoeveel kantoorwerk ik als klusvrouw moet doen. Ook thuis is een goede zithouding belangrijk. Heb je geen ruimte om een aparte werkplek te creëren, kies dan voor werken op een goede stoel aan de eettafel. Ik werk thuis ook zo. In mijn woonkamer bouwde ik een kast waarin ik mijn complete kantoor heb weggebor gen. Losse papieren en ordners in een open kast zorgen voor onrust. Kies dus voor een kast met deuren. Bovenin zet je een bak voor los spul: opladers, schrijfgerei, een nietmachine. Daaronder komen de printer en een rij staande en gelabelde tijdschriftenbakken voor de papiervoor- raad, enveloppen en administratie. Stop daarin het snoer van de printer, de modem en andere apparaten. Boor met een gatenboor een gat in de achter kant van de kast en trek de snoeren er doorheen. Staat een stuk netter. Zorg ervoor dat de diameter van het boorgat groot genoeg is voor de stekker van de stekkerdoos. Zo komt er maar één snoer in het zicht. En nu je toch bezig bent: je kunt meteen meer licht creëren met een nieuwe lamp, spotjes of een dimmer. Werkt dat even lekker! 1. Ik ben elke week wel iets kwijt. 2. Er hangt kleding in mijn kast die ik al langer dan een jaar niet heb gedra gen. schoenen ik bezit. 5. Er staan meer dan vijf boeken in mijn kast die ik nog moet lezen. 6. Het aanrecht in mijn keuken is altijd slordig. 8. Er staan dozen in mijn huis waarin ik meer dan een jaar FOTO'S DESIREE SCHIPPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 83