voor U vergeleken Slimme deurbellen Een slimme deurbel laat je op afstand praten met de postbode en geeft een seintje als er gespuis rondhangt. Maar welke bel is het best? Nest en Ring vechten het uit. zijn als je bevestiging wilt dat je dochter veilig van training is geko men of als de laatste tijd in de buurt veel fietsen worden gejat. Ook de mogelijkheid om op willekeurige momenten live mee te gluren wordt door alle twee ondersteund. Er zijn echter verschillen. Nest stuurt non-stop opnames door naar zijn servers (wat je wifiverbinding van andere apparaten enigszins kan vertragen), terwijl Ring alleen bij beweging de cloud aanvult. Het te rugkijken van eerder opgenomen beelden kan bij Ring uitsluitend met een betaald abonnement, terwijl Nest nog drie uur lang screenshots van gemiste bezoekers voorschotelt. Nest biedt de mogelijkheid inge sproken berichten achter te laten, bijvoorbeeld om koeriers te instru eren om pakjes bij buren aan te bieden. Tussenstand: Nest pakt weer de lei ding: 2-1. Ronde 4: Abonnement Met een betaald abonnement leert Nest gezichten van vaste bezoekers - van de pizzabezorger tot je schoon moeder - te herkennen en daar be richtgeving en ringtone op aan te passen. De functie werkt feilloos, maar een abonnement kost 5, 10 of 30 euro per maand (of 50, 100 en 300 euro per jaar) voor de mogelijkheid om beelden vijf, tien of dertig dagen terug te kijken. De tarieven van Ring zijn vriendelijker: voor 3 euro per maand (of 30 euro per jaar) worden beelden zestig dagen bewaard. Tussenstand: Ring scoort de gelijk maker. Een dubbele opslag voor een tiende van de prijs, daar kan geen ge zichtsherkenning tegenop: 2-2. Ronde 5: Integratie Ring integreert uiteraard uitste kend met de 'eigen' Amazon Alexa en Nest met de Google Home, maar voor de bellen van de concurrent houden beide grootmachten de deur dicht. Beide ondersteunen wel If This Then That - een clouddienst die ap paraten en diensten aan elkaar kan koppelen waardoor je bijvoorbeeld de ganglamp kan laten aanspringen als de bel gaat. Aangezien alleen Google Home in het Nederlands be schikbaar is - en ook Nest dus onze moerstaal ondersteunt - trekt Nest deze ronde overtuigend naar zich toe. Ook omdat de gezichtsherkenning in dit ecosysteem pas echt zijn vruch ten afwerpt. Als je deurbel dat bel- lentrekkende buurjongetje herkent, hoor je door je slimme speakers - en zie je op je gekoppelde smart displays - ook wie er precies aan de deur is. Waarna je er voor kunt kiezen niet thuis te geven. Eindstand: Een klinkende overwin ning voor Nest: 3-2. De winnaar is fa voriet dankzij de betere beeldkwali teit, gezichtsherkenning en soepele integratie met het Nederlandstalige Google Home. De abonnementsprijs is wel een flink struikelblok. Nest Hello €279 Ring Pro €279 ,,Goedemiddag bezorger. I g Ik ben niet thuis." ,,Geen punt. Zal ik mor- l gen terugkomen?" ,,Zie ik daar Zalando op het pakket staan? Leg maar achter de kliko. Ik zit op de fiets, ben er over een kwartier." In het huis van de toekomst begint het vernuft bij de voordeur. In de groeimarkt der slimme deurbellen laten vooral Nest (onderdeel van Google) en Ring (Amazon) van zich horen. Tijd voor een vergelijking tus sen hun paradepaardjes: Nest Hello en Ring Pro, beide 279 euro. Ronde 1: Hardware Om via een app vanaf je winter sportadres te kunnen praten met de postbezorger die voor de deur staat, zijn de bellen uitgerust met een ca mera, microfoon en luidspreker. De camera's hebben beide een breed blikveld van 160 graden. Nest biedt echter scherpere beelden en is dank zij een beeldverhouding van 4:3 (ver sus de 16:9 van Ring) zelfs opgehan gen op kinderhoogte nog in staat om de postbezorger van top tot teen in beeld te vangen. Ook qua wifi- verbinding blijkt Nest in onze test woningen de betere. Ring worstelt soms met vertraging en ruis. Tussen stand: Nest pakt de leiding: 1-0. Ronde 2: Installatie Een bel die voortdurend beelden opneemt en doorzendt zou op batte rijen in mum van tijd zijn laatste zucht uitblazen. Beide bellen moeten dus worden aangesloten op de bedra ding van je ouderwetse deurbel. ,,Slimme deurbellen werken echter op een andere wisselspanning dan van oudsher standaard is", vertelt Eric van Ballegoie, die de bellen voor Hardware.info maanden uit probeerde. ,,Er moet in de meterkast een kleine transformator worden aangesloten", vult collegatester Koen Crijns aan. Voor die installatie kun het best aankloppen bij een professi onele elektricien. Alleen Ring levert de transforma tor mee. Ook een nieuwe gong is in begrepen; in een kamer naar wens in het stopcontact te steken en eventu eel uit te breiden met extra gongen (voor 35 euro per stuk) om zelfs op de rommelzolder nog moeiteloos de bel te kunnen horen. Nest werkt samen met je ouderwetse gong (ten zij die je nieuwe transformator niet trekt en er een nieuwe nodig is) en - indien aanwezig - de slimme spea kers van Google Home. Tussenstand: Alleen Ring levert alle benodigdheden voor een vlekkeloze installatie en komt langszij: 1-1. Ronde 3: Functionaliteit De basisfuncties van Ring en Nest zijn identiek. Als er wordt aangebeld krijg je niet alleen in huis maar ook op je smartphone een seintje, kun je in de app meekijken wie op de stoep staat en desgewenst een gesprek voe ren. Beide kunnen ook een notificatie sturen als ze beweging detecteren - indien gewenst in zelfgekozen zo nes binnen het blikveld - zonder dat er wordt aangebeld. Dit kan handig Eric van Ballegoie (40) Test voor Hardware. info van drones tot domotica en van tv's tot pc-behuizing. Koen Crijns (39) GO ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 Vernuft aan de voordeur Beste beeldkwaliteit, betere wifiverbinding, zonder abonne ment drie uur terugkijken, ge zichtsherkenning en een uit stekende integratie met Google Home. Zeer prijzig abonnement en een moeizamere installatie. Eenvoudiger te installe ren, veel lagere abonne mentskosten en extra toe te voegen gongs om overal in het huis hoorbaar te blijven. Mindere beeldkwaliteit en wifi-verbinding, niet Neder landstalig en zonder abon nement geen optie om op names terug te kijken. MATTHIJS MEEUWSEN I n rrrring!" Van plantenbak tot verwarming: leeft als professioneel tech- tester in een huis vol slimme spullen. De slimme bel neemt de bezoeker van top tot teen op. FOTO'S JEAN-PIERRE JANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 79