CHLUSI DNFERENZ ^<0» N 1 k Wm* ~_J1 *\\fiere Shoutcp We Begin? 3 football weekly SERIAL £CHT GE26URD De uren die ik anders zou weggooien, zijn plotseling waardevol geworden Beter Leven Dit zijn de tien beste keurmerken Karin'sWffl Gezocht: mensen die niet goed kunnen skiën THE COMPOTE bundesliga podgast V f£ Als ik zie dat ze een interessante gast hebben gehad, luister ik een uur lang naar een interview van Radio 1- programma Kunststof - dat is in feite gewoon uitgestelde radio. Of ik sluip stiekem binnen in de praktijk ruimte van de Vlaams-Amerikaanse relatietherapeute Esther Perel, waar stellen hun hart uitstorten over hei melijke fantasieën, hun onbevredi gende seksleven of overspel. Vaker nog ga ik voor een van de se ries die je meezuigen in een verhaal waarvan je nog nooit hebt gehoord. Zo probeert Sanne Boer van de VPRO in De moord op Patrick de raadsels rond de dood van de Heer- lense tennisleraar Patrick van den Bolt in 2002 te ontrafelen. In De brand in het Landhuis (Simon Heij- mans, NTR) word je meegesleept in de mysteries rond een schatrijke grootgrondbezitter in Brabant, die bij een (aangestoken?) brand in zijn villa in 2003 het leven liet. In Amerika betekende een soortge lijke true crime-serie, Serial, in 2014 de doorbraak van het fenomeen pod- cast bij het grote publiek. Ook in Se rial wordt een oude moordzaak op nieuw tegen het licht gehouden. Als luisteraar denk je mee over elk be wijsstuk, over elke getuigenverkla ring, alle mogelijke scenario's. Luistercijfers Hoewel er steeds meer Nederlands talige podcasts komen, is het genre in ons land nog een stuk kleiner dan in bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Australië. 18 procent van de Ne derlanders luisterde vorig jaar mini maal een keer per maand een pod- cast, leert het Digital News Report 2018 van Reuters. Die bescheiden cijfers hebben onder meer te maken met het feit dat Nederlanders min der vaak lange stukken rijden of rei zen. Zo iemand ben ik niet, dus ik schroef het gemiddelde flink om hoog: ik heb een abonnement op zo'n dertig podcasts uit binnen- en buitenland. Het grote verschil tussen normale radio en podcasts is dat de laatste niet worden gemaakt voor de massa, maar voor een kleinere groep toege wijde luisteraars. De podcastluiste- raar kiest bewust wat hij luistert, is OP DE SITE geconcentreerd en zapt niet weg. Amerikaanse aanbieders beweren dat luisteraars gemiddeld zo'n 90 procent van een aflevering uitzitten. Daarom beweren sommige marke teers dat één podcastluisteraar meer waard is dan tienduizend radioluis teraars. Als bedrijf kun je heel ge richt de podcast kiezen waarin je wilt adverteren. Een producent van vishengels kan in Amerika kiezen uit een keur aan podcasts over vissen. Zo weet hij zeker dat hij potentiële klanten bereikt. Soms luister ik nog 'gewone' radio, en op sommige momenten - live evenementen bijvoorbeeld - is dat nog steeds onverslaanbaar. Maar meestal denk ik: wat is dit hopeloos ouderwets, ik bepaal zelf wel wat ik luister. Voor mij betekent de podcast dat heel veel uren die anders wegge gooid zouden lijken, nu plots waar devol zijn geworden. Ik doe kennis op, werk aan mijn talen, ontspan, leef mee. En ik hoef er bijna niets voor te doen. Zo stap ik elke dag met blij gemoed de auto in. Lekker, file! Leuk om te weten Handig om te weten PC ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 ZO 21.00 M De favoriete podcasts van ver slaggever Chris van Mersbergen. K 5 \"*isu y \E i-»'i O audible original i)) (Engels voetbal) en Schlusskonfe- renz (Duits voetbal) mee. Op PZC.nl zijn AD Voetbal de volgende Podcast met podcasts te vin o.a. Sjoerd den: Mossou. De PZC Voet AD Media bal Podcast Podcast met o.a. Angela In het Wiel: de Jong. Wielrennen, met o.a. Thijs Zonne- Ochtend veld en Thomas Show to Go. Dekker. De Social Pitstop: Podcast: digitale Formule 1, met ontwikkelingen, o.a. verslagge- met o.a. chef di- vers Arjan gitaal Jaap van Schouten en Rik Zessen. Spekenbrink. Uit de bijna honderd duurzaamheidslogo's voor voeding, heeft voorlichtings organisatie Mileu Centraal een selectie gemaakt van tien echt goede. Dit zijn ze: ASC, Beter Leven 2 en 3- sterren, Demeter, EKO, Eu ropees keurmerk voor biolo gisch, Fairtrade, MSC, On the way to PlanetProof, Rainforest Alliance en UTZ. Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Spanje - Ibiza - San Rafael Can Raco Ibiza Portugal - A/garve - Albufeira Balaia-Sol Holiday Club Prijzen excl. Calamiteiten fonds 2,50 ét administratiekosten 25,00 per boeking Goed nieuws voor wie van skiën houdt, maar moeite heeft om zich recht te houden op de latten. Het kle dingmerk Tenson is op zoek naar ma tige, onervaren skiërs en wil ze beta len om in Zweden te gaan skiën. Ten- son zoekt twee mensen die al skiënd nieuwe kleding willen testen. Het loon bedraagt 25 euro per uur. Daar kun je gelijk mee naar de après-ski. Sollicite ren kan tot 11 februari, via tenson.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75