In baarmoeder overleden baby kan nu ook ingeschreven worden De Middelburgse Mirjam en haar partner kunnen hun kindje Melle eindelijk als hun zoon inschrijven. Op 8 mei 2017 overleed Melle in de baarmoeder; op 10 mei is hij geboren. Toch is hij een lid van hun gezin. Dankzij een wetswijziging die morgen ingaat, kunnen zij dat eindelijk formeel laten vastleggen. Ik voelde Melle bewegen, hij kroop naar mijn hart. Daarna: niets meer 22 ONDINE VAN DER VLEUTEN Geen Maxi-Cosi mee naar huis, maar een kistje met je doodge boren baby. Een overlijdensakte is het enige officiële document dat het korte bestaan van hun zoon bevestigt. Het overkwam Mirjam van Es (37) uit Middelburg. Van Es, opgeleid als verpleeg kundige, weet intuïtief gelijk dat het mis is als ze op vakantie in Frankrijk haar kindje steeds min der voelt bewegen in haar buik. ,,Ik wilde geen paniek veroorzaken, dus ik hield het voor me. De weg naar de zwangerschap was al zo moeizaam: alleen dankzij hor mooninjecties was het gelukt. Op de terugweg voelde ik niks meer. De volgende morgen belde ik de verloskundige. Gelijk komen, zei ze. Ze luisterde of ze de hartslag kon horen en werd stil. 'Dit is zo ontzettend verkeerd', dacht ik bij mezelf. Ze pakte een ander appa raat en keek nog zorgelijker. Toen moest ik gelijk naar het zieken huis." De echo bevestigt haar angstig ste vermoedens. ,,Het was heel erg mis met mijn kindje. 'Moet hij er nu uit?', vroeg ik. Maar dat hoefde niet. In mijn buik zat hij veilig, zei den ze." Opa en oma komen langs met Mirjams dochter Luna. ,,Ik zei: 'Je broertje is heel erg ziek.' Ze kwam op mijn buik liggen om hem te knuffelen. Rond half elf 's avonds ging ik weer aan de hartbewaking. Zijn hartje klopte en viel weg, klopte en viel weg. 'Gaat hij dood?', vroeg ik. Toen zeiden ze: zijn leven kon alleen een paar uur, een dag misschien gerekt worden met een spoedkeizersnee en on middellijk daarop vervoer naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam, naar een speciale afde ling voor de te vroeg geboren kindjes. Misschien zou hij onder weg al sterven. En we zouden er niet bij kunnen zijn als hij ver voerd werd." Ze hebben tien minuten om te beslissen. De klok tikt. Mirjam en haar partner besluiten: nee. De ge dachte dat hun kindje omringd door vreemden moet sterven is ondraaglijk. ,,Daarna kwam er een ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 PC Mirjam van Es. foto ruben oreel Eindelijk is Melle echt lid van 't gezin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70