X f MPi 19 Mijn vogelvrienden verweten me dat ik nooit mee het café in ging door mijn 'verslagziekte' A i drie voor economie had. Ik was net twintig en vond werk, ik kon broedvogels gaan inventari seren voor de provincie Zuid-Holland. En mee schrijven aan de eindrapportage: het boek Randstad en broedvogels. Dat schrijven heeft er altijd ingezeten. Mijn vogelvrienden verweten me dat ik nooit mee het café in ging, omdat ik de 'verslagziekte' had." ,,Een kennis uit Voorburg werd als vogelteller aangenomen bij de toenmalige Deltadienst in 's-Heer Arendskerke. Henk Saeijs had daar de leiding. Ik had al open sollicitatiebrieven ge schreven naar Staatsbosbeheer, Natuurmonu menten, Rijkswaterstaat. Opeens kwam er een telefoontje. Of ik een baantje wilde in Zeeland, assistent van de vogelteller. Van lieverlee maakte ik een beetje carrière, door zelfstudie zit ik nu op hbo-niveau." ,,Dat ik betrokken ben bij alle projecten waar natuur om de hoek komt kijken. Groenbeheer van bermen en sluiscomplexen, plaatsing van windmolens, baggeren en storten van slib, re novatie van bruggen. Als dienst houden we ui- teraard rekening met beschermde vogels en vleermuizen. Toen er voor de bouw van de nieuwe sluis bij Terneuzen een stuk land bouwgrond als opslagterrein moest worden in gericht, hebben we eerst onderzoek laten doen naar het mogelijk voorkomen van de zwaar be schermde veldspitsmuis. Dat onderzoek kost vrij veel geld. Maar als het werk moet worden stilgelegd omdat er zo'n muis opduikt, loopt de schade al gauw in de tonnen of zelfs in de mil joenen. Gelukkig zaten ze er niet!" ,,Lange tijd zag ik alleen vogels, vogels en nog eens vogels. Toen in 2005 de site waarneming.nl in de lucht kwam, begon ik daar waarnemin gen van libellen in te voeren. En dagvlinders. En later de planten waar ze op zaten. Zo raakte ik gefascineerd door andere diergroepen én door planten. Daar kwam bij dat ik iets zocht om me op te storten. Onze zoon Tim overleed in oktober 2014 aan een hersentumor na een lijdensweg van tien maanden, net 23 jaar oud. Een jaar daarna mijn jongere broer, ook een hersentumor. Dat waren een paar tikken. Die periode heeft vriendschappen opgeleverd en verdiept. Mijn vrouw en ik hebben veel steun aan elkaar gehad, onze relatie is er beter door geworden. De Flora Zeelandica heeft me enigs zins over het verlies heen geholpen. Niet dat ik nu voortdurend vrolijk en fluitend door het le ven ga. Maar zo gemiddeld gaat het wel goed. We zijn met een team van 35 medewerkers be gonnen aan de Avifauna Zeelandica, weer zo'n dik boek maar nu met alle vogels die hier ooit in het wild zijn aangetroffen." GO ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 Peter Meininger in karakteristieke, speu rende pose. FOTO LEX DE MEESTER Br Hoe kwam u in Zeeland terecht? Officieel bent u adviseur ecologie bij Rijkswa terstaat Zee en Delta. Dat houdt in...? Hoe bent u op de Flora Zeelandica gekomen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 67