17 'De zeven zussen, daar wordt zo op neergekeken, terwijl het supermooie verhalen zijn' Elke bijeenkomst van de leesclub kent een vaste agenda. Deze keer komt er een fotosessie bij. Met z'n al len voor de boekenkast die tot aan het plafond reikt. Dan is het tijd voor het 'nachtkastje'. Jan: „Daarbij is de vraag of je naast het boek van de maand nog iets anders hebt gelezen of gezien. Een ander boek, het mag ook een voorstelling of een film zijn." Vrouwenboek Een verjaardag levert leesvoer op, heeft Jan Lauret gemerkt. Hij las De regen voor hij valt van Jonathan Coe: ,,Een echt vrouwenboek, als ik dat mag zeggen." Gejoel valt hem ten deel. Hij vervolgt: ,,Alle mannelijke personages staan in de grondverf." Greet Boertjes krijgt de lachers op haar hand: ,,Die moet je ook niet af lakken." Binnenkort komt Josephine Rombouts in Middelburg over haar werk op een Schots kasteel vertellen, weet Jopie Tevel. Daar verheugt ze zich op. En ze geniet nog na van Brie ven aan God en andere mensen van Paul van Vliet. En over Chris de Stoop, Wanneer het water breekt, zegt ze: ,,Een mooi relaas over bootvluch telingen. Mooi, in tegenstelling tot zijn boek over de Hedwigepolder, daar vond ik niks aan." Greet Kalk heeft twee delen van De zeven zussen gelezen: ,,Daar wordt zo op neergeke ken. Terwijl het supermooie verha len zijn." Carin Zuidema zag Das schweigende Klassenzimmer, een film die ze iedereen kan aanraden. Riet Roos heeft musicals op het pro gramma staan: Mamma Mia en Evita. Tijd om af te ronden. De middag vrouw is ingeleverd, Ga heen en zet een wachter van Harper Lee wordt uitge deeld. Jopie Tevel zal informatie over de schrijver verzamelen. En de recen sie? Carin Zuidema wil het proberen. Maandag 25 februari zal blijken of het haar gelukt is. LEESCLUB GO ZATERDAG 2 FEBRUARI 2019 van een vrij leven." Hij gaat nog in overleg met een volgens hem ge schikte uitgever. Greet Kalk Boogers, Isik Murat, Jaap Rob ben, Tommy Wieringa, Es ther Gerritsen. Engelse schrijvers die ik graag lees zijn Jane Gardam, Jonathan Coe, Eliza beth Jane Howard. Door de leesclub is mijn lezen veranderd. Ik let nu op: wat is de bedoeling van de schrijver, hoe is het verhaal opgebouwd. Daarover praten met elkaar, dat is gezellig, geani meerd. Leuk van de leeskring is ook dat je boeken leest, die je anders misschien niet zou lezen." Anneke Jakobsen(70) 4 jaar lid „Ik was docent Nederlands op het ROC in Middel burg en Vlissingen. De laatste jaren gaf ik ook lessen in Neder lands als tweede taal. Na mijn pensioen ging ik de literatuur missen. Je kunt zelf wel lezen, maar het verflauwt. Daarom heb ik me bij Jan Lauret aangemeld. Het leuke is dat je boeken gaat lezen die je zelf niet zou pakken. De middagvrouw van Julia Franck heeft me geraakt, ik vond het prachtig. Er zijn er meer. Per Olov Enquist, Het bezoek van de lijfarts, vond ik in eerste instantie een raar boek. Je leest door en dan wordt het toch wel erg mooi. Jan levert bij elk boek een leeswijzer. Wat vond je van de taal, schrijf een re censie: dat soort vragen en op drachten helpt om er dieper in door te dringen. De leesclub heeft me teruggebracht bij de li teratuur." FOTO MECHTELD JANSEN Greet Boertjes (68) 4 jaar lid „Ik ben maatschappelijk werkster geweest in een verpleeghuis. Daar schreef ik de le vensverhalen van de menterende bewo ners die in het ver pleeghuis opgenomen werden, verteld door hun familie. Ik heb altijd gelezen. Naast echte meisjesboeken las ik in mijn jeugd ook boeken als Winnie de Pooh, Gullivers Reizen, Alleen op de wereld en De hobbit. Nederlandse schrijvers van nu zijn voor mij Reve, Hermans, Alex Jopie Tevel (74) 10 jaar lid „Ik ben een echte lezer. In 2018 - ik houd het bij - heb ik 33 boeken gele- £jj zen. Literatuur, ro mans. Tot mijn 65ste heb ik bij de Stichting Welzijn Middelburg ge- '\1 werkt. Meteen na mijn 1 pensioen ben ik bij de lees club van Jan Lauret gegaan. Ik zit ook nog op de Literatuurfa- briek in de Drvkkery in Middel burg, maar dat is meer luisteren naar een college. Bij Jan is het niet zo'n grote groep en het is leuk om met de anderen over boeken te praten, k de verschillende me- ■""""Y 1* ningen te horen. J Nachttrein naar Lissa- W b°n van Pascal Mer- T"cier, dat vind ik een fantastisch boek. Ik heb ook de film gezien. Stoner van John Williams, ook heerlijk. Er zijn zo veel mooie boeken. Ik kan het helaas niet zo goed meer onthouden, dat komt door de leeftijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65